Daugavpils starptautiskā lidosta

Vikipēdijas raksts
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Daugavpils International Airport
Daugavpils starptautiskā lidosta
IATA: DGP – ICAO: EVDA
Pamatinformācija
Lidostas tips Starptautiskā / civilā
Īpašnieks /
Operators
SIA Daugavpils Lidosta
Atrašanās vieta Lociki, Naujenes pagasts, Daugavpils novads, Latvija
Augstums vjl 16 ft / 400 m
Koordinātas 55°56′30″N 026°40′6″E / 55.94167, 26.66833 (Daugavpils International Airport)
Skrejceļi
Virziens Garums (m) Virsma
02/20 2500 Betons
Statistika

Daugavpils starptautiskā lidosta (IATA:DGP – ICAO:EVDA) ir topoša lidosta, kas atrodas 12 km uz ziemeļaustrumiem no Daugavpils, Lociku ciema apkārtnē, Naujenes pagastā, Daugavpils novadā, Latgalē.

Vēsture[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Līdz Krievijas karaspēka izvešanai lidlauks kalpoja kā 372. iznīcinātāju bumbvedēju aviācijas pulka (krievu: 372-ий АПИБ) bāze Latvijas austrumu daļā, kurā bija stacionēti padomju iznīcinātāji МиГ-23 un МиГ-27. Pēc 1994. gada bijušais militārais lidlauks tika denacionalizēts.

2005. gada jūlijā Daugavpils dome dibināja SIA "Daugavpils lidosta". Iegādājoties zemi lidostas vajadzībām, kā arī izstrādājot lidostas attīstības dokumentāciju ar mērķi piesaistīt stratēģisko investoru, pašvaldība līdz 2013. gadam iztērēja vairāk nekā vienu miljonu latu. Globālās ekonomiskās krīzes dēļ piesaistīt lidostas attīstībai nepieciešamo finansējumu nav izdevies. Tā kā nākamajā attīstības periodā līdz 2020.gadam ES un valsts finansējums reģionālo lidostu attīstībai Latvijā nav paredzēts, pašvaldība, lai nezaudētu lidostas attīstībā ieguldītos līdzekļus, 2013. gadā nolēma mēģināt piesaistīt investoru, pārdodot SIA "Daugavpils lidosta" kapitāldaļas.[1]

Plānotie maršruti[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rīga, Viļņa, Kauņa, Palanga, Tallina, Pērnava, Tartu, Helsinki, Stokholma, Oslo, Kopenhāgena, Hamburga, Berlīne, Varšava, Prāga, Vīne, Budapešta, Londona, Amsterdama, Frankfurte, Maskava, Santpēterburga, Pleskava, Kijeva, Odesa, Minska, Vitebska.

Atsauces[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]