Hokejs 2014. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs — Vīrieši

Vikipēdijas raksts
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Vīriešu hokeja turnīrs
XXII Olimpiskajās spēlēs
Ice hockey pictogram.svg
Norises laiks 12. februāris23. februāris
Komandas 12
«2010 2018»
Hokejs
2014. gada Olimpiskajās spēlēs
Ice hockey pictogram.svg
Turnīrs
Vīrieši  Sievietes
Kvalifikācija
Vīrieši  Sievietes
Sastāvi
Vīrieši  Sievietes

2014. gada Soču Ziemas Olimpisko spēļu sacensības hokejā vīriešiem norisinājās no 2014. gada 12. februāra līdz 23. februārim Bolshoy Ice Dome un Shayba Arena hallēs Sočos. Zelta medaļas izcīnījs Kanādas hokeja izlase, kas tādējādi aizstāvēja pirms četriem gadiem izcīnīto titulu, finālā ar 3—0 pārspējot Zviedrijas hokejistus. Trešo vietu izcīnīja Somijas hokeja izlase, tās 43 gadus vecajam kapteinim Tēmu Selennem iegūstot arī turnīra vērtīgākā spēlētāja titulu - viņš bronzas medaļas spēlē atzīmējās ar diviem vārtu guvumiem. Ar pieciem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva ASV izlases uzbrucējs Fils Kesels.

Latvijas hokeja izlasei šis bija veiksmīgākais Olimpiskais turnīrs tās pastāvēšanas vēsturē. Lai gan apakšgrupu spēlēs komanda piedzīvoja trīs zaudējumus, kvalifikācijas spēlē izlase ar 3—1 pārspēja Šveices valstvienību, savukārt ceturtdaļfinālā saspringtā cīņā ar 1—2 piekāpās turnīra uzvarētājai Kanādai, tādējādi izcīnot 8. vietu. Par rezultatīvāko Latvijas izlases spēlētāju kļuva Lauris Dārziņš, kurš piecās spēlēs atzīmējās ar četriem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, savukārt plašu uzmanību izpelnījās arī abi izlases vārtsargi Edgars Masaļskis un Kristers Gudļevskis, Masaļskim turnīru noslēdzot ar vidēji 94,6 procentiem atvairītu metienu, savukārt Gudļevskim ceturtdaļfināla spēlē atvairot 55 no 57 pretinieku metieniem.

Halles[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Soči Soči
Bolshoy Ice Dome Shayba Arena
Ietilpība: 12000 Ietilpība: 7000

Kvalifikācija[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kanāda, Čehija, Somija, Norvēģija, Krievija, Slovākija, Zviedrija, Šveice un ASV turnīram kvalificējās kā deviņas IIHF reitingā augstāk ierindotās izlases, savukārt kvalifikācijas turnīra ceļā Olimpiskajām spēlēm kvalificējās arī Austrija, Latvija un Slovēnija.[1]

Komandas[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

A grupa B grupa C grupa

Izlašu sastāvi[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

A grupa B grupa C grupa

Apakšgrupu kārta[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

A grupa[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda Sp U UP ZP Z GV ZV VS PTS
Flag of Amerikas Savienotās Valstis ASV 3 2 1 0 0 15 4 +11 8
Flag of Krievija Krievija 3 1 1 1 0 8 5 +3 6
Flag of Slovēnija Slovēnija 3 1 0 0 2 6 11 −5 3
Flag of Slovākija Slovākija 3 0 0 1 2 2 11 −9 1
13. februāris
16:30
Krievija Flag of Krievija 5—2
(2—0, 1—2, 2—0)
Flag of Slovēnija Slovēnija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 11653
13. februāris
16:30
Slovākija Flag of Slovākija 1—7
(0—1, 1—6, 0—0)
Flag of Amerikas Savienotās Valstis ASV Shayba Arena
Skatītāji: 4119
15. februāris
12:00
Slovākija Flag of Slovākija 1—3
(0—0, 0—0, 1—3)
Flag of Slovēnija Slovēnija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 7438
15. februāris
16:30
ASV Flag of Amerikas Savienotās Valstis 3—2
(0—0, 1—1, 1—1, 0—0, 1—0)
Flag of Krievija Krievija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 11678
16. februāris
16:30
Krievija Flag of Krievija 1—0
(0—0, 0—0, 0—0, 0—0, 1—0)
Flag of Slovākija Slovākija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 11097
16. februāris
16:30
Slovēnija Flag of Slovēnija 1—5
(0—2, 0—2, 1—1)
Flag of Amerikas Savienotās Valstis ASV Shayba Arena
Skatītāji: 4892

