Salaspils novads

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Salaspils novads
Salaspils novada karte.png
Salaspils novada ģerbonis
Ģerbonis
Centrs: Salaspils
Platība: 127 km2
Iedzīvotāji (2010): 23 219[1]
Blīvums: 182.8 iedz./km2
Izveidots: 2004. gadā
Domes priekšsēdētājs: Raimonds Čudars (JL)
Teritoriālās
vienības:
Salaspils pilsēta
Salaspils pagasts
Mājaslapa: www.salaspils.lv

Salaspils novads ir pašvaldība Latvijas centrālajā daļā, Vidzemes dienvidrietumos, robežojas ar galvaspilsētu Rīgu rietumos, Stopiņu novadu un Ropažu novadu ziemeļos, Ikšķiles novadu un Ķeguma novadu austrumos un Ķekavas novadu dienvidos. Novada centrs ir Salaspils, to veido divas teritoriālas vienības — Salaspils pilsēta un Salaspils pagasts (līdz 2010. gadam Salaspils pilsētas lauku teritorija).

Salaspils novada logo

Salaspils novads atrodas Viduslatvijas zemienes Ropažu līdzenumā. Lielākā daļa teritorijas atrodas Daugavas labajā krastā, bet novadā ietilpst arī Doles sala. Pēc Rīgas HES uzbūvēšanas Daugavā pie Salaspils izveidota Rīgas HES ūdenskrātuve. Novada ziemeļos plūst Mazā Jugla.

Lielākās apdzīvotās vietas: Salaspils, Saulkalne, Acone, Cekule, Dole, Mežezeri, Stopiņi.

Pašreizējo novada teritoriju veido ne tikai kādreizējā Salaspils pagasta zemes, bet arī daļa no kaimiņu pagastu — Stopiņu, Ropažu, Katlakalna, Ikšķiles un Doles — teritorijām.

Salaspils novada teritorijai cauri stiepjas elektrificēta dzelzceļa līnija Rīga—Daugavpils. Novadā ir četras dzelzceļa stacijas — Dārziņi, Dole, Salaspils, Saulkalne. Salaspils novadu šķērso arī autoceļi A6 (Rīga—DaugavpilsKrāslava), A4 un A5 (Rīgas apvedceļš), reģionālais autoceļš P5 (Ulbroka—Ogre).

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]