Pāriet uz saturu

Clash of Clans

Vikipēdijas lapa
Spēlētājs uzbrūk cita spēlētāja ciemam.

Clash of Clans ir 2012. gada MMO stratēģijas videospēle, ko veidoja un publicēja Supercell, videospēļu firma Helsinkos, Somijā.

Spēles būtība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Spēlētājam spēles sākumā tiek piešķirta neliela teritorija, uz kuras ir jābūvē savs ciems un jāuzlabo visas būves un karaspēks, kas atrodas spēlētāja ciemā. Tiešsaistes režīmā ir iespēja uzbrukt citu spēlētāju ciemiem un aizstāvēt savu ciemu pret svešinieku armiju uzbrukumiem. Spēlētāji var apvienoties klanos un ar klanu piedalīties karos. Lai ieņemtu sevis cienīgu vietu rangā, nepieciešams aktīvi karot, par salaupīto naudu vai eliksīru ir iespējams uzlabot savu pilsētu. Spēlētājs var būt vai nu mierīgs celtnieks, vai mežonīgs iekarotājs.

Celtnes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Lai nopelnītu un uzglabātu zeltu un eliksīru, spēlētājiem ir jāveido zelta raktuves un zelta krātuve un eliksīra savācēji un tā glabātavas. Eliksīrs tiek izmantots, lai apmācītu jaunus kareivjus, veikt pētījumus laboratorijā, lai uzlabotu karaspēku, pielādētu X - Loku ( pieejams no rātsnama 9. līmeņa), kā arī veidot un uzlabot atsevišķas ēkas, galvenokārt, attiecas uz ēkām, ko izmanto cita spēlētāja bāzes iznīcināšanai. Zelts tiek izmantots, lai izveidotu aizsardzības ēkas,[1] un uzlabotu rātsnamu, kas ļauj piekļūt jaunām ēkām un iespējamiem augstākiem uzlabojumiem esošajām ēkām.

Klani[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vēl viena iespēja spēlē — izveidot savu klanu vai pievienoties esošai militārajai aliansei. Pievienošanās klanam paver jaunu redzesloku kaujās — spēlētājs var piedalīties aizraujošos klanu karos starp dažādiem klaniem. Aktīva dalība klanos ievērojami palielina spēlētāja bāzes jaudu. Spēlētājs var jebkurā laikā pieprasīt papildu karaspēku no saviem klana biedriem. Ja klanā ir biedri, kas spēlē ilgāku laiku, viņi var atsūtīt jaudīgākus karavīrus. Tos, savukārt, var izmantot uzbrukumiem citu spēlētāju ciemiem un aizsargājot savu bāzi. Galvenā spēles īpašība — šo spēli spēlējot ilgtermiņā, modernizējot bāzi un karavīrus, ar katru jaunu uzlabojumu līmeni, par jauniem uzlabojumiem ir jāmaksā daudz lielāka summa zelta monētu vai eliksīra.

Klanu līmeņi un privilēģijas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Klana līmenis Pieredzes punkti līdz jaunam līmenim Pirmā privilēģija Otrā privilēģija
1. līmenis Nav Nav privilēģiju Nav privilēģiju
2. līmenis 500 Gaidīšanas laiks līdz jaunam kareivju pieprasījumam — 15 minūtes Papildu vieta krātuvē kara laupījumam — 10 %
3. līmenis 1200 Resursu atgriešana — 20% no ziedotā karaspēka vērtības Papildu klana cīņu laupījums — 10%
4. līmenis 1900 Ziedošanas limits — 6 kareivji Papildu vieta krātuvē kara laupījumam — 20%
5. līmenis 3100 Ziedotā karaspēka uzlabojums — 1 līmenis Papildu kara laupījums — 15%
6. līmenis 3800 Resursu atgriešana — 35% no ziedotā karaspēka vērtības Papildu vieta krātuvē kara laupījumam — 30%
7. līmenis 4500 Gaidīšanas laiks līdz jaunam karaspēka pieprasījumam — 10 minūtes Papildu kara laupījums — 20%
8. līmenis 5200 Ziedošanas limits — 8 kareivji Papildu vieta kara laupījumam krātuvē — 40%
9. līmenis 5900 Resursu atgriešana — 50% no ziedotā karaspēka vērtības Papildu klanu kara laimests — 25%
10. līmenis 7900 Ziedotā karaspēka uzlabojums — 2 līmeņi Papildu vieta krātuvē kara laupījumam — 50%

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Clash of Clans buildings». Clashofclanstuts.com. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016. gada 21. janvārī. Skatīts: 2015. gada 21. aprīlis.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Supercell mājaslapa