Andrē Mišelins

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Andrē Mišelins
André Michelin
Andrē Mišelins 1920. gadā
Andrē Mišelins 1920. gadā
Personīgā informācija
Dzimis 1853. gada 16. janvārī
Valsts karogs: Francija Parīze, Francija
Miris 1931. gada 4. aprīlī (78 gadi)
Valsts karogs: Francija Parīze, Francija
Pilsonība Karogs: Francija Francija
Tautība francūzis
Nodarbošanās rūpnieks
Brāļi Eduārs Mišelins

Andrē Žils Mišelins (franču: André Jules Michelin; 1853. gada 16. janvāris—1931. gada 4. aprīlis) bija franču rūpnieks, kurš kopā ar savu brāli Eduāru (1859–1940) 1888. gadā Francijas pilsētā Klermonferānā nodibināja Michelin uzņēmumu (Compagnie Générale des Établissements Michelin).

1900. gadā Andrē Mišelins publicēja pirmo Michelin ceļvedi, kura mērķis bija veicināt tūrismu ar automašīnu, tādējādi atbalstot viņa riepu ražošanas uzņēmumu.

1886. gadā 33 gadus vecais Andrē Mišelins pameta veiksmīgu inženiera karjeru Parīzē, lai pārņemtu vectēva neveiksmīgo lauksaimniecības preču un tehnikas biznesu. 1832. gadā dibinātais Michelin et Cie pēc dibinātāja nāves bija uz maksātnespējas robežas. Mišelinu vectēvs bija izveidojis uzņēmumu, kas pārdeva lauksaimniecības aprīkojumu un savdabīgu sortimentu no vulkanizētiem gumijas izstrādājumiem, piemēram, jostas, vārstus un caurules. Tiklīdz Andrē pārņēma uzņēmuma vadību, viņš pieņēma darbā savu jaunāko brāli Eduāru par uzņēmuma rīkotājdirektoru. Lai arī abi bija apņēmušies gūt panākumus biznesā, nevienam no brāļiem nebija iepriekšējas pieredzes preču tirdzniecībā un nojausmas, ar ko sākt.

1889. gadā kāds velosipēdists ar cauru riepu, kurš zināja Michelin uzņēmumu, vērsās pēc palīdzības pie Eduārda. Pārdurtas riepas tolaik bieži pārtrauca velosipēdistu braucienus uz vairākām stundām, kamēr tika pārlīmēta riepa. 1880. gadu beigās riteņbraukšana kļuva par populāru pārvietošanās un vaļasprieka veidu, lielā mērā pateicoties Džona Danlopa 1888. gada patentam par piepūšamo velosipēda riepu. Pirms Danlopa izgudrojuma velosipēdu riepas tika izgatavotas no cietas gumijas. Cietās gumijas riepas nenodrošināja labu saķeri un braukšana ar tām bija neērta. Pēc tam, kad nelaimīgais velosipēdists vērsās pēc palīdzības pie Michelin, Eduārs izrādīja lielu interesi par jaunajām pneimatiskajām riepām. Brāļi Mišelini saprata, ka pēc pneimatiskajām riepām būs liels pieprasījums, ja vien varētu atrast veidu, kā ātrāk veikt remontu. Viņi sprieda, ka vispirms riepai jābūt viegli noņemamai no rata. Eduārs veica virkni eksperimentu un izstrādāja vairākus prototipus. 1891. gadā viņam tika piešķirts noņemamas riepas patents.

Andrē un viņa brālis Eduārs 2002. gadā tika iekļauti Automobiļu slavas zālē Dīrbornā, Mičiganā.[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Ward's Auto World. May 2002, Vol. 38 Issue 5, p21. 1/6p.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]