28. Ekrāna aktieru ģildes balva

Vikipēdijas lapa
28. Ekrāna aktieru ģildes balva
Pasniedz SAG-AFTRA
Datums 2022. gada 27. februārī
Vieta Valsts karogs: Amerikas Savienotās Valstis Bārkera angārs, Santamonika, Kalifornija, ASV
Pirmoreiz pasniegta 1995
Oficiālā mājaslapa www.sagawards.org
TV translācija
TV kanāls TNT un TBS
vienlaicīga apraide

27. Ekrāna aktieru ģildes balva 29. >

28. Ekrāna aktieru ģildes balva pasniegšanas ceremonija norisinājās 2022. gada 27. februārī, Santamonikas lidostā, Kalifornijā.[1][2][3][4] Ceremoniju vienlaicīgi demonstrēja kanālos TNT un TBS. Nominantus 2022. gada 12. janvārī ar Instagram Live starpniecību paziņoja Rozārio Dousone un Vanesa Hadžensa.[5]

Filmas "CODA" aktieru ansamblis, kas ir nedzirdīgi un vājdzirdīgi, balvas vēsturē ir pirmās personas ar īpašām vajadzībām, kas saņēmuši balvu kategorijā "Labākais aktieru sastāvs spēlfilmā". Viens no galveno lomu atveidotājiem filmā "CODA", Trojs Kotsars, kļuva par pirmo kurlo aktieri, kas saņēmis Ekrāna aktieru ģildes balvu individuālajā kategorijā. Seriāls Squid Game balvas vēsturē kļuva par pirmo seriālu, kas nav angļu valodā un pirmo korejiešu seriālu, kurš nominēts kategorijā "Labākais aktieru sastāvs drāmas seriālā". Squid Game aktieris I Čonče kļuva par pirmo aktieri no Āzijas un Korejas, kas saņēmis Ekrāna aktieru ģildes balvu individuālajā kategorijā un Čona Hojona kļuva par otro aktrisi no Āzijas, kas saņēmusi individuālo balvu.[6] Par Aretas Frenklinas lomas atveidošanu filmā Respect un televīzijas miniseriālā Genius: Aretha, Dženifere Hadsone un Sintija Erivo kļuva par pirmajām aktrisēm, kas nominētas vienā gadā par vienu un to pašu lomu.[7] Par Anitas lomu Stīvena Spīlberga filmā "Vestsaidas stāsts", Ariana Debosa kļuva par pirmo afrolatīņu un atklāto kvīra aktrisi, kas ieguva balvu kategorijā "Labākā aktrise otrā plāna lomā".

Helēna Mirena saņēma Ekrāna aktieru ģildes balvu par mūža ieguldījumu.[8]

Labākais aktieris galvenajā lomā — Vills Smits
Labākā aktrise galvenajā lomā — Džesika Česteina
Labākais aktieris otrā plāna lomā — Trojs Kotsars
Labākā aktrise otrā plāna lomā — Ariana Debose
Labākais aktieris galvenajā lomā televīzijas filmā vai miniseriālā — Maikls Kītons
Labākā aktrise galvenajā lomā televīzijas filmā vai miniseriālā — Keita Vinsleta
Labākais aktieris drāmas seriālā — I Čonče
Labākā aktrise drāmas seriālā — Čona Hojona
Labākais aktieris komēdijas seriālā — Džeisons Sudeikis
Labākā aktrise komēdijas seriālā — Džīna Smārta

Laureāti un nominācijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 • Piezīme: uzvarētāji ir saraksta augšgalā un iezīmēti treknrakstā.

Kino[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Labākais aktieris galvenajā lomā Labākā aktrise galvenajā lomā
Labākais aktieris otrā plāna lomā Labākā aktrise otrā plāna lomā
Labākais aktieru sastāvs spēlfilmā
Labākais kaskadieru sniegums spēlfilmā

Televīzija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Labākais aktieris galvenajā lomā televīzijas filmā vai miniseriālā Labākā aktrise galvenajā lomā televīzijas filmā vai miniseriālā
Labākais aktieris drāmas seriālā Labākā aktrise drāmas seriālā
Labākais aktieris komēdijas seriālā Labākā aktrise komēdijas seriālā
Labākais aktieru sastāvs drāmas seriālā
Labākais aktieru sastāvs komēdijas seriālā
Labākais kaskadieru sniegums televīzijas seriālā

Ekrāna aktieru ģildes balva par mūža ieguldījumu[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

In Memoriam[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

In Memorium pieteica Megija Jillenhola un Kodija Fraja un Bena Rektora dziesmas Sailboat pavadījumā pieminēja sekojošos kino ļaudis, kas miruši 2021. gadā vai 2022. gada sākumā:[9][10]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 1. Screen Actors Guild Awards Sets Date for 2022. SAG-AFTRA. June 21, 2021.
 2. Erik Pedersen. «SAG Awards 2022 Show Date & Timeline Set». Deadline Hollywood, 2021. gada 21. jūnijs. Skatīts: 2022. gada 3. janvāris.
 3. Michael Schneider. «SAG Awards Changes Venue as Show Returns to In-Person Event in 2022». Variety, 2021. gada 24. novembris. Skatīts: 2021. gada 31. decembris.
 4. Patrick Hipes. «SAG Awards Adds Leonardo DiCaprio, Lady Gaga & Will Smith As Presenters; 'Hamilton' Trio To Reunite To Open Show». Deadline Hollywood, 2022. gada 23. februāris. Skatīts: 2022. gada 25. februāris.
 5. Hilary Lewis, Tyler Coates. «SAG Awards: 'House of Gucci,' 'The Power of the Dog' Lead Film Nominations». The Hollywood Reporter, 2022. gada 12. janvāris. Skatīts: 2022. gada 12. janvāris.
 6. Rebecca Sun. «'CODA,' 'Squid Game' Make SAG Awards Nominations History». The Hollywood Reporter, 2022. gada 12. janvāris. Skatīts: 2022. gada 20. janvāris.
 7. Andrea Towers. «Jennifer Hudson and Cynthia Erivo both score SAG Awards nominations for playing Aretha Franklin». Entertainment Weekly, 2022. gada 12. janvāris. Skatīts: 2022. gada 1. februāris.
 8. Michael Schneider. «Helen Mirren to Receive the 2021 SAG Life Achievement Award». Variety, 2021. gada 18. novembris. Skatīts: 2022. gada 3. janvāris.
 9. Dory Jackson. «Bob Saget, Betty White, Sidney Poitier and More Honored in SAG Awards' Emotional In Memoriam Segment». People.com, 2022. gada 27. februāris.
 10. «In Memoriam | 28th Annual SAG Awards | TNT». YouTube. 2022. gada 27. februāris. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2022. gada 11. maijā. Skatīts: 2022. gada 20. maijā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]