2009. gada Pasaules čempionāts hokejā

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
2009. gada Pasaules čempionāts hokejā
2009 IIHF World Championship (angliski)
Eishockey-Weltmeisterschaft 2009 (vāciski)
Championnat du monde de hockey 2009 (franciski)
Campionato del mondo di hockey 2009 (itāliski)
2009. gada Pasaules čempionāts hokejā
Turnīra informācija
Rīkotājvalsts Karogs: Šveice Šveice
Norises laiks 24. aprīlis10. maijs
Komandas 16
Arēnas (Bernes un Klotenes pilsētās)
Vietu sadalījums
Čempioni Gold medal blank.svg Valsts karogs: Krievija Krievija
2. vieta Silver medal blank.svg Valsts karogs: Kanāda Kanāda
3. vieta Bronze medal blank.svg Valsts karogs: Zviedrija Zviedrija
4. vieta Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Turnīra statistika
Spēles 56
Gūtie vārti 327 (5.84 vidēji spēlē)
Skatītāji 379 044 (6 769 vidēji spēlē)
Rezultatīvākais spēlētājs Valsts karogs: Kanāda Martins Senluī (15 punkti)
Vērtīgākais spēlētājs Valsts karogs: Krievija Iļja Kovaļčuks

2009. gada Pasaules čempionāts hokejā norisinājās Šveicē no 24. aprīļa līdz 10. maijam. Šis bija 73. Pasaules čempionāts. Turnīra spēles notika PostFinance Arena Bernē un Schluefweg arēnā Klotenē. Šveice čempionātu rīkoja desmito reizi.

Dalībnieki[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

A grupa B grupa C grupa D grupa

Pirmā kārta[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sešpadsmit komandas tika sadalītas četrās grupās. Pēc tam, kad visas grupas komandas aizvadīja savstarpējās spēles, katras grupas trīs labākās komandas kvalificējās nākamajai kārtai, savukārt ceturto vietu ieguvēji cīnījās par palikšanu Elites divīzijā.

A un D grupu spēles tika aizvadītas Klotenē, savukārt B un C grupu spēles tika aizvadītas Bernē.

     Komanda kvalificējas otrajai kārtai
     Komanda piedalās turnīrā par palikšanu Elites divīzijā

A grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda Sp U Upag Zpag Z V+ V— +/— Pkt
Valsts karogs: Kanāda Kanāda 3 3 0 0 0 22 4 +18 9
Valsts karogs: Baltkrievija Baltkrievija 3 1 1 0 1 6 8 −2 5
Valsts karogs: Slovākija Slovākija 3 1 0 1 1 8 12 −4 4
Valsts karogs: Ungārija Ungārija 3 0 0 0 3 4 16 −12 0

Pēc vietējā laika (UTC+1).

24. aprīlis
16:15
Baltkrievija Valsts karogs: Baltkrievija 1 : 6
( 0—2, 0—0, 1—4 )
Valsts karogs: Kanāda Kanāda "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 5 232
24. aprīlis
20:15
Slovākija Valsts karogs: Slovākija 4 : 3
( 1—0, 2—1, 1—2 )
Valsts karogs: Ungārija Ungārija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 4 773
26. aprīlis
16:15
Slovākija Valsts karogs: Slovākija 1 : 2
(pēcspēles metienos)

( 0—0, 0—1, 1—0 )
( pap.: 0—0 )
( pēcsp. met.: 0—1 )
Valsts karogs: Baltkrievija Baltkrievija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 5 256
26. aprīlis
20:15
Kanāda Valsts karogs: Kanāda 9 : 0
( 4—0, 2—0, 3—0 )
Valsts karogs: Ungārija Ungārija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 5 506
28. aprīlis
16:15
Ungārija Valsts karogs: Ungārija 1 : 3
( 0—1, 1—0, 2—0 )
Valsts karogs: Baltkrievija Baltkrievija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 4 710
28. aprīlis
20:15
Kanāda Valsts karogs: Kanāda 7 : 3
( 3—0, 3—1, 1—2 )
Valsts karogs: Slovākija Slovākija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 6 300

B grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda Sp U Upag Zpag Z V+ V— +/— Pkt
Valsts karogs: Krievija Krievija 3 3 0 0 0 16 4 +12 9
Valsts karogs: Šveice Šveice 3 1 1 0 1 6 6 0 5
Valsts karogs: Francija Francija 3 1 0 0 2 4 9 −5 3
Valsts karogs: Vācija Vācija 3 0 0 1 2 3 10 −7 1

Pēc vietējā laika (UTC+1).

