Itella

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Itella
Itella logo
Sauklis Gudrais gājiens
Veids Atklāta akciju sabiedrība
Dibināts 1638. gadā
Galvenais birojs Helsinki, Somija
Vadība Heikki Malinen (Heikki Malinen)(Prezidents un izpilddirektors), Arto Hiltunen (priekšsēdētājs)
Darbinieki 27 460 (vidēji 2012. gadā)
Apgrozījums 1946,7 miljoni eiro (2012. gadā)
Nozare Information Logistics

Logistics Mail Communication (Somijā)

Mājaslapa www.itella.com

Itella Corporation ir starptautisks pakalpojumu uzņēmums, kas pieder Somijas valstij. Darbības ir iedalītas trīs uzņēmējdarbības grupās:

 • Itella Information (datu plūsmas apstrāde, pārvaldība un sadale organizācijām. Tās pakalpojumi ietver rēķinu un pasūtījumu un piegāžu ķēžu pārvaldību un dokumentu apstrādi.);
 • Itella Logistics (sauszemes, jūras un gaisa transporta kravas, pārvadājumi, transports un piegāde, kā arī noliktavas);
 • Itella Mail Communication (vēstuļu, tiešā mārketinga materiālu, paku, kā arī laikrakstu un žurnālu piegāde Somijā. Biznesa grupa apkalpo patērētājus, kuri darbojas zem Somijas pasta jeb Posti zīmola. Tā nodrošina ikdienas pasta pakalpojumus Somijā un izlaiž visas Somijas pastmarkas.).

Itella galvenais birojs atrodas Helsinkos (Somijā). Prezidents un izpilddirektors ir Heikki Malinen (Heikki Malinen), un direktoru padomes priekšsēdētājs ir Arto Hiltunen. 2011. gadā kompānijā Itella Corporation vidēji strādāja 28 493 darbinieki.

Itella darbojas vienpadsmit valstīs.

Zīmoli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Itella apkalpo savus globālos korporatīvos klientus zem Itella zīmola un savu patērētāju klientus Somijā — zem Posti zīmola.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 1. 1638. gada 6. septembris: ģenerālgubernators Pers Brahe Jaunākais (Per Brahe the Younger) ievieš pasta sistēmu Somijā, kas tolaik bija Zviedrijas sastāvdaļa.
 2. 1811. gads: autonomās Somijas lielhercogistes pasta sistēmai tiek izveidota centrālā administrācija.
 3. 1845. gads: tiek izveidota paku pasta sistēma.
 4. 1856. gads: tiek ieviestas pastmarkas.
 5. 1858. gads: tiek uzsākta vēstuļu un laikrakstu piegāde mājās.
 6. Sākot ar 19. gadsimta 60. gadiem: pasts ir viena no pirmajām iestādēm, kur darbā tiek pieņemtas sievietes.
 7. 1927. gads: telegrāfs apvienojas ar pastu.
 8. 1981. gads: nosaukums „Pasts un telegrāfs” tiek mainīts uz „Pasts un telekomunikācijas”.
 9. 1990. gads: uzņēmums „Pasts un telekomunikācijas” tiek pārveidots par sabiedrisku iestādi, kuras finanses ir nošķirtas no valsts budžeta.
 10. 1994. gads: uzņēmums „Pasts un telekomunikācijas” tiek pārveidots par uzņēmumu Suomen PT Group ar filiālēm Finland Post Corporation — pasta darbībām — un Telecom Finland Oy (vēlāk Sonera Oy) — telekomunikācijām.
 11. 1998. gads: Uzņēmums Suomen PT Group tiek sadalīts uzņēmumos Finland Post Corporation un Sonera Oy, abi pieder tieši valstij.
 12. 2001. gads: Finland Post Corporation kļūst par atklātu akciju sabiedrību.
 13. 2002. gads: informācijas loģistikas uzņēmējdarbība tiek izvērsta Vācijā, bet loģistikas uzņēmējdarbība — Igaunijā.
 14. 2004. gads: informācijas loģistikas uzņēmējdarbība tiek izvērsta Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.
 15. 2005. gads: loģistikas uzņēmējdarbība tiek izvērsta Dānijā, Latvijā un Lietuvā.
 16. 2006. gads: loģistikas uzņēmējdarbība tiek izvērsta Zviedrijā un Norvēģijā.
 17. 2007. gada 1. jūnijs: korporācijas nosaukums tiek mainīts uz Itella Corporation. Izmaiņas nosaka uzņēmuma darbības, kuras kļūst arvien daudzveidīgākas un starptautiski plašākas.
 18. 2008. gads: Itella izvērš darbību Krievijā, iegādājoties loģistikas grupu NLC (National Logistics Company — Valsts loģistikas uzņēmums) un klientu attiecību mārketinga konsultantus Connexions. Itella izvērš darbību Polijā, iegādājoties informācijas loģistikas uzņēmumu BusinessPoit S.A.
 19. 2009. gads: informācijas bizness tiek izvērsts Krievijā, kā arī jaunās Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs. Jaunā filiāle Itella IPS Oy (Itella maksājumu pakalpojumi) saņem maksājumu organizācijas licenci.