Diskusija:Bērnu uzturlīdzekļi

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Es ļoti atvainojos, bet kas tieši šķiet nenoformēts un neloģisks šajā lapā? Aicinu Jūs labot kļūdas pievienot iztrūkstošu informāciju. Wikipedia ir brīvā enciklopēdija, rakstā atspogoļoti tiesiski risinājumi bērnu uzturlīdzekļu jeb alimentu aprēķināšanai dažādās valstīs.

Kas šeit neatbilst enciklopēdiskai pieejai? Piemēram, Latvijas valstī populāras personas politiķi arī ir aprakstīti vairāk kā vienā interneta vietnē. Par viņiem raksta delfi.lv, leta.lv. —Šo komentāru pievienoja Kastanis247 (diskusijadevums).

Nav Vikipēdijā pieņemtā rakstu noformējuma (nav sadaļu, nevietā treknraksti, nepareizi saliktas saites un tikai viena kaut kur vedoša normāla atsauce, un tā pati kopējums, nevis pārrakstīta), pārkāptas autortiesības (šeit nevar kopēt pat paša rakstītu publicētu tekstu bez speciālām norādēm oriģinālā - pats zinu, ka tas nav loģisks noteikums, bet tā ir), rakstīts literārā stilā (enciklopēdiskā stilā nav tādu izteicienu kā "Lieki teikt" vai "Ir virkne valstis pasaulē, kur cilvēki ir sapratuši", šeit jāraksta neitrāli, nevis jāuzspiež viens viedoklis), pareizrakstības kļūdas (ja nu problēma būtu tikai tajās, tad jau valodu labāk protošie izlabotu), nu un tādi gājieni kā "rakstiet man par pamanītām kļūdām" - jūs kaut vienā Vikipēdijas rakstā esat ko tādu redzējis? Mani pašu savulaik apvainoja slieksmē rakstīt pārāk privātā stilā (un tas bija ļoti skaļš skandāls), tā ka izturos ar lielāku sapratni pret tādām lietām kā citi, bet pat kad rakstam faktiski ir autors, šo autoru pašā rakstā nedrīkst redzēt. Ne tiešā formā, kā jūsu saitē uz sevi, ne netiešā, kad lasītājam cenšas uzspiest, kas ir pareizi un kas nē.
Jāapzinās, ka arī it kā brīvajā enciklopēdijā ir savi noteikumi, turklāt šeit tie ir daudz stingrāki nekā kādā soctīklā, un tos vajag vispirms izpētīt.--Egilus (diskusija) 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 18.38 (EEST)

Paldies par atbildi! Es veikšu izmaiņas. Uzgaidiet. —Šo komentāru pievienoja Kastanis247 (diskusijadevums).

Vai tagad lapa atbilst wikipedia raksta noformēšanas prasībām? —Šo komentāru pievienoja Kastanis247 (diskusijadevums). 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 18.57 (EEST)

Vismaz viņa vairs nav šausmīga :) Tur vēl ir ko noteikti vajag labot, piemēram, visas tās ārējās saites saliekamas tā, lai viņu garo tekstu neredz, vikiformatējuma nav kā tāda, bet to es pats tūlīt pielikšu. Tagad vismaz ir cerība, ka nenodzēsīs kāds stingrāks admins par mani (to tiesīgs izdarīt jebkurš), jo pati tēma ļoti grūti iespiežama nozīmības kritērijos (jēdziena "vajadzīgs cilvēkiem" Vikipēdijā nav, noteikumos ierakstīts "ir populārs un daudz aprakstīts neatkarīgos plašsaziņas līdzekļos", un jums nevienas saites uz tādiem nav). Ne bez iemesla šāda raksta nav pat daudz plašākās Vikipēdijās kā mūsējā.--Egilus (diskusija) 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 19.20 (EEST)

Paldies par atbildi! Šausmīga vai nē tas protams ir gaumes jautājums, bet paldies par Jūsu labojumu, man absolūti tas netraucēs, ja kāds cits uzstādīs to formātu derīgu esam. —Šo komentāru pievienoja Kastanis247 (diskusijadevums). 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 19.25 (EEST)

Ieteiktu apsvērt rakstu pārdēvēt vienkārši par Uzturlīdzekļi vai Alimenti, protams, atstājot arī sadaļu par kalkulatoriem. —Turaids (diskusija) 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 19.28 (EEST)

Labi, nosaucam rakstu par Bērnu uzturlīdzekļi, jo tie ir Latvijā dotajā brīdī lietotie vārdi. 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 19.33 (EEST)

Raksts ir pārsaukts, kas vēl ir jālabo? 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 19.37 (EEST)

Neesmu administrators, bet būtu labi ievadu pārrakstīt saviem vārdiem, lai nav pilnībā norakstīts no Tēzaura, jo tas ir autortiesību pārkāpums. Lai vai kā, pašreizējā stāvoklī raksts, manuprāt, vairs nebūtu jādzēš, bet labāk pagaidīsim, lai dzēšanas veidni noņem tās uzlicējs. —Turaids (diskusija) 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 19.59 (EEST)
Kolīdz man tas izdosies bez labošanas konflikta :) --Egilus (diskusija) 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 20.04 (EEST)

Paldies par atbildi! Definīcija izmainīta atbilstoši Latvijas nostājai - uzturlīdzekļi ir naudas līdzekļi, atbalsts mājoklim, apģērbs vai ēdiens. —Šo komentāru pievienoja Kastanis247 (diskusijadevums). 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 20.09 (EEST)

Vairākiem vienlaikus labot grūti, jaucamies viens otram pa kājām :) Es šo to izdarīju: definīciju pamainīju vienkārši grozot dažus vārdus, lai paglābtu saiti uz tezauru, noīsināju tabulu ar vienu valsti un izmetu miglaino frāzi par 900 miljoniem (izskatījās, it kā tik būtu katrā), u. tml. sīkumi. Tagad it kā varam pārlikt uz galveno telpu, jo tas, kas sākas ar "Vikipēdija:", ir specifiskas tehniskās lapas.--Egilus (diskusija) 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 20.16 (EEST)

@Kastanis247: Pārliku uz galveno sadaļu. Tagad kādam būtu rakstā jāuzraksta sadaļas par pašiem alimentiem, bet tas vairs nav kritiski izdzīvošanai: atšķirībā no kalkulatora, tēma ir neapšaubāmi nozīmīga.--Egilus (diskusija) 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 20.31 (EEST)

@Egilus Paldies par palīdzību! Es komunicēju ar juristiem un valsts institūciju pārstāvjiem es aicināšu cilvēkus iesaistīties un izstrādāt līdz galam šo rakstu. —Šo komentāru pievienoja Kastanis247 (diskusijadevums). 2020. gada 23. jūnijs, plkst. 21.23 (EEST)