Latvijas balzams

Vikipēdijas raksts
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Latvijas balzams
Veids Akciju sabiedrība
Dibināts 1997. gadā[1] [2]
Galvenais birojs Rīga, Latvija
Akcijas biržā Rīgas Fondu birža NASDAQ OMX Riga
Ietilpst indeksā BAL1R[2]
Apgrozījums 74,9 miljoni LVL (2010)[3]
Peļņa 3,6 miljoni LVL (2010)[3]
Produkti Alkoholiskie dzērieni
Mājaslapa lb.lv

Latvijas balzams ir alkoholisko dzērienu ražotājs, kas ražo vairāk nekā 130 dažādu nosaukumu dzērienus.[3]

Vēsture[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

AS Latvijas balzams pirmsākumi meklējami 1900. gadā, bet savu pašreizējo nosaukumu tas ir ieguvis 1970. gadā. 1997. gadā uzņēmums tika privatizēts un pārveidots par publisku akciju sabiedrību, kas kotējas Rīgas fondu biržā.[2] [3]

Vispārīga informācija par uzņēmumu[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Uzņēmumam pieder divas ražotnes Rīgā: dzirkstošo vīnu un vieglo alkoholisko dzērienu ražotne un stipro alkoholisko dzērienu ražotne. AS Latvijas balzams nodrošina vairāk nekā 600 darba vietas un ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā.[3]

AS Latvijas balzams ir vadošais alkoholisko dzērienu ražotājs Baltijā.[nepieciešama atsauce]

AS Latvijas balzams ar vairāk, kā 100 produktu nosaukumiem ir pārstāvēts gandrīz visos stipro un vieglo alkoholisko dzērienu segmentos. Vairākos no tiem AS Latvijas balzams ir izteikts tirgus līderis Latvijā. Starp AS Latvijas balzams ražotajiem produktiem ir tādi pasaulē atzīti zīmoli kā "Rīgas Melnais balzams" un "Rīgas šampanietis". Rīgas Melnais balzams ir viens no vissenākajiem alkoholisko dzērienu zīmoliem Eiropā, tā pirmsākumi meklējami jau 1752. gadā.

Augsti un nemainīgi starptautiski kvalitātes standarti ieviesti ikdienas ražošanas praksē un piemēroti arī izejvielu iepirkumam, iepakojumam un darba kultūrai. Latvijas balzams kvalitātes vadības sistēma ir sertificēta saskaņā ar ISO standartiem. Produkcijas kvalitāti apliecina ne tikai simtiem apbalvojumu dažādos starptautiskos un pašmāju konkursos un iegūtie kvalitātes sertifikāti, bet arī gadu desmitiem iemantotā patērētāju uzticība.

AS Latvijas balzams ir viens no Latvijas vadošajiem eksportētājiem - tā produkcija pieejama vairāk, kā 30 pasaules valstīs un katru gadu tiek apgūti aizvien jauni eksporta tirgi.

Uzņēmums regulāri iegulda nozīmīgas investīcijas uzņēmuma attīstībā, lai arvien sekmīgāk apmierinātu patērētāju vēlmes un tirgus prasības. AS Latvijas balzams ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā.

Atsauksmes[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]