Beks Vezerss

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Beks Vezerss
Beck Weathers
Personīgā informācija
Dzimis 1946. gadā
Teksasā
Pilsonība amerikānis

Beks Vezerss (angļu: Beck Weathers, dzimis 1946. gada decembrī) ir amerikāņu patologs no Teksasas. Viņš kļuva pazīstams 1996. gadā saistībā ar kāpšanu Everestā, kur viņš gandrīz gāja bojā, bet brīnumainā kārtā izdzīvoja.

Notikums Everestā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1996. gada maijā bija spēcīga sniega vētra ap Everesta virsotni. Temperatūra noslīdēja līdz -50 °C. Viens no alpīnistiem, kuru pārsteidza vētra, bija Beks Vezerss. Viņš veda savu grupu atpakaļ uz nometni, bet pārgurumā nolēma sameklēt patvērumu. Kad pēc vairākām stundām ieradās glābēji, Beks acīmredzami nedzīvs gulēja sniegā. Tur viņš tika atstāts, uzskatot, ka ir miris. Taču viņš nebija miris, bet gan iegrimis letarģiskā stāvoklī. Šādi ar seju sniegā Beks pavadīja visu atlikušo dienu un visu nakti, kā arī nākamo dienu līdz vēlai pēcpusdienai. Šajā ārkārtīgajā aukstumā viņa sirdspuksti bija tikai vienu reizi minūtē un ieelpa tik lēna, ka tikai niecīgs dvašas vilciens noturēja smadzenes pie dzīvības. Beks visu laiku domāja par savu ģimeni un vēlme atkal to redzēt atjaunoja viņa dzīvotgribu. Vēlme kļuva tik liela, ka viņš piecēlās kājās un sāka iet līdz sasniedz nometni, kur viņam tika sniegta pirmā palīdzība.[1]

Sekas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc palīdzības saņemšanas viņš izdzīvoja, taču ārsti nesekmīgi centās glābt viņa abas plaukstas un apsaldēto degunu. Vēlāk nācās abas plaukstas amputēt.

Atsauces un piezīmes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. "Cīņa ar dabu" - Ilustrētā Zinātne Nr.12/2005 50.lpp.