B grupa[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda Sp U UP ZP Z GV ZV VS PTS
Flag of Kanāda Kanāda 3 2 1 0 0 11 2 +9 8
Flag of Somija Somija 3 2 0 1 0 15 7 +8 7
Flag of Austrija Austrija 3 1 0 0 2 7 15 −8 3
Flag of Norvēģija Norvēģija 3 0 0 0 3 3 12 −9 0
13. februāris
12:00
Somija Flag of Somija 8—4
(4—2, 2—0, 2—2)
Flag of Austrija Austrija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 5664
13. februāris
21:00
Kanāda Flag of Kanāda 3—1
(0—0, 2—0, 1—1)
Flag of Norvēģija Norvēģija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 10261
14. februāris
21:00
Kanāda Flag of Kanāda 6—0
(2—0, 4—0, 0—0)
Flag of Austrija Austrija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 8969
14. februāris
21:00
Norvēģija Flag of Norvēģija 1—6
(0—3, 0—2, 1—1)
Flag of Somija Somija Shayba Arena
Skatītāji: 3018
16. februāris
12:00
Austrija Flag of Austrija 3—1
(2—0, 0—1, 1—0)
Flag of Norvēģija Norvēģija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 6882
16. februāris
21:00
Somija Flag of Somija 1—2
(0—1, 1—0, 0—0, 0—1)
Flag of Kanāda Kanāda Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 11263

C grupa[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Komanda Sp U UP ZP Z GV ZV VS PTS
Flag of Zviedrija Zviedrija 3 3 0 0 0 10 5 +5 9
Flag of Šveice Šveice 3 2 0 0 1 2 1 +1 6
Flag of Čehija Čehija 3 1 0 0 2 6 7 −1 3
Flag of Latvija Latvija 3 0 0 0 3 5 10 −5 0
12. februāris
21:00
Čehija Flag of Čehija 2—4
(0—2, 2—2, 0—0)
Flag of Zviedrija Zviedrija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 11419
12. februāris
21:00
Latvija Flag of Latvija 0—1
(0—0, 0—0, 0—1)
Flag of Šveice Šveice Shayba Arena
Skatītāji: 5116
14. februāris
12:00
Čehija Flag of Čehija 4—2
(2—1, 2—1, 0—0)
Flag of Latvija Latvija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 5831
14. februāris
16:30
Zviedrija Flag of Zviedrija 1—0
(0—0, 0—0, 1—0)
Flag of Šveice Šveice Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 7968
15. februāris
21:00
Šveice Flag of Šveice 1—0
(1—0, 0—0, 0—0)
Flag of Čehija Čehija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 10253
15. februāris
21:00
Zviedrija Flag of Zviedrija 5—3
(1—1, 3—1, 1—1)
Flag of Latvija Latvija Shayba Arena
Skatītāji: 3709

Medaļu kārta[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

  Astotdaļfināli Ceturtdaļfināli Pusfināli Fināls
                                     
        
  1D  Flag of Zviedrija Zviedrija 5
    E4  Flag of Slovēnija Slovēnija 0
8D  Flag of Slovēnija Slovēnija 4
9D  Flag of Austrija Austrija 0  
F1  Flag of Zviedrija Zviedrija 2  
F4  Flag of Somija Somija 1  
        
        
  4D  Flag of Somija Somija 3
    E1  Flag of Krievija Krievija 1
5D  Flag of Krievija Krievija 4
12D  Flag of Norvēģija Norvēģija 0  
  SF1  Flag of Zviedrija Zviedrija 0
  SF2  Flag of Kanāda Kanāda 3
        
