Diskusija:Hiparhs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Lai nerastos šaubas, vai tiešām jābūt "seksagesimālā sistēma", var aplūkot en vikipēdijas rakstu "Sexagesimal" Jā, jābūt. Tā ir pareizi. Interesanti, cik cilvēkiem ir niezējuši nagi (kā man pirmīt), lai pārveidotu uz "heksadecimālā" :) Mūžu dzīvo - mūžu mācies. --Zuiks 2015. gada 10. septembris, plkst. 21.04 (EEST)

Es vispār ieteiktu lietot terminus "sešpadsmitnieku skaitīšanas sistēma" un "sešdesmitnieku skaitīšanas sistēma". --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 11. septembris, plkst. 08.02 (EEST)
Nedomāju. Heksadecimālā sistēma ir pavisam OK termins vismaz IT nozarē, gan jau arī ir citās nozarēs. To 60-nieku sistēmu gan der paskaidrot - tas laikam tiešām ir diezgan eksotiski. Atminos, ka es reiz savam studiju kolēģim laikam teicu, ka viņam ir kļūda, ka nav tādas seksagesimālās sistēmas, ir heksadecimālā :) --FRK (diskusija) 2015. gada 11. septembris, plkst. 09.38 (EEST)
Protams, gan matemātikā, gan IT tā ir sen pieņemts, bet šis ir tas gadījums, kad latviskais termins būtu vēlamāks. --ScAvenger (diskusija) 2015. gada 12. septembris, plkst. 08.48 (EEST)