Diskusija:Senpersiešu valoda

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no Diskusija:Senpersu valoda)
Jump to navigation Jump to search

Līdz šim bija senpersiešu, nevis senpersu valoda. Arī rakstā parādās senpersieši, nevis senpersi. --Apekribo (diskusija) 2017. gada 15. oktobris, plkst. 22.23 (EEST)

Gribētos piekrist, bet Karuļa etim. vārdnīcā tiešām ir senpersu. Ja ir kaut viens lv avots, kur ir senpersiešu, tad noteikti atbalstu pārvietošanu (senpersu var referencēt kā sinonīmu rakstā), jo nedaudz nekonsekventi, ka persiešu ir pēkšņi jākļust par persu tikai tāpēc, ka senāka.
Par citu tēmu: piedāvāju dzēst nost tās vārdu salīdzināšanas tabulas raksta beigās, vai kādam ir iebildumi? Neitrāls vārds (diskusija) 2018. gada 14. marts, plkst. 04.27 (EET)
Te ir vienkārši „persu”, pretstatā mūsdienās runātajai persiešu valodai. —Turaids (diskusija) 2018. gada 14. marts, plkst. 10.08 (EET)
Jā, aina ir raiba. LPE un Jānim Ešotam (LU) ir 'senpersiešu val.', LVPPV ir 'senpersi', VVC komisijas apstiprinātajā sarakstā ir 'persi' (persi un persieši acīmredzot pēc tā paša principa kā latgaļi un latgalieši). Piedāvāju šķirklī norādīt visus trīs, bet kā pamatvārdu noteikti ņemt ar 'sen-' vārda sākumā, jo persu un persiešu šķīrums nav acīmredzams.
Tabulu beigās varbūt var atstāt, cilvēki strādājuši... --Apekribo (diskusija) 2018. gada 14. marts, plkst. 11.12 (EET)
Domāju, ja reiz valoda saukta gan par persu, gan senpersu valodu, nekas cits neatliek kā vien rakstu pārsaukt par senpersiešu valodu, lai ir pēc iespējas mazāk pārpratumu. —Turaids (diskusija) 2018. gada 15. marts, plkst. 12.40 (EET)