24. aprīlis
16:15
Vācija Valsts karogs: Vācija 0 : 5
( 0—3, 0—0, 0—2 )
Valsts karogs: Krievija Krievija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 10 570
24. aprīlis
20:15
Šveice Valsts karogs: Šveice 1 : 0
( 1—0, 0—0, 0—0 )
Valsts karogs: Francija Francija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 11 417
26. aprīlis
16:15
Šveice Valsts karogs: Šveice 3 : 2
(papildlaikā)

( 1—1, 1—1, 0—0 )
( pap.: 1—0 )
Valsts karogs: Vācija Vācija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 11 423
26. aprīlis
20:15
Krievija Valsts karogs: Krievija 7 : 2
( 5—1, 1—1, 1—0 )
Valsts karogs: Francija Francija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 10 505
28. aprīlis
16:15
Krievija Valsts karogs: Krievija 4 : 2
( 1—2, 1—0, 2—0 )
Valsts karogs: Šveice Šveice "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 11 479
28. aprīlis
20:15
Francija Valsts karogs: Francija 2 : 1
( 2—1, 0—0, 0—0 )
Valsts karogs: Vācija Vācija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 9 956

C grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda Sp U Upag Zpag Z V+ V— +/— Pkt
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV 3 2 0 1 0 15 9 +6 7
Valsts karogs: Zviedrija Zviedrija 3 1 1 1 0 15 9 +6 6
Valsts karogs: Latvija Latvija 3 1 1 0 1 7 6 +1 5
Valsts karogs: Austrija Austrija 3 0 0 0 3 2 15 −13 0

Pēc vietējā laika (UTC+1).

25. aprīlis
16:15
ASV Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis 4 : 2
( 1—1, 2—1, 1—0 )
Valsts karogs: Latvija Latvija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 7 840
25. aprīlis
20:15
Zviedrija Valsts karogs: Zviedrija 7 : 1
( 3—0, 0—1, 4—0 )
Valsts karogs: Austrija Austrija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 6 175
27. aprīlis
16:15
ASV Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis 6 : 1
( 1—0, 1—1, 4—0 )
Valsts karogs: Austrija Austrija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 3 779
27. aprīlis
20:15
Latvija Valsts karogs: Latvija 3 : 2
(pēcspēles metienos)

( 0—1, 2—0, 0—1 )
( pap.: 0—0 )
( pēcsp. met.: 3—2 )
Valsts karogs: Zviedrija Zviedrija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 4 421
29. aprīlis
16:15
Austrija Valsts karogs: Austrija 0 : 2
( 0—1, 0—0, 0—1 )
Valsts karogs: Latvija Latvija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 5274
29. aprīlis
20:15
Zviedrija Valsts karogs: Zviedrija 6 : 5
(papildlaikā)

( 0—1, 2—2, 3—2 )
( pap.: 1—0 )
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 9 876

D grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda Sp U Upag Zpag Z V+ V— +/— Pkt
Valsts karogs: Somija Somija 3 3 0 0 0 14 4 +10 9
Valsts karogs: Čehija Čehija 3 2 0 0 1 13 6 +7 6
Valsts karogs: Norvēģija Norvēģija 3 0 1 0 2 7 14 −7 2
Valsts karogs: Dānija Dānija 3 0 0 1 2 5 15 −10 1

Pēc vietējā laika (UTC+1).

