Cannondale Pro Cycling Team

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Cannondale Pro Cycling Team
Liquigas-Cannondale logo.png
Komandas informācija
UCI kods LIQ
Bāzes vieta Karogs: Itālija Itālija
Izveidota 1999
Statuss UCI ProTeam
Velosipēdi Cannondale
Personāls
Ģenerālmenedžeris Roberto Amadio
Komandas nosaukumu vēsture
2005
2006–2009
2010
2011–
Liquigas-Bianchi
Liquigas
Liquigas-Doimo
Liquigas-Cannondale
Liquigas-Cannondale Jersey 2011.gif

Cannondale Pro Cycling Team (UCI komandas kods: LIQ) ir profesionāla Itālijas šosejas riteņbraukšanas komanda. Komandas galvenais sponsors ir Cannondale, ASV velosipēdu ražotājs, kura iesaistīšanās ir piesaistījusi komandai arī vairākus amerikāņu sportistus. 2005. gadā komandu sponsorēja Liquigas, Itālijas sašķidrinātās gāzes izplatītājs, un Bianchi un komandu sauca Liquigas-Bianchi.

Komandu 1999. gadā dibināja ar nosaukumu Liquigas. Ilgu laiku tā bija otrās divīzijas komanda, kura lēnām pierādīja savu statusu. 2005. gadā komanda apvienojās ar Team Bianchi, lai piedalītos UCI Pro Tour.

2007. gadā Cannondale aizvietoja Bianchi kā velosipēdu piegādātāju. Cannondale tā bija atgriešanās ProTour pēc tam, kad kompānija pārstāja sponsorēt Lampre-Caffita komandu 2005. gada sezonas beigās.

2008. gada 11. jūlijā Francijas sporta laikraksts L'Equipe paziņoja, ka komandas spāņu braucējs Manuels Beltrāns ir uzrādījis pozitīvas EPO analīzes pēc pirmā tūres posma. Izmeklēšanai par pamatu bija asins anomālijas pirms tūres ņemtajās analīzēs, kas pamudināja Francijas Antidopinga aģentūru uzsākt izmeklēšanu. Saskaņā ar AP aģentūru, Liquigas pārstāvis apstiprināja, ka tajā pašā dienā Beltrāns ir atskaitīts no tūres. Tika ziņots arī, ka policija arestējusi Beltrānu viesnīcā, kur viņš bija apmeties kopā ar pārējo Liquigas komandu, kā arī pārmeklējusi pārējo viesnīcu, meklējot dopingu. Vēlāk tika apstiprināts, ka arī B-prove uzrādījusi pozitīvas analīzes.[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]