Gaismas zobens

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Zilais gaismas zobens

Gaismas zobens (angļu: Lightsaber) ir izdomāts ierocis, ko popularizēja Džordža Lūkasa zinātniskās fantastikas filmu sērija "Zvaigžņu kari". To veido metāla projektors, kurš projicē spilgtu lāzera asmeni. Gaismas zobens tiek uzskatīts par vispopulārāko ieroci filmu vēsturē.[1] Gaismas zobenam līdzīgi ieroči bija minēti literatūrā jau pirms "Zvaigžņu kariem", tai skaitā Aizeka Azimova 1952. gada grāmatu sērijā Lucky Starr.

Krāsas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

LightsaberCollection.jpg

Gaismas zobeni filmās "Jaunā cerība" un "Impērija dod atbildes triecienu" ir vai nu zili (džediem) vai sarkani (sitiem). Filmā "Džedu atgriešanās" Luka Skaivokera (Marks Hamils) gaismas zobens ir zaļā krāsā. Filmās "Klonu uzbrukums" un "Situ atriebība" Meisam Vindū (Semjuels Džeksons) gaismas zobens ir violetā krāsā. Animācijas seriālā "Zvaigžņu kari: Klonu kari" tiek izmantoti arī dzelteni gaismas zobeni un filmā "Ļaunumu vēstošā ilūzija" ir arī redzams gaismas zobens ar diviem asmeņiem.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Sophie Borland (2008-01-21). "Lightsabre wins the battle of movie weapons". Daily Telegraph. Atjaunināts: 2008-01-26.