Cietvielu disks

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
mSATA SSD

Cietvielu disks[1] jeb SSD disks ir datu uzglabāšanas iekārta, kura izmanto integrālo shēmu kopas kā atmiņu, lai pastāvīgi glabātu datus. SSD tehnoloģija izmanto elektroniskās saskarnes, kuras ir savietojamas ar tradicionālajiem bloku ievades/izvades (I/O) cietajiem diskiem. SSD neizmanto nekādas kustīgas mehāniskas detaļas. Tas atšķir šos diskus no tradicionālajiem magnētiskajiem diskiemcietajiem diskiem (HDD) vai disketēm, kuras ir elektromehāniskas iekārtas, kurās izmanto rotējošus diskus un pārvietojamas lasīšanas un rakstīšanas galviņas.[2] Salīdzinot ar elektromehāniskajiem diskiem, SSD parasti ir mazāk jutīgi pret fiziskiem triecieniem, ir klusi un tiem ir mazāks pieejas laiks un aizture, bet pēc 2011. gada tirgus cenām ir dārgi, apskatot cenu uz glabāšanas vienību.[3] 2012. gada laikā cenas ir turpinājušas kristies.[4]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. Akadēmiskā terminu datubāze AkadTerm
  2. STEC."SSD Power Savings Render Significant Reduction to TCO." Retrieved October 25, 2010.
  3. Vamsee Kasavajhala (May 2011). SSD vs HDD Price and Performance Study, a Dell technical white paper. Dell PowerVault Technical Marketing.
  4. Geoff Gasior (21 June 2012). [http://techreport.com/articles.x/23149 SSD prices in steady, substantial decline A look at the cost of the current generation]. The Tech Report.