Dž. A. Džensa

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Džūdita Anna (Dž. A.) Džensa (dzimusi 1944. gada 27. oktobrī) ir amerikāņu noslēpumainā žanra romānu autore. Viņa raksta vismaz trīs romānu sērijas, galveno uzmanību pievēršot pensionētajam Sietlas policijas departamenta detektīvam Dž. P. Bīmontam, Arizonas apgabala šerifam Džoannai Bredijai un bijušajam Losandželosas ziņu enkuram, kurš pārvērta noslēpumu risinātāju Alī Rejnoldsu. Sērijas Bumonts un Bredijs krustojas romānā Partneris Noziedzībā, kas ir abi, gan 16. Bīmonta noslēpums, gan 10. Breidija noslēpums. [1] Viņi atkal satiekas iekš Uguns un Ledus.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Džensa tika dzimusi Votertounā, Dienviddakotā [2] un uzaugusi Bisbē, Arizonā (viņas Džoannas Bredijas romānu sērijas ietvars). Viņa ir beigusi Arizonas Universitāti . Pirms kļūšanas par autori viņa strādāja par skolas bibliotekāri Indiāņu rezervātā (Tahouna Atama), kā arī par skolotāju un apdrošināšanas aģentu.

Daļu gada viņa dzīvo Arizonā un daļu gada Sietlā. [3] Džensa izmanto savus iniciāļus savas pildspalvas nosaukumam, jo izdevējs viņai teica, ka viņas dzimuma atklāšana būs traucējums priekš grāmatas, par detektīvu vīrieti. Izsniedzot parakstus, Džensa lūdz grāmatnīcām ziedot procentus no saviem ienākumiem priekš dažādiem mērķiem. Pēdējo 10 gadu laikā viņa labdarībai ir savākusi vairāk kā 250 000 amerikāņu dolārus.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Internet Book List :: Author Information: J. A. Jance». Iblist.com. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2017. gada 22. oktobrī. Skatīts: 2012. gada 6. marts.
  2. page 127, Great Women Mystery Writers, 2nd Ed. by Elizabeth Blakesley Lindsay, 2007, publ. Greenwood Press, ISBN 0-313-33428-5
  3. «Author J. A. Jance biography and book list». Fresh Fiction. Skatīts: 2012. gada 6. marts.