Vikipēdija:Maznozīmīgs labojums

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Maznozīmīgs labojums ir tāds labojums, kas rakstam nedod neko būtisku. Jebkurš reģistrēts lietotājs var atzīmēt savu veikto izmaiņu kā maznozīmīgu, ieliekot ķeksīti lodziņā "maznozīmīgs labojums" tieši zem kopsavilkuma. Anonīmie lietotāji nevar savas izmaiņas atzīmēt kā maznozīmīgas. Pēdējo izmaiņu lapā maznozīmīgām izmaiņām priekšā ir burts m (jaunām maznozīmīgām lapām Jm). Maznozīmīgas izmaiņas pēdējo izmaiņu lapā iespējams paslēpt ar attiecīgu komandu.

Sava papildinājuma nozīmību jāizvērtē pašam raksta labotājam. Parasti pie maznozīmīgām izmaiņām pieskaita sīku gramatisku vai neuzmanības kļūdu izlabošanu, vikisaišu salikšanu, starpviki saišu pievienošanu, raksta formatējuma labošanu jeb vikificēšanu. Taču, ja izmaiņas attiecas uz raksta saturu (pat, ja pievienoti tikai daži vārdi), tās nevar uzskatīt par maznozīmīgām. Tāpat par maznozīmīgu neuzskata uzlabošanas, dzēšanas vai citu tehniska rakstura veidņu pievienošanu rakstam. Arī cita lietotāja izdarīto izmaiņu atcelšanu neuzskata par nenozīmīgu. Izņēmums ir administratoru veiktā ātrā izmaiņu novēršana, kas automātiski tiek atzīmēta kā maznozīmīga.

Pavisam jaunas lapas nevar atzīmēt kā maznozīmīgas.

Iesācēji dažreiz mēdz atzīmēt svarīgas izmaiņas kā maznozīmīgas, tādēļ vēlams pārbaudīt visas iesācēju izmaiņas un vajadzības gadījumā lietotāju brīdināt viņa diskusijā. Sevišķi nevēlama maznozīmīgas izmaiņas atzīme ir teksta fragmentu dzēšanas gadījumā.