Egils Rocis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Egils Rocis
Dzimis 1967. gada 27. janvārī
Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Tautība latvietis
Nozares būvniecība
Slavenākie darbi Rūjienas Svētā Bērtuļa baznīcas rekonstrukcijas plāns, iekšējās kārtības noteikumu izstrāde T/C "Mols", iekšējās kārtības noteikumu izstrāde tirdzniecības centram Domina Shopping

Egils Rocis (dzimis 1967. gada 27. janvārī Rīgā) ir būvniecības speciālists trešajā paaudzē, kura nozīmīgākie darbi ir rekonstrukcijas plāna izstrāde Rūjienas luterānu baznīcas vadoties no pēc Ilmāra Roča konstruētā maketa un arhitektūras projekta, iekšējās kārtības noteikumu izstrāde pirmajam Latvijā tirdzniecības centram "Mols" un "Domina Shopping".

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mācījies un pabeidzis Ķekavas pamatskolu. 1982. gadā, iestājies toreizējā Rīgas Industriālajā Politehnikumā, automobīļu tehniskās apkopes un remonts fakultātē, šobrīd Valsts tehnikums. Pēc mācību pabeigšanas 1986. gadā uzsāka darbu Madonā „MADONAS LAUKTEHNIKA” autotransporta uzņēmumā par vecāko tehniķi – inženieri. 1991. gadā Egils pievienojās Doles - Ķekavas evaņģēliski luteriskās baznīcas rekonstrukcijas celtnieku kolektīvam, kuru vadīja viņa tēvs Ilmārs Rocis, ar savu profesionālo darbinieku kolektīvu – Ķekavas PMK galdnieku brigādi.

Egils Rocis[1] nodarbojās arī ar privātmāju projektu pārplānošanu, skiču izstrādi un pārbūvēšanas uzraudzību.

Izglītība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pabeidzis Rīgas Industriālo politehnikumu 1986. gadā. Ieguvis vidējo tehnisko izglītību specialitātē – automobīļu tehniķis, mehāniķis. Egils Rocis pēc specializācijas ir automobīļu tehniķis, mehāniķis, bet pēc sava gara un būtības, būvnieks trešajā paaudzē. Viņa tēvs, Ilmārs Rocis, ilggadējs un nopelniem bagāts celtnieks. Viņa vecais tēvs, Eižens Rocis, inženieris, arhitekts, celtnieks kurš brīvās Latvijas laikā studējis Vācijā, pēckara gados atjaunojis Berlīni kā būvdarbu vadītājs.

Uzņēmējdarbības vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1998. gadā tehniskais menedžeris pirmajā tirdzniecības centrā Baltijas valstīs, T/C "MOLS". Darbs starptautiskā uzņēmumā “Warner Baltija”, vēlāk “Linstow Warner” un “Linstow Center Management”. 2007. gadā Egils Rocis nodibināja uzņēmumu lai realizētu renovācijas projektu Ikšķilē. 2007. gadā tehniskais direktors tirdzniecības centrā "Domina Shopping" un uzņēmumā “Baltic RED Management” No 2008. – 2010 gadam tirdzniecības centrā "Domina Shopping" pilnībā sakārtoja un atjaunoja pārvaldes resursu tehnisko bāzi. 2012. gadā nodrošinājuma apsaimniekošanas un attīstīšanas daļas vadītājs uzņēmumā SIA “Hipotēku bankas nekustamā īpašuma aģentūrā”[2]. 2013. gadā nekustamā īpašuma pārvaldības (NĪP) moduļa programmas[3] lietotājs, klientu konsultants. Kopš 2014. gada prakstizējošs būvniecības eksperts.

Tituli, apbalvojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Par ieguldījumu tirdzniecības centra darbā Egils Rocis ir saņēmis goda rakstu no “Linstow Center Management” augstākās vadības, ģenerāldirektora Peter Solomonsen.

Labdarība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Roču ģimene bieži palīdz grūtībās nonākušām ģimenēm vai atsevišķiem cilvēkiem.

Personīgā dzīve[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Anni Lote Šarlote Lizeta Emma Fon Lansdorfa aprecējās ar Kaspars Rosse 19. gadsimtā. Tik tālu Egils Rocis ir spējis izpētīt savas dzimtas saknes, kuras norāda uz to, ka nāk no vācu puses. Ir precējies. Dzīvesbiedre Agita Roce. Četri bērni.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2018. gada 28. novembrī. Skatīts: 2018. gada 21. novembrī.
  2. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2013. gada 1. jūlijā. Skatīts: 2013. gada 1. jūlijā.
  3. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2018. gada 20. jūnijā. Skatīts: 2018. gada 20. jūnijā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Egila Roča kā būvniecības ekseprta portfolio lapa [1]
  • Būvniecības eksperta Egila Roča blogs [2]