Tūrisms

Vikipēdijas raksts
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Tūrisms katrā valstī un literatūras avotā tiek definēts atšķirīgi, tāpēc pasaulē pastāv dažādas tā definīcijas. Balstoties uz Latvijas tūrisma attīstības nacionālo programmu, tūrisms tiek definēts šādi: tūrisms — personu darbības, kas saistītas ar ceļošanu un uzturēšanos ārpus savas pastāvīgās dzīvesvietas brīvā laika pavadīšanas, lietišķo darījumu kārtošanas vai citā nolūkā ne ilgāk par vienu gadu.

Tūrisms Latvijā[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tūrisma attīstība Latvijā atzīta kā viena no ekonomikas un vides attīstības prioritātēm. Tūristu plūsmas palielināšana veicinātu dažādu nozaru izaugsmi — viesnīcas, transports, sabiedriskā ēdināšana, tirdzniecība, izklaides un sporta aktivitāšu infrastruktūra u.c.

Atsaucoties uz 2011. gada martā publicēto World Economic Forum sagatavoto pasaules valstu tūrisma konkurētspējas indeksu, Latvija piedāvā viesiem pievilcīgas viesnīcu cenas, plašu transporta infrastruktūru, labu norēķinu karšu tīklu. Bet, lai piesaistītu ceļotājus uz ilgāku laiku un veicinātu viņu atgriešanos Latvijā, ir svarīgi izstrādāt pievilcīgus tūrisma produktus un tos veiksmīgi pārdot. Šobrīd pasaulē pieaug interešu un hobiju ceļojumu īpatsvars, kā arī ik gadu palielinās interneta vidē plānoto un rezervēto ceļojumu apjoms.[1] Savukārt, atsaucoties uz UNWTO World Tourism Barometer datiem, 2010. gadā ārvalstu tūristu skaits pasaulē pieaudzis par 7% sasniedzot 935 milj., bet 2011. gadam tiek prognozēts vēl 4—5% pieaugums.

Skatīt arī[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[izmainīt šo sadaļu | labot pirmkodu]