Pāriet uz saturu

Austrumtimoras karogs

Vikipēdijas lapa

Austrumtimoras karogs
Proporcijas 1:2
Apstiprināts 1975. gada 28. novembris (de facto)
2002. gada 19. maijs (de jure)
Apraksts Sarkans lauks ar karoga masta pusē novietotu dzeltenu vienādsānu trijstūri, kurš stiepjas līdz karoga centram un uz kura novietots melns trijstūris un balta piecstaru zvaigzne.

Austrumtimoras valsts karogs (portugāļu: Bandeira de Timor-Leste) ir viens no Austrumtimoras oficiālajiem simboliem. Tas sastāv no sarkana lauka ar karoga masta pusē novietotu dzeltenu vienādsānu trijstūri, kurš stiepjas līdz karoga centram un uz kura novietots melns trijstūris un balta piecstaru zvaigzne.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Austrumtimoras karogs tika pieņemts 2002. gadā. Tas ir identisks karogam, kas sākotnēji tika pieņemts, kad Austrumtimora 1975. gadā pasludināja savu neatkarību no Portugāles, deviņas dienas pirms Indonēzijas iebrukšanas.[1] 2002. gada 19. maija pusnaktī un īsi nākamajā dienā – Austrumtimoras Neatkarības dienā – Apvienoto Nāciju Organizācijas karogs tika nolaists, un tā vietā tika pacelts neatkarīgas Austrumtimoras valsts karogs.

Austrumtimoras konstitūcijā aprakstīts, ka dzeltenais trijstūris karogā apraksta koloniālisma pēdas Austrumtimoras vēsturē; melnais trijstūris apzīmē tumsonību, kas jāpārvar; sarkanais lauks apzīmē cīņu, par neatkarības atjaunošanu; karoga zvaigznes baltā krāsa simbolizē mieru.

Vēsturiskie karogi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Complete Flags of the World. Dorling Kindersley. 1997. 279. lpp. ISBN 978-1-4093-5371-3.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]