Māris Kučinskis

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Šis raksts ir par TP politiķi. Par citām jēdziena Kučinskis nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Māris Kučinskis
Flickr - Saeima - 10.Saeimas deputāts Māris Kučinskis.jpg
Māris Kučinskis 2010. gadā
Latvijas reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs
Amatā
2004. gada 2. decembris — 2006. gada 7. novembris
Prezidents Vaira Vīķe-Freiberga
Premjerministrs Aigars Kalvītis
Priekštecis Andrejs Radzevičs
Pēctecis Aigars Štokenbergs

Dzimšanas dati 1961. gada 28. novembrī (53 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Valmiera, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Jērcēnu pagasts, Strenču novads, Latvija
Tautība latvietis
Politiskā partija Tautas partija (1998-2011)
Liepājas partija (kopš 2014)
Augstskola Latvijas Valsts universitāte

Māris Kučinskis (dzimis 1961. gada 28. novembrī Valmierā) ir latviešu politiķis, bijis Tautas partijas biedrs. Viņš ir bijis Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs, kā arī vairāku Saeimu deputāts. Šobrīd darbojas 11. Saeimā, kur pārstāv Zaļo un Zemnieku savienību, nebūdams apvienību veidojošo partiju biedrs.

Māris Kučinskis 1980. gadā ir beidzis Valmieras 4. vidusskolu, bet 1988. gadā Latvijas Valsts universitātes Ekonomikas fakultāti.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Politisko darbību sācis 1994. gadā, kad ievēlēts Valmieras pilsētas domē. 1998. gadā kļuva par Tautas partijas biedru un nesekmīgi kandidēja 7. Saeimas vēlēšanās. Toties pēc partijas biedra Kārļa Greiškalna ievēlēšanas Saeimā M. Kučinskis ieņēma viņa amatu, jo tika ievēlēts par Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāju. Šo amatu viņš saglabāja arī nākošajā pašvaldības sasaukumā līdz 2003. gadam, bet no 1998. līdz 2000. gadam M. Kučinskis bija arī Valmieras rajona padomes priekšsēdētājs.

2002. gadā viņš piedalījās 8. Saeimas vēlēšanās un, kaut arī sākotnēji netika ievēlēts, nākošajā gadā ieņēma Andra Šķēles vietu 8. Saeimā, kad tas nolika deputāta mandātu un pameta politiku. 2004. gada 2. decembrī, kad pie varas nāca Aigara Kalvīša valdība, M. Kučinskis kļuva par Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru.

2006. gada oktobrī M. Kučinskis tika ievēlēts 9. Saeimā, bet līdz 2009. gadam ieņēma arī Tautas partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja amatu, līdz atkāpās no tā par labu Vinetai Muižniecei. Pēc A. Šķēles atgriešanās politikā M. Kučinskis ieņēma vietu partijas valdē, bet 2010. gada pavasarī, kad V. Muižniece tika ievēlēta par Satversmes tiesas tiesnesi, atguva arī Saeimas frakcijas vadītāja amatu. 2010. gada okobrī ievēlēts 10. Saeimā no apvienības "Par Labu Latviju" saraksta.

11. Saeimas ārkārtas vēlēšanās M. Kučinskis kandidēja no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta, nebūdams to veidojošo partiju biedrs (Tautas partija šajās vēlēšanās vairs nepiedalījās, taču M. Kučinski atbalstīja savienībā ietilpstošā Liepājas partija), bet netika ievēlēts. Šajā laikā viņš darbojās Latvijas Lielo pilsētu asociācijā padomnieka, pēc tam izpilddirektora statusā, kā arī vadīja Liepājas pilsētas pārstāvniecību. 2014. gada vasarā M. Kučinskis kļuva par 11. Saeimas deputātu pēc tam, kad Iveta Grigule tika ievēlēta Eiropas Parlamentā.

2014. gada Saeimas vēlēšanās M. Kučinskis tika ievēlēts 12. Saeimā no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta, pārstāvot tajā Liepājas partiju. Pēc ievēlēšanas viņš apliecināja, ka kļūs par šīs partijas biedru.[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]


Politiskie un sabiedriskie amati un pozīcijas
Priekštecis:
Andrejs Radzevičs
Latvijas reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs
2004. gada 2. decembris2006. gada 7. novembris
Pēctecis:
Aigars Štokenbergs