Diskusija:Duvra

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Kāpēc jākropļo nosaukums Dovera un jāizfantazē nosaukums Duvra? —Šo komentāru pievienoja Jarmandins (diskusijadevums).

Pareizrakstība[labot pirmkodu]

Kāpēc tieši Duvra? No kurienes tāda fantāzija? Jarmandins (diskusija) 2020. gada 23. decembris, plkst. 16.58 (EET)

No latviešu valodā pieņemtās pilsētas nosaukuma rakstības (sk. enciklopēdijas, atlantus utt.). Mums te ir Vikipēdija latviešu, nevis angļu valodā.--Egilus (diskusija) 2020. gada 23. decembris, plkst. 17.04 (EET)

Tas, ka Google kāds analfabēts kā tu, ir ierakstījis Duvra, nenozīmē ka tā ir īstenībā. Duvra ir ņemts no franču Douvres. Pēdējoreiz, kad pārbaudīju Dovera bija angļu pilsēta. Tad jau Londona ir jāsauc Londresa tagad? Jarmandins (diskusija) 2020. gada 23. decembris, plkst. 17.25 (EET)

Latviešu valodā, tāpat kā daudzās citās, ir vēsturiski iegājušies nosaukumi, kurus nemaina neatkarīgi no politiskās konjunktūras. Mēs pat Tallinu neesam pārsaukuši par Tallinnu un tradicionāli sūtām ellē tos, kas mēģina mūsu valodu pārtaisīt pa svešai modei. Nekāda cita nosaukuma šai pilsētai kā tikai Duvra latviski nekad nav bijis, attiecīgi tas bijis nevis analfabēts, bet tieši otrādi - cilvēks, kurš, atšķirībā no tevis, pacenties kaut ko izlasīt. Nu vai vismaz kartē paskatīties.--Egilus (diskusija) 2020. gada 23. decembris, plkst. 17.38 (EET)

Duvra ir nesens izdomājums. Psrs laiku kartēs ir Dovera. Varu derēt ka arī Ulmaņlaiku. Cilvēki kā tu, vienkārši ir to kaitnieciskā veidā Google kartēs un arī pateicoties tev, šeit, safabricējuši. Jarmandins (diskusija) 2020. gada 23. decembris, plkst. 18.37 (EET)

Tagad tu arī melo (jeb vai tīši troļļo, kas ir viens un tas pats). Es augu padomju laikos un arī tad nekāda cita varianta kā tikai Duvra nebija. Piemēram, Latvijas Padomju Enciklopēdijas 6. sējums, Lielbritānijas karte (ielīme pie 624. lpp.). Nevajag neko derēt, vajag vienkārši paskatīties avotos un pēc tam runāt. Vai paklusēt to priekšā, kas kaut ko zina.--Egilus (diskusija) 2020. gada 23. decembris, plkst. 19.01 (EET)

Tu liec meliem izskatīties pēc baltas patiesības. Tā ir prasme, kura ir, diemžēl, pieprasīta mūsdienās.. Vismaz savu iesauku Egīl latvisko, lai tas ko saki neizklausītos tik muļķīgi. Jarmandins (diskusija) 2020. gada 23. decembris, plkst. 19.26 (EET)

Neuzskatu par vajadzīgu turpināt, līdz no tevis nenāks kaut vai kāds tavu iedomu pamatojums.--Egilus (diskusija) 2020. gada 23. decembris, plkst. 19.56 (EET)