Alcatel-Lucent

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Alcatel-Lucent S.A.
Darbības joma elektronika
Priekštecis Alcatel Karogs: Francija Francija
Lucent Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Dibināts 2006. gads
Galvenais birojs Parīze, Karogs: Francija Francija
Produkti telesakaru iekārtas
Mājaslapa alcatel-lucent.com
Alcatel-Lucent birojs

Alcatel-Lucent S.A. ir Francijas telesakaru iekārtu ražošanas uzņēmums. Dibināts 2006. gadā, Alcatel apvienojoties ar Lucent. Galvenais birojs atrodas Parīzē.

2015. gada 15. aprīlī paziņots, ka Alcatel-Lucent apvienosies ar Nokia.

Uzņēmums specializējies fiksēto, mobilo un konverģento sakaru tīklu aparatūras ražošanā, IP tehnoloģijās, programmatūrā un apkalpošanā.

Alcatel-Lucent pamatkodols ir Networks and Platforms grupa, kas sadalīta četrās nodaļās: Core Networks, Fixed Networks, Wireless un Platforms. Focused Businesses grupā ir apvienota specializētu jomu ražošana: Enterprise (risinājumi uzņēmumiem), Strategic Industries (sakaru risinājumi transportam, enerģētikai un publiskajam sektoram), kā arī Submarine (sakaru tīkli zemūdenēm). Uzņēmuma pakļautībā ir Bell Labs, kas ir viena no lielākajām pētniecības un inovāciju laboratorijām telesakaru jomā.[1]

Alcatel-Lucent akcijas tiek kotētas Euronext biržā (Eiropā) un Ņujorkas fondu biržā (ASV).

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pamatraksts un citi raksti: Alcatel#Vēsture un Alstom#Vēsture

2006. gada 30. novembrī Francijas telesakaru uzņēmums Alcatel apvienojās ar ASV telesakaru iekārtu ražotāju Lucent, izveidojot uzņēmumu Alcatel-Lucent. Līdzšinējie Alcatel akcionāri jaunajā uzņēmumā ieguva 60 % kapitāldaļu, bet Lucent — 40 %. Gada beigās no Nortel nopirkts trešās paaudzes mobilo sakaru tehnoloģiju UMTS bizness.

2007. gadā Alcatel-Lucent iegādājās Kanādas WDM iekārtu ražotāju Tropic Networks, Inc., telesakaru konsultāciju uzņēmumu Thompson Advisory Group, Inc. un interneta televīzijas risinājumu uzņēmumu Tamblin. 2007. gadā Nīderlandes uzņēmumam Draka Holding pārdoti 49,9 % kopuzņēmuma Draka Comteq kapitāldaļu.[2] 2008. gadā nopirkts ASV programmatūras uzņēmums Motive, Inc. Paziņots par alianses veidošanu ar Japānas NEC, lai konkurētu ar Ericsson, Huawei un ZTE.

2009. gadā Francijas limašīnu būvētājam Dassault Aviation pārdotas Alcatel-Lucent piederošās Thales kapitāldaļas. 2010. gadā iegādāts mobilo lietojumprogrammu ražotājs OpenPlug. 2011. gadā datortelefonijas uzņēmums Genesys Telecommunications Laboratories pārdots privāto investīciju uzņēmumam Permira.

2015. gada 15. aprīlī paziņots, ka Alcatel-Lucent tiks pievienots Somijas telesakaru iekārtu ražotājam Nokia. Vienošanās paredz, ka Alcatel-Lucent akcionāriem par katru akciju tiks dotas 0,55 Nokia akcijas par kopējo summu 15,6 miljardi EUR. Darījumu paredzēts pabeigt 2016. gada pirmajā pusē.[3]

Alcatel-Lucent Latvijā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2007. gada 7. jūnijā Alcatel meitas uzņēmumam SIA Alcatel Baltics mainīts nosaukums uz SIA Alcatel-Lucent Baltics.[4] Uzņēmums nodarbojas ar elektronisko ierīču un telesakaru iekārtu vairumtirgošanu.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]