Excelsus

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Excelsus
02.04.2019-11.jpg
Ansamblis 2019. gadā
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Valsts karogs: Latvija Rēzekne, Latvija
Žanri no baroka līdz pat tango nuevo, rok- un popmūzikai (A.Vivaldi, J.S.Bahs, A.Hačaturjans, A.Pjacolla, ABBA, Metallica u.c., latv.t.dz. popūrijs)
Darbības gadi 2004—pašlaik
Mājaslapa [1]
Dalībnieki
Zane Ludborža
Arina Rogaleviča
Jevgenijs Skritņiks
Sanita Aizupiete
Kristaps Višs
Eduards Geikins-Tolstovs
Bijušie dalībnieki
Nora Gailuma
Linda Stērniniece
Arkādijs Kastjukovecs
Ārija Ignatjeva
Vladimirs Lavrentjevs
Vladimirs Bogdanovs
Niklāvs Lucāns

Excelsus ir Latvijas instrumentālais ansamblis, kas izveidojās 2004. gadā pēc akordeonistu izglītojošās vasaras nometnes „Rēzekne 2004”, kad Zanes Ludboržas akordeonistu kvartetam pievienojās basģitārists un bundzinieks. Pirmā uzstāšanās ansamblim notika 2004. gada 21. augustā IV Baltijas valstu uguņošanas festivālā „Uguns papardeRēzeknē.

Ansambļa Excelsus repertuārā ir dažādu stilu un žanru skaņdarbi – no baroka līdz pat tango nuevo, rok- un popmūzikai (A.Vivaldi, J.S.Bahs, A.Hačaturjans, A.Pjacolla, ABBA, Metallica u.c., latv.t.dz. popūrijs), un tas kopš izveidošanas brīža ir sniedzis koncertus pa visu Latviju un ārvalstīs (Prāgā (Čehija), Pērnavā (Igaunijā), Dmitrovā, Lianozovā, Smoļenskā (Krievija), Baltkrievijā, Norvēģijā, Vācijā, Zviedrijā un Itālijā.).

2005. gadā ansamblis ieguva 1. vietu Starptautiskajā akordeonistu konkursā Prāgā, kā arī piedalījās Eiropas dienās Prāgā. 2007. gada aprīlī Excelsus ieguva 3. vietu Starptautiskajā akordeonistu konkursā Sanktpēterburgā, bet tā paša gada novembrī — 1. un 2. vietu Starptautiskajā akordeonistu konkursā Pērnavā.[1]

2017. gada maijā ar Mazo kultūras un tūrisma projektu konkursa atbalstu izdots ansambļa CD “Veltījums dzimtajai pilsētai”.[2]

Ansambļa dalībnieki[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Akordeona dienas 2010 Rīgā». kriic.lv. 30.03.2010. Skatīts: 2012. gada 22. janvārī.[novecojusi saite]
  2. «rezekne.lv».

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]