Īpašo uzdevumu vienība Hawaii 5-0

Vikipēdijas lapa
Hawaii Five-0
Hawaii Five-0
Attīstījis
Lomās
Valsts Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Valoda(s)
Sezonu skaits 10
Izstrāde
Filmēšanas vieta Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Honolulu, Havajas, ASV
Sērijas garums 42 minūtes
Kompānija
Izplatītājs CBS Television Distribution
Translācija
TV kanāls CBS
Attēla formāts 1080i (16:9 HDTV)
Translācijas periods 2010. gada 20. septembris — pašlaik
Hronoloģija
Līdzīgi Hawaii Five-O
Ārējās saites
Oficiālā mājaslapa

"Īpašo uzdevumu vienība Hawaii 5-0" (angļu: Hawaii Five-0) ir amerikāņu noziegumu izmeklēšanas seriāls, kas ir 1968.—1980. gada oriģinālseriāla Hawaii Five-O atkārtots ekranizējums. Tas kopš 2010. gada 20. septembra tiek pārraidīts CBS televīzijas kanālā. Seriālam kopā ir astoņas sezonas (180 sērijas).

Tāpat kā oriģinālais seriāls, arī šis ir par Havaju gubernatora izveidotu īpašo uzdevumu vienību, kuru vada Stīvs Makgerets. Vienība izmeklē dažādus noziegumus, kas pastrādāti kādā no Havaju salām. Atšķirībā no oriģinālā seriāla, šī seriāla nosaukumā burta "O" vietā tiek izmantota nulle. Seriāla pilotsērija tika pārraidīta tieši 42 gadus pēc oriģinālā seriāla pirmās sērijas. "Hawaii 5-O" pirmās četras sezonas bijušas starp 35 skatītākajām ASV.

Seriālam ir bijusi pozitīva ietekme uz štata saimniecību. Hawaii News Now reportieris Stīvs Ujehara to ir nosaucis par "Hawaii 5—0 efektu". Vairāki Havajās esošie uzņēmumi piedzīvojuši savas produkcijas pārdošanas apjomu palielināšanos pēc parādīšanās seriālā.[1] 2016. gada 25. martā televīzijas kanāls CBS paziņoja par seriāla septīto sezonu.

Latvijā to rādija TV3.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Steve Uyehara. «Local businesses get good exposure on Hawaii Five-0». Hawaii News Now. Raycom Media, 2011. gada 23. februāris. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2011. gada 26. februārī. Skatīts: 2012. gada 10. janvāris.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]