Alcatel-Lucent

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Alcatel-Lucent S.A.
Darbības joma elektronika
Priekštecis Alcatel Karogs: Francija Francija
Lucent Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Dibināts 2006. gads
Galvenais birojs Parīze, Karogs: Francija Francija
Produkti telesakaru iekārtas
Mājaslapa alcatel-lucent.com
Alcatel-Lucent birojs Parīzē

Alcatel-Lucent S.A. ir Francijas telesakaru iekārtu ražošanas uzņēmums. Dibināts 2006. gadā, Alcatel apvienojoties ar Lucent. Galvenais birojs atrodas Parīzē.

2015. gada 15. aprīlī paziņots, ka Alcatel-Lucent apvienosies ar Nokia.

Uzņēmums specializējies fiksēto, mobilo un konverģento sakaru tīklu aparatūras ražošanā, IP tehnoloģijās, programmatūrā un apkalpošanā.

Alcatel-Lucent pamatkodols ir Networks and Platforms grupa, kas sadalīta četrās nodaļās: Core Networks, Fixed Networks, Wireless un Platforms. Focused Businesses grupā ir apvienota specializētu jomu ražošana: Enterprise (risinājumi uzņēmumiem), Strategic Industries (sakaru risinājumi transportam, enerģētikai un publiskajam sektoram), kā arī Submarine (Alcatel-Lucent Submarine Networks; zemūdens sakaru kabeļi). Uzņēmuma pakļautībā ir Bell Labs, kas ir viena no lielākajām pētniecības un inovāciju laboratorijām telesakaru jomā.[1]

Alcatel-Lucent akcijas tiek kotētas Euronext biržā (Eiropā) un Ņujorkas fondu biržā (ASV).

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pamatraksts un citi raksti: Alcatel#Vēsture un Alstom#Vēsture

2006. gada 30. novembrī Francijas telesakaru uzņēmums Alcatel apvienojās ar ASV telesakaru iekārtu ražotāju Lucent, izveidojot uzņēmumu Alcatel-Lucent. Līdzšinējie Alcatel akcionāri jaunajā uzņēmumā ieguva 60 % kapitāldaļu, bet Lucent — 40 %. Gada beigās no Nortel nopirkts trešās paaudzes mobilo sakaru tehnoloģiju UMTS bizness.

2007. gadā Alcatel-Lucent iegādājās Kanādas WDM iekārtu ražotāju Tropic Networks, Inc., telesakaru konsultāciju uzņēmumu Thompson Advisory Group, Inc. un interneta televīzijas risinājumu uzņēmumu Tamblin. 2007. gadā Nīderlandes uzņēmumam Draka Holding pārdoti 49,9 % kopuzņēmuma Draka Comteq kapitāldaļu.[2] 2007. gadā Alcatel-Lucent iekļauts Dow Jones ilgtspējības rādītājos.[3] 2008. gadā nopirkts ASV programmatūras uzņēmums Motive, Inc. Paziņots par alianses veidošanu ar Japānas NEC, lai konkurētu ar Ericsson, Huawei un ZTE.

2009. gadā Francijas limašīnu būvētājam Dassault Aviation pārdotas Alcatel-Lucent piederošās Thales kapitāldaļas. 2010. gadā iegādāts mobilo lietojumprogrammu ražotājs OpenPlug. 2011. gadā datortelefonijas uzņēmums Genesys Telecommunications Laboratories pārdots privāto investīciju uzņēmumam Permira.

2015. gada 15. aprīlī paziņots, ka Alcatel-Lucent tiks pievienots Somijas telesakaru iekārtu ražotājam Nokia. Vienošanās paredz, ka Alcatel-Lucent akcionāriem par katru akciju tiks dotas 0,55 Nokia akcijas par kopējo summu 15,6 miljardi EUR. Darījumu paredzēts pabeigt 2016. gada pirmajā pusē.[4] 2015. gada 17. septembrī nopirkts ASV uzņēmums Mformation, kas mobilo sakaru tīklu operatoriem piedāvā ierīču drošības un pārvaldības risinājumus lietu internetam.[5]

Alcatel-Lucent Latvijā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2007. gada 7. jūnijā Alcatel meitas uzņēmumam SIA Alcatel Baltics mainīts nosaukums uz SIA Alcatel-Lucent Baltics.[6] Uzņēmums nodarbojas ar elektronisko ierīču un telesakaru iekārtu vairumtirgošanu.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]