        
  3D  Flag of Kanāda Kanāda 2 Bronzas medaļas spēle
    E2  Flag of Latvija Latvija 1
6D  Flag of Šveice Šveice 1 LSF1  Flag of Somija Somija 5
11D  Flag of Latvija Latvija 3   LSF2  Flag of Amerikas Savienotās Valstis ASV 0
F3  Flag of Kanāda Kanāda 1
F2  Flag of Amerikas Savienotās Valstis ASV 0  
        
        
  2D  Flag of Amerikas Savienotās Valstis ASV 5
    E3  Flag of Čehija Čehija 2
7D  Flag of Čehija Čehija 5
10D  Flag of Slovākija Slovākija 3  

Ceturtdaļfinālu kvalifikācija[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

18. februāris
12:00
Flag of Slovēnija Slovēnija 4—0
(2—0, 1—0, 1—0)
Flag of Austrija Austrija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 6821
18. februāris
16:30
Flag of Krievija Krievija 4—0
(0—0, 2—0, 2—0)
Flag of Norvēģija Norvēģija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 11423
18. februāris
21:00
Flag of Šveice Šveice 1—3
(0—2, 1—0, 0—1)
Flag of Latvija Latvija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 7912
18. februāris
21:00
Flag of Čehija Čehija 5—3
(3—0, 1—1, 1—2)
Flag of Slovākija Slovākija Shayba Arena
Skatītāji: 3628

Ceturtdaļfināli[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

19. februāris
12:00
Flag of Zviedrija Zviedrija 5—0
(1—0, 0—0, 4—0)
Flag of Slovēnija Slovēnija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 7325
19. februāris
16:30
Flag of Somija Somija 3—1
(2—1, 1—0, 0—0)
Flag of Krievija Krievija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 11654
19. februāris
21:00
Flag of Kanāda Kanāda 2—1
(1—1, 0—0, 1—0)
Flag of Latvija Latvija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 9825
19. februāris
21:00
Flag of Amerikas Savienotās Valstis ASV 5—2
(3—1, 1—0, 1—1)
Flag of Čehija Čehija Shayba Arena
Skatītāji: 4606

Pusfināli[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

21. februāris
16:00
Flag of Zviedrija Zviedrija 2—1
(0—0, 2—1, 0—0)
Flag of Somija Somija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 9476
21. februāris
21:00
Flag of Amerikas Savienotās Valstis ASV 0—1
(0—0, 0—1, 0—0)
Flag of Kanāda Kanāda Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 11172

Bronzas medaļas spēle[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

22. februāris
19:00
Flag of Amerikas Savienotās Valstis ASV 0—5
(0—0, 0—2, 0—3)
Flag of Somija Somija Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 9052

Fināls[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

23. februāris
16:00
Flag of Zviedrija Zviedrija 0—3
(0—1, 0—1, 0—1)
Flag of Kanāda Kanāda Bolshoy Ice Dome
Skatītāji: 11076

Vietu sadalījums un statistika[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

 
2014. gada Olimpiskā čempione
Flag of Canada.svg
Kanāda

Turnīra apbalvojumi[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vietu sadalījums[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

V Valsts
1 Flag of Kanāda Kanāda
2 Flag of Zviedrija Zviedrija
3 Flag of Somija Somija
4. Flag of Amerikas Savienotās Valstis ASV
5. Flag of Krievija Krievija
6. Flag of Čehija Čehija
7. Flag of Slovēnija Slovēnija
8. Flag of Latvija Latvija
9. Flag of Šveice Šveice
10. Flag of Austrija Austrija
11. Flag of Slovākija Slovākija
12. Flag of Norvēģija Norvēģija

