Tils Lindemans

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Tils Lindemans
Till Lindemann.jpg
Tils Lindemans 2010. gadā
Galvenā informācija
Vārds Tils Lindemans
Dzimis 1963. gada 4. janvārī (51 gads)
Karogs: Vācija Vācija, Leipciga
Žanri industriālais metāls, Neue Deutsche Härte
Nodarbošanās dziedātājs
Instrumenti balss
Darbības gadi 1994—pašlaik
Izdevēji Universal Music Group
Darbojies arī First Arsch

Tils Lindemans (Till Lindemann; dzimis 1963. gada 4. janvārī Leipcigā, Vācijā) ir grupas "Rammstein" vokālists un gandrīz visu grupas dziesmu autors, dzejnieks. 2002. gadā izdevis savu dzejoļu krājumu Messer (latviešu: Nazis), dažas reizes filmējies kino.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bērnu gadus Tils pavadīja Vendišas-Rambovas (Wendisch-Rambow) ciemā , netālu no Šverinas (Schwerin) Vācijas ziemeļaustrumos. Tur viņš arī strādāja — grozu pīšanas darbnīcā. Ģimene: tēvs — Verners Lindemans (Werner Lindemann) — mākslinieks, rakstnieks, dzejnieks (sarakstījis 34 grāmatas), ar kuru Tilam bija ļoti sarežģītas attiecības. Savā grāmatā "Maiks Oldfīlds šūpuļkrēslā" (vācu: Mike Oldfield im Schaukelstuhl), Verners Lindemans, ka dienasgrāmatā, apraksta konfliktu ar savu 19 gadīgo dēlu Tilu, (teisa, grāmatas varoni sauc Tims). Tila māte, drīz pēc šķiršanās, kad dēlam bija 12 gadi, bet viņa māsai — 6, aprecējās ar Amerikas Savienoto valstu pilsoni. 1993. gada 4. februārī Verners Lindemans nomira. Viņa kaps atrodas Cikhūzenes kapos. Nāve iestājās no stipras alkohola pārdzeršanas. Lai cik tas dīvaini arī nebūtu, nomira viņš baznīcā. Ko viņš tur darīja un kas viņu uz turieni aizveda — nav zināms. Tils nereizi nav apmeklējis tēva kapa vietu. Ir arī versija, ka dziesma Heirate mich, ir veltīta viņam, vai ar viņu kaut kā saistīta. Rostokā, par godu Verneram Lindemanim nosaukta skola. Tēvs ļoti vēlējās, lai dēls kļūtu par dzejnieku, principā, tā arī notika; bez tā ka grupas "Rammstein" vokālists ir gandrīz visu dziesmu tekstu autors, viņš vēl ir izdevis savu dzejoļu krājumu "Messer" (latviešu: Nazis). Tils nodarbojās ar peldēšanu; 10 gadu vecumā viņš iestājās sporta skolā, kas trenēja toreizējās Vācijas Demokrātiskās Republikas izlases sportistus, skolu viņš pabeidza ar izcilību (1979—1980). 1978. gadā Tils bija VDR izlases sastāvā Eiropas junioru peldēšanas čempionātā. Viņam vajadzēja piedalīties 1980. gada olimpiādē Maskavā. Bet viņam tas neizdevās. Viņa peldētāja karjera beidzās, drīz pēc tam, kad aizbraucot uz Itālijas sacensībām, viņš pameta viesnīcu, kopā ar pazīstamu meiteni, lai apskatītu Itālijas galvaspilsētu — Romu, tā kā iepriekš Tilam nebija iespējas brīvi aizbraukt uz ārzemēm. Nākošajā dienā viņš atgriezās viesnīcā, bet no nepatikšanām izvairīties neizdevās, viņu izsauca uz ilgām nopratināšanām VDR drošības dienestā. Bet Tils pameta peldēšanu ne tikai šī iemesla dēļ, pamatā bija vēdera muskuļu trauma, ko viņš ieguva treniņu laikā.

Tila draugs Rihards Kruspe piedāvāja dziedāt jaunajā grupā, kuru sen bija sapņojis izveidot. Tils par to bija ļoti izbrīnīts, jo viņš sevī nekad nebija pamanījis īpašas vokālās dotības, bet Rihards atteica, ka bieži dzirdējis, kā viņš dzied, pinot grozus, un ir pārliecināts, ka no viņa sanāks izcils dziedātājs. No piedāvājuma Tils neatteicās. Tā viņš kļuva par jaunizveidotās grupas "Rammstein" vokālistu. Līdz tam Tils spēlēja bungas pankroka grupā "First Arsch". Uz doto brīdi Tils ir šķīries un viņām ir divas meitas (vecākā — Nele, dzimusi 1985. gadā un jaunākā — Marija Luīze, 1992).

Curriculum Vitae[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Vārds, uzvārds: Till Lindemann
  • Dzimšanas datums: 1963. gada 4. janvāris
  • Dzimšanas vieta: Leipciga, Vācija
  • Augums: 190 cm
  • Svars: 105 kg
  • Bērni: meita Nele — dzimusi 1985. gadā, meita Marija Luīze — dzimusi 1989. gadā
  • Izglītība: sporta skola (peldēšana), vidējā profesionālā izglītība (galdnieks)
  • Darba vietas: grozu pinējs, galdniecība, pirotehniķis
  • Muzikālā pieredze: "First Arsch" (bundzinieks), "Rammstein" (vokālists)

Diskogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studijas albumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

First Arsch sastāvā
Rammstein sastāvā
Tils "Rammstein" koncerta laikā

Singli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējas saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]