Alfonso Kuarons

Vikipēdijas lapa
Alfonso Kuarons
Alfonso Cuarón
Alfonso Kuarons 2013. gadā
Alfonso Kuarons 2013. gadā
Personīgā informācija
Dzimis 1961. gada 28. novembrī (61 gads)
Valsts karogs: Meksika Mehiko, Meksika
Nodarbošanās Kinorežisors, scenārists, kinoproducents
Darbības gadi 1983—pašlaik

Alfonso Kuarons (spāņu: Alfonso Cuarón Orozco, dzimis 1961. gada 28. novembrī Mehiko) ir meksikāņu izcelsmes ASV kinorežisors, kinoproducents, scenārists un montāžists. Saņēmis divas Amerikas Kinoakadēmijas balvas par filmu "Gravitācija" 2014. gadā kā labākais režisors un labākā montāža. Vēl divas Amerikas Kinoakadēmijas balvas saņēmis par filmu "Roma" (2018) kā labākais režisors un labākais kinooperators.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Alfonso Kuarons ir dzimis Mehiko, un ir dēls Alfredo Kuaronam, kodolfiziķim kas strādāja ANO Starptautiskajā Atomenerģijas aģentūrā daudzus gadus. Viņam ir divi brāļi, Karlos, arī režisors, un Alfredo, biologs.

Kuarons ir studējis filozofiju Nacionālajā Meksikas Autonomā universitātē un kino pie CUEC (Centro Universitário de Estudios Cinematográficos). Tur viņš satika režisoru Karlosu Marcoviču un operatoru Emanuelu Lubezki. Kopā viņi uzņēma savu pirmo īsfilmu Vengeance Is Mine.

Viņš sāka strādāt televīzijā Meksikā, vispirms kā tehniķis, un pēc tam kā režisors. Viņa televīzijas darba rezultātā, vinu iecēla par režisora asistentu vairāku Latīņamerikas filmām, ieskaitot Gaby: A True Story un Romero. 1991. gadā, viņš uzņēma savu pirmo lielā ekrāna režisora darbu. 2014. gada 12. janvārī, Alfonso akceptēja Zelta globusa balvu kategorijā labākais režisors filmai "Gravitācija". Viņš arī ieguva divas Amerikāņu Kinoakadēmijas balvas.

Alfonso dzīvo Londonā kopš 2000. gada.[1] Viņš bija precējies ar itāļu aktrisi un ārštata žurnālisti Analisu Bugliani no 2001. līdz 2008. gadam. Viņiem ir divi bērni: meita Tesa Bu Kuarona (dzimusi 2003. gadā) un dēls Olmo Teodoro Kuarons (dzimis 2005. gadā).

Filmogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gads Nosaukums Režisors Scenārists Producents Piezīmes
1991 Sólo con tu pareja Yes check.svg Yes check.svg Yes check.svg ASV nosaukums — A Tale of Love and Histeria, pēc šīs filmas Kuarons tika uzaicināts filmēt Holivudā
1995 "Mazā princese" (A Little Princess) Yes check.svg
1991 "Lielās cerības" (Great Expectations) Yes check.svg balstīts uz Čārlza Dikensa romāna "Lielās cerības" motīviem.
2001 "Un tavu māti arī" (Y tu mamá también) Yes check.svg Yes check.svg Yes check.svg Nominēts Amerikas Kinoakadēmijas balvai un Zelta lauvai Venēcijas kinofestivālā.
2004 "Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis" (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban) Yes check.svg
Crónicas Yes check.svg
"Ričarda Niksona slepkavība" (The Assassination of Richard Nixon) Yes check.svg
2005 "Melnā saule" (Black Sun) Yes check.svg
2006 "Cilvēces bērns" (Children of Men) Yes check.svg Yes check.svg
"Pāna labirints" (El laberinto del fauno) Yes check.svg
2007 Year of the Nail Yes check.svg
2008 Rudo y Cursi Yes check.svg
2013 "Gravitācija" (Gravity) Yes check.svg Yes check.svg Yes check.svg Saņēmis divas Amerikas Kinoakadēmijas balvas par filmu kā labākais režisors un labākā montāža.
2014 Believe (TV seriāls) Yes check.svg Yes check.svg Yes check.svg režisors 1 sērijai, izpildproducents 7 sērijām
2018 "Roma" (Roma) Yes check.svg Yes check.svg Yes check.svg Saņēmis divas Amerikas Kinoakadēmijas balvas par filmu kā labākais režisors un labākais operators.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Baftas 2014: Alfonso Cuarón wins best director for Gravity | Film. theguardian.com. Retrieved on 2014-05-22.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]