Dzintars (uzņēmums)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Dzintars
176px-Dzintars.svg.png
Veids akciju sabiedrība
Dibināts 1849
Galvenais birojs Mālu iela 30, Rīga, Latvija
Vadība Iļja Gerčikovs, valdes priekšsēdētājs
Darbinieki 320
Apgrozījums € 5.91 miljoni (-6%) (2015)
Nozare biokosmētikas un parfimērijas rūpniecība
Mājaslapa www.dzintars.lv

Dzintars ir biokosmētikas un parfimērijas izstrādātājs un ražotājs Rīgā, Latvijā.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1849. gadā izveidota Brigera ziepju un parfimērijas fabrika. Pēc ziepju vārītavu un parfimērijas uzņēmumu apvienošanas un reorganizācijas, 1951. gadā viena no fabrikām ieguva nosaukumu "Dzintars". 1958. gadā fabriku apvienoja ar ziepju vārītavu "Sarkanā Ausma" tika izveidota parfimērijas un kosmētikas rūpnīca "Dzintars". Kopš 1991. gada uzņēmums ir akciju sabiedrība.

Nozare[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Uzņēmums veic parfimērijas, kosmētikas, augu ekstraktu un parfimērijas kompozīciju izstrādi un ražošanu.

Laika posmā no 1998. līdz 2004. gadam uzņēmumā notika reorganizācija, pēc kā vācu auditoru kompānija veica sertifikāciju un izsniedza GMP Cosmetic sertifikātu. Uzņēmumam ir arī ISO 14001, ISO 9001 un ISO 17025 sertifikāti. Uzņēmums ieguva balvu WIPO Trophy for Innovative Enterprises, ko piešķir The World Intellectual Property Organization. 2010. gadā "Dzintars" ieguva starptautiskā standarta Ecocert licenci.

Uzņēmuma "Dzintars" ražojumu asortimentā pieejami parfimērijas izstrādājumi, dekoratīvā kosmētika, sejas, ķermeņa un matu kopšanas līdzekļi un biokosmētika.

2016. gada rudenī "Dzintars" lūdza tiesisko aizsardzību Rīgas Zemgales priekšpilsētas tiesā, jo atradās sarežģītā stāvoklī pēc tirgus daļas zaudēšanas. Uzņēmumam izveidojās nodokļu parāds trīs miljonu apmērā, kura nomaksu tas lūdza atlikt uz pieciem gadiem.[1]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]