Dalībnieks:LVMI Silava/Smilšu kaste

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

LVMI Silava

150px

Moto Mežs bija, mežs ir, mežs būs
Valsts Karogs: Latvija Latvija
Dibināta 1946
Atrašanās vieta Rīgas iela 111, Salaspils, LV-2169
Tips Institūts
Iepr. gada publikācijas 16[1]
Asociācijas a
THES - QS rangs (ASV) b
Akadēmiskais rangs (Ķīna) c
Mājaslapa http://www.silava.lv
Daugavpils Universitātes galvenā ēka mūsdienās
Vecā Daugavpils Skolotāju institūta ēka Saules ielā (tolaik Pēterpils ielā 1/3).

Daugavpils Universitāte ir vienīgā universitāte Latgalē, šāds statuss tai ir piešķirts 1993. gada 22. februārī.[2] Universitāte ir izveidota uz Daugavpils Pedagoģiskā institūta bāzes. Pašlaik universitātē tiek piedāvātas 53 studiju programmas.

Universitātē ir 5 fakultātes:

  • Dabaszinātņu un matemātikas fakultāte
  • Humanitārā fakultāte
  • Izglītības un vadības fakultāte
  • Sociālo zinātņu fakultāte
  • Mūzikas un mākslu fakultāte

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Daugavpils Universitātes sākums ir 1921. gadā, kad Daugavpilī tika izveidots Skolotāju seminārs. Jau 1923. gadā tas tika pārdēvēts par Daugavpils Valsts skolotāju institūtu no 1923. līdz 1940. gadam tā direktore bija Valērija Seile. 1952. gadā Daugavpils Valsts skolotāju institūts tika pārveidots par Daugavpils Pedagoģisko institūtu. Īsi pēc neatkarības atjaunošanas, institūts savu darbību paplašināja un tika pārveidots par Daugavpils Pedagoģisko universitāti. 2001. gada 13. oktobrī universitāte ieguva savu pašreizējo nosaukumu[3].

Ģerbonis[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Daugavpils Universitātes ģerbonis ir reģistrēts Latvijas Republikas Ģerboņu reģistrā ar Kultūras ministrijas 2012. gada 10. janvāra lēmumu Nr.3.1-4/1[4]. Saskaņā ar Ģerboņu likuma 5. panta trešo daļu Valsts Heraldikas komisija ir izvērtējusi Daugavpils Universitātes iesniegto ģerboņa attēla projektu un iesniegusi Kultūras ministrijā 2011. gada 27. decembra atzinumu Nr.3340 par ģerboņa atbilstību heraldikas prasībām. Heraldisko aprakstu ir parakstījusi kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende un Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētājs Laimonis Šēnbergs.

Ģerboņa heraldiskais apraksts: "Zilā laukā zelta lilija, zem tās tāda pati atvērta grāmata; sarkana ar sudrabu dalīta šaurapmale. Devīze ar zilu uz zelta lentes: SCIENTIA VINCES". Devīzes tulkojums no latīņu valodas: Ar zinātni uzvarēsi. Ģerboņa autors ir heraldists Artjoms Mahļins, Daugavpils Universitātes vēstures maģistrantūras 2009. gada absolvents. Ģerbonis tika izveidots sagaidot Daugavpils Universitātes 90 gadu jubileju[5]. Daugavpils Universitātes ģerbonis ir pirmais valsts augstskolas oficiāli reģistrētais ģerbonis Latvijā.

No 20. gs. 90. gadiem līdz 2011. gadam augstskola lietoja citu emblēmu: ģerboņa spāņu tipa vairoga zilā laukā zelta literas D P U (vēlāk, augstskolas nosaukumam mainoties, D U); karmīnsarkana ar sudrabu dalīta apmale. Sānos vairogs apņemts ar diviem zaļiem ozola zariem, kuri krustojas zem tā. Emblēmas autors: vēsturnieks un izglītības darbinieks Arnolds Gulbis. Emblēma nebija reģistrēta kā ģerbonis un nebija apstiprināta ar augstskolas iekšējiem normatīvajiem dokumentiem.

Norādes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]