Bruņurupuči nindzjas

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Bruņurupuči nindzjas
Tmnt 7.jpg
Pirmā parādīšanās Teenage Mutant Ninja Turtles #1
Komandas locekļi Leonardo, Donatello, Rafaēls, Mikelandželo
Informācija
Tautība Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV

Bruņurupuči nindzjas (angļu: Teenage Mutant Ninja Turtles, arī TMNT un Teenage Mutant Hero Turtles) ir komiksu, animācijas seriālu un filmu franšīze.

Bruņurupuči[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Franšīze stāsta par četriem bruņurupučiem, kuri radioaktīvu vielu ietekmē ir mutējuši par cilvēkiem līdzīgiem radījumiem.

Donatello[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Viņš ir gudrs. Komiksos visiem bruņurupučiem bija sarkanas maskas. Lai nerastos grūtības viņus atšķirt, katram bruņurupucim vēlāk piešķīra dažādas krāsas maskas. Donatello piešķīra violetu. Donatello ierocis ir koka nūja. Viņš ir nosaukts slavenā skulptora Donato di Nikolo di Beto Bardi vārdā.

Leonardo[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komandas līderis. Komiksos visiem bruņurupučiem bija sarkanas maskas. Katram bruņurupucim vēlāk piešķīra dažādas krāsas maskas. Leonardo piešķīra zilu. Leonardo ierocis ir katana. Viņš ir nosaukts slavenā mākslinieka un zinātnieka Leonardo da Vinčī vārdā.

Mikelandželo[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komiksos visiem bruņurupučiem bija sarkanas maskas. Katram bruņurupucim vēlāk piešķīra dažādas krāsas maskas. Mikelandželo piešķīra oranžu. Mikelandželo ierocis parasti ir Nunčaki, lai gan dašos seriālos viņam arī ir pievelkamais āķis, Tonfa un trīs sekciju nūja. Viņš ir nosaukts slavenā mākslinieka Mikelandželo Buonarroti vārdā.

Rafaēls[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rafaēlam ir sarkana maska. viņa ierocis ir sais. Lai gan dašos seriālos viņam arī ir nūja, kuras galos ir sais. Viņš ir nosaukts slavenā mākslinieka Rafaēla Santi vārdā.

Komiksi (1984-2010)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1994. gada Kevins Īstmens un Pīters Lairds izdeva komiksu par bruņurupučiem nindzjām, kas cīnās pret ļaunumu, visbiežāk asiņaini nogalinot ļaunos tēlus un pēc tam pazut. Komikss ātri ieguva popularitāti un tam sekoja vairāki citi. Tos izdeva kompānija "Mirage Studios."

Seriāli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Animācijas seriāls (1987–1996)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1987. gadā rotaļlietu kompānija "Playmates Toys" piekrita izlaist Bruņurupuču Nindzju figūriņas, ja iznācis seriāls. Kevins Īstmens un Pīters Lairds piekrita un iznāca animācijas fima, kas atšķirībā no komiksiem bija daudz bērnišķīgāka un mazāk vardarbīga, lai piesaistītu bērnu auditoriju. Bija arī citas atšķirības, piemēram, Šreiders tajā bija gandrīz katrā sērijā (komiksos viņš nomira pirmajā izdevumā) un viņam bija dauzi palīgi, kā Krangs, Bībops un Rokstedjs. Šo izmaiņu dēļ Kevinam Īstmenam un Pīteram Lairdam šis seriāls nepatika.

Bruņurupuči Nindzjas: Supermutantu Leģenda (1996-1997)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bruņurupuči Nindzjas: Supermutantu Leģenda {japāņu: ミュータント タートルズ 超人伝説編) ir japāņu divsēriju animācijas seriāls, kas stāsta par to, kā Brunurupuči atklāj akmeni, kas ļauj viņiem kļūt par supermutantiem.

Bruņurupuči Nindzjas: Nākamā Mutācija (1997–1998)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bruņurupuči Nindzjas: Nākamā Mutācija (Angļu: Ninja Turtles: The Next Mutation arī Hero Turtles: Next Mutation) ir filmu iedvesmots seriāls. Tas gan nebija tik populārs un tikai 26 sērijas tika pārraidītas.

Animācijas seriāls (2003–2009)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šis seriāls bija visnopietnākais lidz šim. Tā notikumi tika balstīti uz komiksu motīviem, tikai tajā bija mazāk vardarbības. Seriāla piektā sezona netika pabeigta lai sestā sezona ātrāk sāktos. Sestā sezona stāstīja par to, kā brunurupuči nokļuvuši 2105. gadā. Tajā bija daudz košākas krāsas un daudz nenopietnāka, savukārt 6. sezona, kas stāsta par to, kā Bruņurupuči ir atgriezušies tagadnē, animācija bija daudz vienkāršāka, lai tā tiktu pabeigta ātrāk.

Animācijas seriāls (2012–?)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2012. gadā sāka pārraidīt jaunu bruņurupuču nindzju interpretāciju. Ta ir aizguvis vairākus elementus no iepriekšējiem seriāliem, piemēram krangu. Šis seriāls lielākoties ir taisīts izmantojot 3D animācijas programmas.

Filmas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Filmu triloģija (1990 - 1993)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pilnmetrāžas filma "Bruņurupuči Nindzjas" iznāca 1990. gadā. Tai sekoja "Brunurupuči nindzjas 2: Sūklas noslēpums" (angļu: Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze) 1991. gadā un "Bruņurupuči Nindzjas 3" (angļu: Teenage Mutant Ninja Turtles III) 1993. gadā.

Bruņurupuči Nindzjas (2007)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bruņurupuči Nindzjas (angļu: TMNT) ir 2007. gadā iznākusi animācijas filma, kas stāsta par to, kas notika pēc Šreidera sakāves.

Bruņurupuči Mūžīgi Mūžos (2009)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Briņurupuči Mūžīgi Mūžos (Angļu: Turtles Forever) ir 2009. gada animācijas filma par to kā 2003. gada Brunurupuči un viņu ienaidnieki satiekas ar 1987. gada Bruņurupučiem un viņu ienaidniekiem un 1984. gada Bruņurupučiem. Šī filma labi parāda atšķirības starp šiem seriāliem un to kopīgās iezīmes.

Bruņurupuči Nindzjas (2014)[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Starp bruņurupuču nindzju faniem nepopulārais producents Maikls Bejs ir paziņojis, ka notiek filmēšana jaunai bruņurupuču nindzju filmai. Viņš arī ir paziņojis, ka tajā bruņurupuči nebūs mutanti, bet citplanētieši.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]