Citadele banka

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no Citadele Banka)
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
AS Citadele banka
Citadele Banka logo
Veids akciju sabiedrība
Galvenais birojs Rīga, Latvija
Vadība Guntis Beļavskis ( Valdes priekšsēdētājs)
Valters Ābele (Valdes loceklis)
Kaspars Cikmačs (Valdes loceklis)
Aldis Paegle (Valdes loceklis)
Santa Purgaile (Valdes loceklis)
Nozare bankas, apdrošinātāji un citi finansu pakalpojumi
Mājaslapa www.citadele.lv

AS Citadele banka ir uzņēmumu grupa, kas dibināta 2010. gada 30. jūnijā, nacionalizējot un sadalot Parex banku. 75% bankas Citadele akciju īpašnieks ir valsts akciju sabiedrība „Privatizācijas aģentūra”, bet 25% un vienas akcijas īpašnieks ir Eiropas rekonstrukcijas un attīstības banka (EBRD).[1]

Bankai ir 44 filiāles Latvijā un 7 citās valstīs – Igaunijā, Vācijā, Zviedrijā. Bankai ir 19 meitas uzņēmumi, kas darbojas dažādos finanšu tirgus sektoros. Bankai Citadele ir pārstāvniecības Baltijas valstīs, Zviedrijā, Vācijā, Šveicē, Azerbaidžānā, Kazahstānā, Ukrainā, Krievijā un Baltkrievijā.

Galvenie pakalpojumu veidi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Faktisko darbību banka sāka 2010. gada 1. augustā un tās galvenie pakalpojumu veidi ir norēķinu kontu apkalpošana, maksājumu kartes, noguldījumu produkti privātpersonām un uzņēmumiem, patēriņa kredīti un hipotekārie kredīti, uzņēmumu kreditēšana, garantijas un akreditīvi, līzings un faktorings, American Express kredītkaršu izplatīšana Latvijā un Lietuvā, privātbaņķieru pakalpojumi un Concierge serviss, dzīvības apdrošināšana, aktīvu pārvaldība, t.sk. pensiju 2. un 3. līmeņa uzkrājumu pārvaldība un 3. līmeņa slēgtie pensiju fondi uzņēmumiem.

Nosaukums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Citadele grupas centrālā ēka atrodas vietā, kur agrāk atradās Rīgas citadele.[2] "Citadele" (itāļu: cittadella) burtiskā nozīmē ir neliela pilsēta, varens cietoksnis, galvenais nocietinājums, feodālās pilsētas sirds, kas kalpo arī par administratīvo un kultūras centru.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. http://www.citadele.lv/lv/about/governance/ Citadele banka - Korporatīvā pārvaldība
  2. http://www.tournet.lv/page.php?id=2051 Citadele