Pāriet uz saturu

Fortnite Battle Royale

Vikipēdijas lapa

Fortnite Battle Royale ir Epic Games izstrādāta un izdota bezmaksas kaujas videospēle. 2017. gada septembrī tā tika izdota Microsoft Windows, macOS, PlayStation 4 un Xbox One, 2018. gada aprīlī — iOS, 2018. gada jūnijā — Nintendo Switch, 2018. gada augustā — Android operētājsistēmai, bet 2020. gada beigās: PlayStation 5 un Xbox Series X/S. Tā ir balstīta uz sadarbības izdzīvošanas spēli ar celtniecības elementiem Fortnite: Save The World.

Spēles gaita ir tipiska citām "karaļu kaujas" (battle royale) žanra spēlēm. No levitējoša autobusa, kurš lido gar visas spēles teritoriju, izlec 100 spēlētāji. Spēlētāji pēc izlekšanas no autobusa var izmantot savu izpletni, lai izvēlētos vietu, kur viņi uzsāks cīņu vai/un meklēs resursus/ieročus.

Spēlētāji lieto resursus (koks, metāls, tērauds), lai būvētu praktiski jebko - sākot ar īstermiņa koka sienām, ar kurām pasargātos no pretinieku uzbrukuma, līdz pat izgreznotām pilīm un mājām.

Pēc kāda laika spēles laukumā sāk parādīties "negaiss". Laukums tiek pakāpeniski sašaurināts riņķveida formā, izejot no šī riņķa, spēlētāja varonis sāk lēnām mirt.

Spēles mērķis ir būt pēdējam dzīvajām spēlētājam, bet arī ir iespējams spēlēt divatā, trijatā un četratā vienā komandā.

Lai gan Fortnite ir bezmaksas (free-to-play) videospēle, tajā ir iespējams veikt mikrotransakcijas, izmantojot V-Bucks, kurus var izmantot, lai pirktu produktus spēlē. Tos var iegādāties noteiktā daudzumā (1000, 2800, 5000, 13500), respektīvi par 8.99, 22.99, 36.99 un 89,99 eiro.[1] 13 pasaules valstīs (piem. Austrālijā, Spānijā, Japānā, Lielbritānijā un ASV) V-Bucks iespējams iegādāties arī kā dāvanu kartes.[2]

Fortnite Festival

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2023. gada 9. decembrī, pēc kārtējā spēles atjauninājuma Epic Games sadarbībā ar Harmonix izlaida jaunu videospēli: Fortnite Festival. Spēle ir līdzīga Rock Band un Guitar Hero (kuras veidoja Harmonix), taču to var spēlēt gan ar tastatūru, gan spēļu kontrolieri (2024. gadā tika izveidots arī "Pro" režīms, kam nepieciešama īpaša ģitāra).

  1. «www.fortnite.com».
  2. «www.fortnite.com».