Avatārs: Leģenda par Āngu

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Avatārs: Leģenda par Āngu
Avatārs: Leģenda par Āngu
Logotips
Oriģinālvalodā Avatar: The Last Airbender
Žanrs Fantastika
Veidotājs (-i)
Režisors
Lomās
Valsts Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Valoda(s) angļu
Sezonu skaits 3
Sēriju skaits 61
Izstrāde
Sērijas garums 23 minūtes
Kompānija
Translācija
TV kanāls Nickelodeon
Attēla formāts NTSC
Translācijas periods 2005. gada 21. februāris — 2008. gada 19. jūlijs
Hronoloģija
Nākamais Avatārs: Leģenda par Koru

"Avatārs: Leģenda par Āngu" (angļu: Avatar: The Last Airbender, arī Avatar: The Legend of Aang) ir 2005. gada Amerikas Savienoto Valstu animācijas seriāls, ko pārraidīja televīzijas kanāls Nickelodeon. To izveidoja Maikls Dante Dimartino un Braians Konietzko. 2010. gadā iznāca M. Naita Šjāmalāna kinoadaptācija "Leģenda par pēdējo gaisa pavēlnieku"[1], bet 2012. gadā – seriāla turpinājums: "Avatārs: Leģenda par Koru".

Seriāls guva lielu popularitāti, laikā no 2005. līdz 2008. gadam, kad seriāls tika demonstrēts, tā skatītāju skaits mērāms daudzos miljonos.[2]

Sērijas pārskats[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Lestatīšana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Avatars: pēdējais gaisa sedzējs ir izveidots pasaulē, kur cilvēku civilizāciju veido četras nācijas, kas nosauktas pēc četriem klasiskajiem elementiem: Ūdens ciltis, Zemes valstība, Uguns nācija un Gaisa nomadas. Katrā tautā dažiem cilvēkiem, kas pazīstami kā "liekēji" (ūdens liekēji, zemes liekēji, ugunsdzēsēji un gaisa liekēji), ir iespēja telekinētiski manipulēt un kontrolēt savai nācijai atbilstošo elementu, izmantojot žestus, kuru pamatā ir ķīniešu cīņas māksla. Avatars ir vienīgā persona, kurai ir iespēja saliekt visus četrus elementus.

Avatars ir starptautisks šķīrējtiesnesis, kura pienākums ir uzturēt saskaņu starp četrām tautām un darboties kā starpniekam starp cilvēkiem un gariem. Kad iemiesojums nomirst, viņu gars tiek iemiesots jaunā ķermenī, kurš piedzims nākamās tautas vecākiem noteiktā secībā, kas pazīstama kā Avatara cikls: Uguns, Gaiss, Ūdens un Zeme. Pēc tradīcijas jauns Avatars apceļos pasauli, lai apgūtu visas četras locīšanas mākslas, pēc kurām viņi nopietni sāks savu globālā miera uzturētāja lomu. Avatars var iekļūt stāvoklī, kas pazīstams kā "Avatara valsts", kurā viņš uz laiku iegūst visu iepriekšējo iemiesojumu prasmes un zināšanas. Lai arī tas ir tad, kad Avatars ir visspēcīgākais, ja Avatars kādreiz tiktu nogalināts, atrodoties Avatara štatā, reinkarnācijas cikls beigtos un Avatārs vairs nekad neatdzimtu.

Kopsavilkums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pirms gadsimta jaunais Avatars Aangs, baidoties no saviem jaunajiem pienākumiem, aizbēga no savām mājām, un vētra viņu piespieda okeānā un ieskauj sevi apturētā animācijā aisbergā netālu no dienvidpola. Neilgi pēc tam Uguns lords Sozins, toreizējais Uguns tautas valdnieks, uzsāka pasaules karu, lai paplašinātu savas tautas impēriju. Zinot, ka Avatāram jābūt “Air Nomad”, viņš veica genocīdu pret “Air Nomads”, izmantojot komētu, kas pastiprināja ugunsdzēsēju spēku. Pēc simts gadiem Katara un Sokka, dienvidu ūdens cilts pusaudži, nejauši atklāj Aangu un atdzīvina viņu.

Pirmajā sezonā Aangs kopā ar Kataru un Soku dodas uz Ziemeļu ūdens cilti, lai viņš varētu iemācīties ūdens locīšanu un būt gatavs uzvarēt Uguns tautu. Princis Zuko, pašreizējā Ugunsdzēsēju lorda Ozai izraidītais dēls, viņus vajā tēvoča Iroha pavadībā, cerot sagūstīt Avatāru, lai atjaunotu savu godu. Aangu vajā arī Uguns nācijas admirālis Džo, kurš vēlas iegūt Ozai labvēlību. Kad viņa flote uzbrūk Ziemeļu ūdens ciltij, Džoo nogalina mēness garu; Yue, cilts princese, upurē savu dzīvību, lai to atdzīvinātu, un Aangs izdzen ienaidnieka floti.

Otrajā sezonā Aangs iemācās zemes locīšanu no akla divpadsmit gadus veca zemes locekļa Toph Beifong. Zuko un Iroh, kas tagad ir Uguns pavēlnieka bēgļi, kļūst par bēgļiem Zemes valstībā, galu galā apmetoties tās galvaspilsētā Ba Sing Se. Abas grupas vajā Azula, Zuko jaunākā māsa un ugunsdzēsēju brīnumbērns. Aanga grupa dodas uz Ba Sing Se, lai meklētu Zemes karaļa atbalstu uzbrukumam Uguns tautai, kura laiks ir gaidāms Saules aptumsums, kura laikā ugunsdzēsēji būs bezspēcīgi. Azula ierosina valsts apvērsumu, novedot galvaspilsētu Ugunsnācijas kontrolē, un Zuko ir māsas pusē. Azula nāvīgi ievaino Aangu, bet Katara viņu atdzīvina.

Trešajā sezonā Aangs un viņa sabiedrotie Saules aptumsuma laikā iebrūk Uguns tautas galvaspilsētā, bet ir spiesti atkāpties. Zuko pamet Uguns tautu, lai pievienotos Aangam un iemācītu viņam ugunskuru. Aangs, kuru mūki ir audzinājuši, lai cienītu visu dzīvi, cīnās ar iespēju, ka, lai izbeigtu karu, viņam būs jānogalina Ozai. Kad Sozina komēta atgriežas, Aangs sastopas ar Ozai un izmanto savas Avatara spējas, lai atbrīvotu Ozai no viņa uguns locīšanas spējas; tikmēr Aanga draugi atbrīvo Ba Sing Se, iznīcina Fire Nation dirižabļu floti un notver Azulu. Zuko tiek kronēts par jauno Uguns pavēlnieku un beidz karu.

Sezonas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sezona Sērijas Oriģinālā pārraide
Sezonas sākums Sezonas beigas
1 20 2005. gada 21. februāris 2005. gada 2. decembris
2 20 2006. gada 17. marts 2006. gada 1. decembris
3 21 2007. gada 21. septembris 2008. gada 19. jūlijs

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]