Latvijas balzams

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
AS Latvijas balzams
Tips akciju sabiedrība
Darbības joma pārtikas rūpniecība
Dibināts 1997. gadā[1] [2]
Galvenais birojs Rīga, Karogs: Latvija Latvija
Produkti alkoholiskie dzērieni
Īpašnieks(-i) S.P.I. Group
Mātes uzņēmums SIA Amber Beverage Group
Mājaslapa lb.lv

AS Latvijas balzams ir uzņēmums Latvijā, lielākais alkoholisko dzērienu ražotājs Baltijā. Kā akciju sabiedrība dibināta 1997. gadā, bet tās senākā ražotne sākusi darbu 1900. gadā.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas balzams pirmsākumi meklējami 1900. gadā, kad sāka darboties Rīgas valsts degvīna noliktava Nr. 1.[3]

1940. gadā rūpnīca tika nacionalizēta un pārdēvēta par Rīgas spirta un degvīna rūpnīca. 1948. gada Latvijas balzams sāka ražot degvīnu Stoličnaja. 1949. gadā sākta liķieru ražošana, no tiem pirmais un slavenākais bija Allažu ķimelis. 1950. gadā atjaunota Rīgas Melnais balzams kara laikā zaudētā recepte un uzsākta ta ražošana. 1952. gadā sākta dzirkstošā vīna Rīgas šampanietis ražošana pēc unikālas patentētas tehnoloģijas. 1960. gadā uzsākts produkcijas eksports ārpus PSRS. 1970. gada rūpnīca pārdēvēta par Latvijas balzams.[3]

1995. gadā sākra pirmā brendija Latvijā Merkurs, ražošana. 1997. gadā Latvijas balzams tika privatizēts un kļuva par publisku akciju sabiedrību. 1998. gadā sākta uzņēmuma akciju kotēšana Rīgas fondu biržā.

2000. gadā Latvijas balzams apvienojās ar AS Rīgas vīni. 2001. gadā Latvijas balzams pirmais Latvijā uzsāka sidru ražošanu (Lucky Dog). 2003. gadā par lielāko akcionāru kļuva SPI Regional Business Unit BV. Ssākta degvīnu Stolichanaya un Moskovskaya pildīšana pasaules tirgiem. 2005. gadā atvērts pirmais Latvijas balzams veikals Viļņā. 2007. gadā uzstādīta pirmā Latvijā ražošanas līnija dzērienu pildīšanai skārdenēs.[3]

Vispārīga informācija par uzņēmumu[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Uzņēmumam pieder divas ražotnes Rīgā: dzirkstošo vīnu un vieglo alkoholisko dzērienu ražotne un stipro alkoholisko dzērienu ražotne. AS Latvijas balzams nodrošina vairāk nekā 600 darba vietas un ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā.

AS Latvijas balzams ir vadošais alkoholisko dzērienu ražotājs Baltijā.[nepieciešama atsauce]

AS Latvijas balzams ar vairāk, kā 100 produktu nosaukumiem ir pārstāvēts gandrīz visos stipro un vieglo alkoholisko dzērienu segmentos. Vairākos no tiem AS Latvijas balzams ir izteikts tirgus līderis Latvijā. Starp AS Latvijas balzams ražotajiem produktiem ir tādi pasaulē atzīti zīmoli kā "Rīgas Melnais balzams" un "Rīgas šampanietis". Rīgas Melnais balzams ir viens no vissenākajiem alkoholisko dzērienu zīmoliem Eiropā, tā pirmsākumi meklējami jau 1752. gadā.

Augsti un nemainīgi starptautiski kvalitātes standarti ieviesti ikdienas ražošanas praksē un piemēroti arī izejvielu iepirkumam, iepakojumam un darba kultūrai. Latvijas balzams kvalitātes vadības sistēma ir sertificēta saskaņā ar ISO standartiem. Produkcijas kvalitāti apliecina ne tikai simtiem apbalvojumu dažādos starptautiskos un pašmāju konkursos un iegūtie kvalitātes sertifikāti, bet arī gadu desmitiem iemantotā patērētāju uzticība.

AS Latvijas balzams ir viens no Latvijas vadošajiem eksportētājiem - tā produkcija pieejama vairāk, kā 30 pasaules valstīs un katru gadu tiek apgūti aizvien jauni eksporta tirgi.

Uzņēmums regulāri iegulda nozīmīgas investīcijas uzņēmuma attīstībā, lai arvien sekmīgāk apmierinātu patērētāju vēlmes un tirgus prasības. AS Latvijas balzams ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]