Siguldas bobsleja un kamaniņu trase

Vikipēdijas raksts
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Skats Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē
Skats uz trases augšadaļu
Siguldas trases finišs

Siguldas bobsleja un kamaniņu trase atrodas Siguldas pilsētā. Trase uzbūvēta 1986. gadā, tās garums ir 1200 + 220 m[1] un tā sastāv no 16 virāžām.[2] Trasē tiek rīkotas bobsleja, kamaniņu un skeletona sacensības.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Trases vēsture sākusi veidoties jau 19. gadsimta beigās, kad kņazs Kropotkins savas muižas teritorijā izbūvēja 900 m garu ledus ceļu ar vienu virāžu. Šī mākslīgi izveidotā ledus trase bija pirmā kamaniņu trase visā Baltijā. Trasei attīstoties no ārzemēm sāka ievest arī pirmos bobus, un pēc to parauga vietējie entuziasti uzsāka gatavot kamaniņas paši.

Mūsdienu mākslīgās ledus trases projektēšanu veica Leipcigas sporta būvju zinātniski tehniskais centrs. Celtniecību veica Sarajevā bāzētā Dienvidslāvijas firma "Graming". Trases pirmā kārta nodota ekpluatācijā 1986. gadā.[3]

Atjaunojoties Latvijas Republikai trases uzturēšanai tika izveidota bezpeļņas organizācija valsts SIA Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda", bet ar Ministru Kabineta rīkojumu nr. 743[4] tā tika pārveidota par valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību.

Bobsleja trasē nevar braukt vīriešu četrinieku ekipāžas. Lai to varētu sākt darīt, trasi vajag rekonstruēt. Tiek plānots, ka pārbūve tiks pabeigta 2010. gadā. Intervijā Sporta Avīzei Dainis Dukurs pateica, ka patiesībā trasē četrinieki var braukt un savulaik notika eksperiments ar Tomasa Dukura, Martina Dukura, Jura Šica un Andra Šica līdzdalību, kurā četrinieks neavarēja. 2009. gada 17. septembrī tiek atklāta mākslīgā ledus starta estakāde.

Čempionāti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

trases shēma

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]