25. aprīlis
16:15
Norvēģija Valsts karogs: Norvēģija 0 : 5
( 0—3, 0—1, 0—1 )
Valsts karogs: Somija Somija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 5 269
25. aprīlis
20:15
Čehija Valsts karogs: Čehija 5 : 0
( 1—0, 3—0, 1—0 )
Valsts karogs: Dānija Dānija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 4 342
27. aprīlis
16:15
Čehija Valsts karogs: Čehija 5 : 2
( 3—0, 1—2, 1—0 )
Valsts karogs: Norvēģija Norvēģija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 3 583
27. aprīlis
20:15
Somija Valsts karogs: Somija 5 : 1
( 1—1, 2—0, 2—0 )
Valsts karogs: Dānija Dānija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 3 929
29. aprīlis
16:15
Dānija Valsts karogs: Dānija 4 : 5
(papildlaikā)

( 2—2, 1—1, 1—1 )
( pap.: 0—1 )
Valsts karogs: Norvēģija Norvēģija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 4 496
29. aprīlis
20:15
Somija Valsts karogs: Somija 4 : 3
( 1—2, 2—1, 1—0 )
Valsts karogs: Čehija Čehija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 6 456

Otrā kārta[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Katras pirmās kārtas grupas 3 labākās komandas kvalificējās otrajai kārtai, kur tās tika sadalītas divās grupās: B un C grupu komandas sacentās E grupā, savukārt A un D grupu komandas spēlēja F grupā.

Katra komanda otrajā kārtā aizvadīja trīs spēles, pa vienai spēlei pret katru no trīs komandām, kas otrajai kārtai kvalificējās no pretējās grupas. Kopā tika skaitītas gan šīs trīs spēles, gan arī 2 spēles, kas jau aizvadītas pirmajā kārtā pret komandām, kas arī kvalificējās otrajai kārtai.

Katras grupas 4 labākās komandas kvalificējās izslēgšanas turnīram.

     Komanda kvalificējas izslēgšanas turnīram

E grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda Sp U Upag Zpag Z V+ V— +/— Pkt
Valsts karogs: Krievija Krievija 5 4 1 0 0 27 11 +16 14
Valsts karogs: Zviedrija Zviedrija 5 2 1 2 0 23 18 +5 10
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV 5 2 0 2 1 19 18 +1 8
Valsts karogs: Latvija Latvija 5 1 2 0 2 15 14 +1 7
Valsts karogs: Šveice Šveice 5 1 1 1 2 9 13 −4 6
Valsts karogs: Francija Francija 5 0 0 0 5 8 27 −19 0

Pēc vietējā laika (UTC+1).

30. aprīlis
16:15
Krievija Valsts karogs: Krievija 6 : 5
(papildlaikā)

( 2—2, 1—1, 2—2 )
( pap.: 1—0 )
Valsts karogs: Zviedrija Zviedrija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 7 465
30. aprīlis
20:15
Šveice Valsts karogs: Šveice 1 : 2
(pēspēles metienos)

( 0-1, 0-0, 1-0)
( pap.: 0—0 )
( pēcsp. met.: 0-1 )
Valsts karogs: Latvija Latvija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 9 771
1. maijs
20:15
ASV Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis 6 : 2
( 2-0, 3-2, 1-0)
Valsts karogs: Francija Francija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 4 213
2. maijs
16:15
Francija Valsts karogs: Francija 1 : 7
( 0-1, 0-2, 1-4)
Valsts karogs: Latvija Latvija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 6 472
2. maijs
20:15
Krievija Valsts karogs: Krievija 4 : 1
( 3—1, 1—0, 0—0)
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 10 230
3. maijs
16:15
Šveice Valsts karogs: Šveice 1 : 4
( 0—1, 0—1, 1—2 )
Valsts karogs: Zviedrija Zviedrija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 11 327
3. maijs
20:15
Latvija Valsts karogs: Latvija 1 : 6
( 0—1, 1—3, 0—2 )
Valsts karogs: Krievija Krievija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 7 228
4. maijs
16:15
Zviedrija Valsts karogs: Zviedrija 6 : 3
( 3—0, 2—3, 1—0 )
Valsts karogs: Francija Francija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 5 051
4. maijs
20:15
ASV Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis 3 : 4
( 0-1, 3-1, 0-1, 0-1 )
( pap.: 0—1 )
Valsts karogs: Šveice Šveice "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 10 317


F grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda Sp U Upag Zpag Z V+ V— +/— Pkt
Valsts karogs: Kanāda Kanāda 5 4 0 1 0 26 10 +16 13
Valsts karogs: Somija Somija 5 2 2 1 0 16 9 +7 11
Valsts karogs: Čehija Čehija 5 3 0 0 2 20 11 +9 9
Valsts karogs: Baltkrievija Baltkrievija 5 0 3 0 2 6 11 −5 6
Valsts karogs: Slovākija Slovākija 5 0 1 2 2 8 21 −13 4
Valsts karogs: Norvēģija Norvēģija 5 0 0 2 3 7 21 −14 2

Pēc vietējā laika (UTC+1).

30. aprīlis
16:15
Baltkrievija Valsts karogs: Baltkrievija 3 : 2
(papildlaikā)

( 0—1, 1—1, 1—0 )
( pap.: 1—0 )
Valsts karogs: Norvēģija Norvēģija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 3 374
29. aprīlis
20:15
Kanāda Valsts karogs: Kanāda 5 : 1
( 3-0, 0-0, 2-1)
Valsts karogs: Čehija Čehija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 5 967
1. maijs
20:15
Somija Valsts karogs: Somija 2 : 1
(papildlaikā)

( 1-0, 0-1, 0-0)
( pap.: 1—0 )
Valsts karogs: Slovākija Slovākija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 4 444
2. maijs
16:15
Čehija Valsts karogs: Čehija 8 : 0
( 4—0, 4—0, 0—0)
Valsts karogs: Slovākija Slovākija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 5 165
2. maijs
20:15
Somija Valsts karogs: Somija 1 : 2
(pēcspēles metienos)

( 0—1, 1—0, 0—0 )
( pap.: 0—0 )
( pēcsp. met.: 2—3 )
Valsts karogs: Baltkrievija Baltkrievija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 5 621
3. maijs
16:15
Norvēģija Valsts karogs: Norvēģija 1 : 5
( 1—3, 0—2, 0—0 )
Valsts karogs: Kanāda Kanāda "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 4 023
3. maijs
20:15
Baltkrievija Valsts karogs: Baltkrievija 0 : 3
( 0—0, 0—2, 0—1 )
Valsts karogs: Čehija Čehija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 3 495
4. maijs
16:15
Slovākija Valsts karogs: Slovākija 3 : 2
( 2—0, 0—1, 0—1 )
( pap.: 1—0 )
Valsts karogs: Norvēģija Norvēģija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 2 901
4. maijs
20:15
Kanāda Valsts karogs: Kanāda 3 : 4
(pēcspēles metienos)

( 1-2, 1-1, 1-0 )
( pap.: 0—0 )
( pēcsp. met.: 2—3 )
Valsts karogs: Somija Somija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 5 970


Turnīrs par palikšanu[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Turnīrā par palikšanu Elites divīzijā sacentās visu pirmās kārtas grupu vājākās komandas. Turnīrā par palikšanu visas 4 komandas sacentās savā starpā. Divas labākās komandas saglabāja vietu Elites divīzijā un tās piedalīsies 2010. gada čempionātā, savukārt 2 vājākās komandas nākamgad startēs 1. divīzijā. Vācija kā 2010. gada čempionāta rīkotājvalsts nevarēja izkrist no Elites divīzijas, kaut gan viņi turnīrā par palikšanu palika trešie, viņu vietā uz 1. divīziju tika pazemināta 2. vietas ieguvēja - Austrija.[1]

     Komanda kvalificējas 2010. gada Pasaules čempionātam hokejā
     Komanda kvalificējas 2010. gada Pasaules čempionātam hokejā kā rīkotājvalsts.
     Komanda pazemināta uz 1. divīziju

G grupa[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda Sp U Upag Zpag Z V+ V— +/— Pkt
Valsts karogs: Dānija Dānija 3 3 0 0 0 13 4 +9 9
Valsts karogs: Austrija Austrija 3 2 0 0 1 9 5 +4 6
Valsts karogs: Vācija Vācija 3 1 0 0 2 3 5 −2 3
Valsts karogs: Ungārija Ungārija 3 0 0 0 3 2 13 −11 0

Pēc vietējā laika (UTC+1).

