HMHS Britannic

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
HMHS britaniks

HMHS Britannic bija trešais kuģis no White Star Line olimpiskās klases tvaikoņu klases un otrais kuģis White Star, uz kura bija nosaukums Britannic. Viņa bija gan RMS Olympic, gan RMS Titanic flotes pārinieka un bija paredzēta, lai sāktu darbu kā transatlantiskā pasažieru lainere.

Britannic tika palaists tieši pirms Pirmā pasaules kara sākuma. Viņa tika veidota kā drošākā no trim kuģiem ar konstrukcijas izmaiņām, kuras tika veiktas būvniecības laikā, ņemot vērā mācību, kas iegūta, nogrimstot Titānikam. Viņa daudzus mēnešus tika izlikta pie saviem celtniekiem Harlendā un Volfā Belfāstā, pirms 1915. gadā viņu sāka izmantot kā slimnīcas kuģi. 1915. un 1916. gadā viņa dienēja starp Apvienoto Karalisti un Dardanellām. 1916. gada 21. novembra rītā viņu satricināja sprādziens, ko izraisīja Vācijas impērijas kara flotes jūras mīna netālu no Grieķijas Kea salas un pēc 55 minūtēm nogrima, nogalinot 30 cilvēkus.

Uz klāja atradās 1065 cilvēki; no ūdens un glābšanas laivām tika izglābti 1035 izdzīvojušie. Britannic bija lielākais kuģis, kas zaudēts Pirmajā pasaules karā. Kuģa zaudējumus kompensēja ar SS Bismarka piešķiršanu Baltās zvaigznes līnijai pēckara reparāciju ietvaros; viņa kļuva par RMS Majestic.

Vraku atradis un izpētījis Žaks Īvs Kusto 1975. gadā. Kuģis ir lielākais pasažieru kuģis jūras dzelmē.