Laureāti[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Spēles Zelts Sudrabs Bronza
Medaļu ieguvēji Karogs: Kanāda Kanāda
Roberto Luongo
Kerijs Praiss
Maiks Smits
Džejs Baumīsters
Drū Dautijs
Dens Hemhuiss
Dankans Kīts
Alekss Petrandželo
Pernels Karls Sabens
Marks Eduārs Vlašičs
Šī Veibers
Džeimijs Benns
Patrīss Beržerons
Džefs Kārters
Sidnijs Krosbijs
Mets Dušeins
Raiens Geclafs
Kriss Kunics
Patriks Marlo
Riks Nešs
Korijs Perijs
Martins Senluī
Patriks Šārps
Džons Tavaress
Džonatans Tēvzs
Karogs: Zviedrija Zviedrija
Jonass Enrots
Henriks Lundkvists
Jonass Gustavsons
Olivers Ekmans-Larsons
Niklass Jalmašons
Henriks Tallinders
Aleksandrs Edlers
Džonijs Oduja
Džonatans Ēriksons
Niklass Kronvals
Ēriks Kārlsons
Daniels Alfredsons
Patriks Berglunds
Markuss Krīgers
Jakobs Silfverbergs
Niklass Bekstrems
Aleksandrs Stīns
Luī Ēriksons
Daniels Sēdins
Henriks Sēterbergs
Gustavs Nīkvists
Džimijs Ēriksons
Karls Hagelins
Markuss Johansons
Gabriels Landeskogs
Karogs: Somija Somija
Anti Niemi
Kari Lehtonens
Tūka Rasks
Olli Mēte
Osi Vēnenens
Lase Kukonens
Sami Salo
Sami Lepiste
Jūso Hietanens
Kimmo Timonens
Sami Vatanens
Tēmu Selenne
Olli Jokinens
Tuomo Rūtu
Aleksandrs Barkovs
Jori Lehtere
Sakari Salminens
Jarko Immonens
Petri Kontiola
Lauri Korpikoski
Jusi Jokinens
Anti Pīlstrems
Juhamati Āltonens
Mikaels Granlunns
Leo Komarovs

Rezultatīvākie spēlētāji[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sarakstā iekļauti 10 rezultatīvākie spēlētāji pēc gūtajiem punktiem, tad pēc vārtiem.

Nr. Spēlētājs Sp V P Pkt SM +/− Poz
1.
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Fils Kesels 6 5 3 8 4 +6 U
2.
Valsts karogs: Zviedrija Ēriks Kārlsons 6 4 4 8 0 +5 A
3.
Valsts karogs: Somija Mikaels Granlunns 6 3 4 7 4 +3 U
4.
Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Džeimss van Rīmsdaiks 6 1 6 7 2 +7 U
5.
Valsts karogs: Austrija Mihaels Grabners 4 5 1 6 0 −2 U
6.
Valsts karogs: Kanāda Drū Dautijs 6 4 2 6 0 +4 A
6.
Valsts karogs: Somija Tēmu Selenne 6 4 2 6 4 +3 U
8.
Valsts karogs: Krievija Aleksandrs Radulovs 5 3 3 6 4 +4 U
9.
Valsts karogs: Kanāda Šī Veibers 6 3 3 6 0 +5 A
10.
Valsts karogs: Krievija Pāvels Dacjuks 5 2 4 6 0 +3 U

Sp = aizvadītās spēles; V = vārti; P = piespēles; Pkt = punkti; +/- = plus/mīnus koeficients; SM = soda minūtes; Poz = pozīcija

Labākie vārtsargi[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sarakstā iekļauti 5 labākie vārtsargi pēc atvairīto metienu procenta, kuri ir aizvadījuši vismaz 40% no visa komandas spēlētā laika.

Nr. Spēlētājs L Met Vār Vid Atv SSp
1.
Valsts karogs: Kanāda Kerijs Praiss 302:32 3 0,59 0,972 103 2
2.
Valsts karogs: Šveice Jonass Hillers 179:09 2 0,67 0,971 66 2
3.
Valsts karogs: Krievija Sergejs Bobrovskis 157:12 3 1,15 0,952 60 1
4.
Valsts karogs: Austrija Matiass Lange 139:38 4 1,72 0,952 80 0
5.
Valsts karogs: Latvija Edgars Masaļskis 179:52 6 2,00 0,946 105 0

L = spēlētais laiks (minūtes:sekundes); Met = metieni pa viņa vārtiem; Vār = ielaistie vārti; Vid = vidēji spēlē ielaistie vārti; Atv% = atvairīto metienu procents; SSp = "sausās" spēles

Atsauces[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 2014 Olympic Winter Games. IIHF.com. Atjaunināts: February 10, 2013.

Ārējās saites[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]