1. maijs
16:15
Vācija Valsts karogs: Vācija 1 : 3
( 1—1, 0—0, 0—2 )
Valsts karogs: Dānija Dānija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 4 241
1. maijs
16:15
Austrija Valsts karogs: Austrija 6 : 0
( 1—0, 3—0, 2—0 )
Valsts karogs: Ungārija Ungārija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 4 042
3. maijs
12:15
Vācija Valsts karogs: Vācija 0 : 1
( 0—0, 0—1, 0—0 )
Valsts karogs: Austrija Austrija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 3 828
3. maijs
12:15
Ungārija Valsts karogs: Ungārija 1 : 5
( 1—0, 0—2, 0—3 )
Valsts karogs: Dānija Dānija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 3 672
4. maijs
12:15
Ungārija Valsts karogs: Ungārija 1 : 2
( 1—1, 0—1, 0—0 )
Valsts karogs: Vācija Vācija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 3 497
4. maijs
12:15
Dānija Valsts karogs: Dānija 5 : 2
( 1—2, 1—0, 3—0 )
Valsts karogs: Austrija Austrija "Schluefweg", Klotene
Skatītāji: 2 798


Izslēgšanas turnīrs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ceturtdaļfināli Pusfināli Fināls
                 
E1 Valsts karogs: Krievija Krievija 4
F4 Valsts karogs: Baltkrievija Baltkrievija 3
CF1 Valsts karogs: Krievija Krievija 3
CF4 Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV 2
F2 Valsts karogs: Somija Somija 2
E3 Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV 3
PF1 Valsts karogs: Krievija Krievija 2
PF2 Valsts karogs: Kanāda Kanāda 1
F1 Valsts karogs: Kanāda Kanāda 4
E4 Valsts karogs: Latvija Latvija 2
CF2 Valsts karogs: Kanāda Kanāda 3
CF3 Valsts karogs: Zviedrija Zviedrija 1
E2 Valsts karogs: Zviedrija Zviedrija 3
F3 Valsts karogs: Čehija Čehija 1
Par 3. vietu
     
PF1 Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV 2
PF2 Valsts karogs: Zviedrija Zviedrija 4

Ceturtdaļfināli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc vietējā laika (UTC+1).

6. maijs
16:15
Krievija Valsts karogs: Krievija 4 : 3
( 0—0, 3—3, 1—0 )
Valsts karogs: Baltkrievija Baltkrievija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 8 337
6. maijs
20:15
Somija Valsts karogs: Somija 2 : 3
( 0—0, 2—3, 0—0 )
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 9 334
7. maijs
16:15
Kanāda Valsts karogs: Kanāda 4 : 2
( 0—0, 3—1, 1—1 )
Valsts karogs: Latvija Latvija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 8 042
7. maijs
20:15
Zviedrija Valsts karogs: Zviedrija 3 : 1
( 0—0, 2—0, 1—1 )
Valsts karogs: Čehija Čehija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 10 415


Pusfināli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc vietējā laika (UTC+1).

8. maijs
16:15
Krievija Valsts karogs: Krievija 3 : 2
( 0—0, 2—2, 1—0 )
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 11 057
8. maijs
20:15
Kanāda Valsts karogs: Kanāda 3 : 1
( 1—0, 2—0, 0—1 )
Valsts karogs: Zviedrija Zviedrija "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 11 477


Par 3. vietu[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc vietējā laika (UTC+1).

