Drengo ģimene

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no Drengo)
Jump to navigation Jump to search
Itālija, 1084

Drengo ģimene (franču: Drengot) bija Normandijas normāņu augstmaņu ģimene, kuras pārstāvji bija vieni no pirmajiem normāņu algotņiem, kas ieradās Itālijas dienvidos, lai kalpotu langobardu valdniekiem un uzsāka normāņu iekarojumus Itālijā. Viņu vara Itālijā atpalika no normāņu Otvilu ģimenes, kas izvirzījās par valdošo visos Itālijas dienvidos.

Pirmās ziņas par ģimeni parādās 1017. gadā, kad pieci Drengo brāļi — Osmonds, Rūdolfs, Žilbērs, Askletīns un Rainulfs kopā ar 250 normāņu karotājiem ierodas Romā, bet pēc tam dodas uz langobardu pilsētām Salerno un Kapuju, no kurienes pievienojas langobardu dumpim pret Bizantijas impērijas varu Apūlijā. Dumpinieki sākumā gūst panākumus, bet 1018. gadā tiek smagi sakauti. Kaujā krīt Osmonds un Žilbērs. 1022. gadā reģionā ierodas Svētās Romas impērijas imperatora Heinriha II armija un tiek atjaunota stabilitāte. Rūdolfs Drengo atgriežas Normandijā. Jaunākais brālis Rainulfs Drengo ar saviem kareivjiem 1029. gadā iestājas Neapoles hercoga Serdžio IV dienestā. Pateicībā par Rainulfa panākumiem, Serdžio viņam izprecina savu māsu un ieceļ par Aversas grāfu. Tā dzimst pirmā normāņu valstiņa Itālijā. Askletīns Drengo par dienestu Otvilu armijā 1042. saņem tiesības uz Ačerencas pilsētiņu Apūlijā.

Kapujas valdnieki[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kapujas monēta ar Ričardu un Jordānu
Kapujas monēta ar Ričardu II

Pēc tam kad 1057. gadā mirst Kapujas valdnieks Pandulfs VI, Askletīna dēls Ričards aplenc pilsētu un 1058 to ieņem, taču līdz 1062. gadam par pilsētas valdnieku atstāj likumīgo mantinieku Landulfu VIII. 1064. gadā Ričarda dēlam Jordānam izdodas ieņemt Gaetas pilsētu. Ričards ar Jordānu paplašina savus valdījumus uz ziemeļiem un kļūst par ietekmīgiem Romas pāvesta atbalstītājiem cīņā pret Svētās Romas impērijas imperatoru. 1077. gadā Ričards sāk Neapoles aplenkumu, taču mirst 1078. gadā un Jordāns izlemj aplenkumu neturpināt. Šajā laikā Drengo vara sāk samazināties, kamēr Otvili turpina veiksmīgus iekarojumus Sicīlijā. No 1092. līdz 1098. gadam langobardu iedzīvotāju sacelšanās rezultātā Drengo ģimene ir padzīta no Kapujas. Pēc varas atgūšanas Drengo ietekme turpināja samazināties un viņi ir spiesti kļūt par Otvilu vasaļiem. Pēdējais Drengo valdnieks Roberts II neveiksmīgi dumpojas pret Otviliem, taču cieš sakāvi un mirst 1156. gadā.