10. maijs
16:00
Zviedrija Valsts karogs: Zviedrija 4 : 2
( 0—0, 2—1, 2—1 )
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 11 249


Fināls[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc vietējā laika (UTC+1).

10. maijs
20:30
Krievija Valsts karogs: Krievija 2 : 1
( 1—1, 1—0, 0—0 )
Valsts karogs: Kanāda Kanāda "PostFinance Arena", Berne
Skatītāji: 11 454


Vietu sadalījums un statistika[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vietu sadalījums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2009. gada Pasaules čempionāta hokejā uzvarētājs
Flag of Russia.svg
Krievija
Tituls: 3/25

Galējais vietu sadalījums saskaņā ar IIHF:

V. Komanda
1. vieta Valsts karogs: Krievija Krievija
2. vieta Valsts karogs: Kanāda Kanāda
3. vieta Valsts karogs: Zviedrija Zviedrija
4. Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
5. Valsts karogs: Somija Somija
6. Valsts karogs: Čehija Čehija
7. Valsts karogs: Latvija Latvija
8. Valsts karogs: Baltkrievija Baltkrievija
9. Valsts karogs: Šveice Šveice
10. Valsts karogs: Slovākija Slovākija
11. Valsts karogs: Norvēģija Norvēģija
12. Valsts karogs: Francija Francija
13. Valsts karogs: Dānija Dānija
14. Valsts karogs: Austrija Austrija
15. Valsts karogs: Vācija Vācija*
16. Valsts karogs: Ungārija Ungārija

* Vācija ir 2010. gada čempionāta rīkotāji, tādēļ neatstāj Elites divīziju.

Rezultatīvākie spēlētāji[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sarakstā parādīti 10 rezultatīvākie spēlētāji pēc gūtajiem punktiem, tad pēc vārtiem.

Spēlētājs Sp V P Pkt +/- SM Poz
Valsts karogs: Kanāda Martins Senluī 9 4 11 15 +8 2 U
Valsts karogs: Krievija Iļja Kovaļčuks 9 5 9 14 +8 4 U
Valsts karogs: Zviedrija Matiass Veinhandls 9 5 7 12 +1 8 U
Valsts karogs: Kanāda Šī Vēbers 9 4 8 12 +5 6 A
Valsts karogs: Kanāda Džeisons Speca 9 7 4 11 +4 2 U
Valsts karogs: Kanāda Stīvens Stamkoss 9 7 4 11 +9 6 A
Valsts karogs: Somija Niko Kapanens 7 7 3 10 +1 2 U
Valsts karogs: Kanāda Denijs Hītlijs 9 6 4 10 +3 8 U
Valsts karogs: Čehija Petrs Čajāneks 7 5 5 10 +7 10 U
Valsts karogs: Krievija Aleksandrs Radulovs 9 4 6 10 +7 10 U

Sp = aizvadītās spēles; V = vārti; P = piespēles; Pkt = punkti; +/- = plus/mīnus koeficients; SM = soda minūtes; Poz = pozīcija


Avots: IIHF.com

Labākie vārtsargi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sarakstā iekļauti 5 labākie vārtsargi pēc atvairīto metienu procenta, kuri ir aizvadījuši vismaz 40% no visa komandas spēlētā laika.

Spēlētājs L Met Vār Vid Atv SSp
Valsts karogs: Kanāda Kriss Meisons 240:00 114 4 1,00 96,49 1
Valsts karogs: Baltkrievija Andrejs Mezins 314:05 172 9 1,72 94,77 1
Valsts karogs: Kanāda Dveins Rolosons 303:52 158 11 2,17 93,04 0
Valsts karogs: Krievija Iļja Brizgalovs 404:04 198 14 2,08 92,93 1
Valsts karogs: Latvija Edgars Masaļskis 426:26 233 18 2,53 92,83 1

L = spēlētais laiks (minūtes:sekundes); Met = metieni pa viņa vārtiem; Vār = ielaistie vārti; Vid = vidēji spēlē ielaistie vārti; Atv% = atvairīto metienu procents; SSp = "sausās" spēles


Avots: IIHF.com

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]