Herberts Heinike

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Herberts Heinike
Herbert Heinicke
Personīgā informācija
Dzimis 1905. gada 14. martā
Valsts karogs: Brazīlija Portualegri, Brazīlija
Miris 1988. gada 4. aprīlī (83 gadi)
Valsts karogs: Vācija Hamburga, Vācija
Pilsonība Karogs: Vācija Vācija
Nodarbošanās šahists

Herberts Heinike (vācu: Herbert Heinicke; 1905. gada 14. marts Portualegri1988. gada 4. aprīlis Hamburga) bija Vācijas starptautiskais meistars šahā (1953).

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Piedzimis bagāta vācu imigranta ģimenē Brazīlijā. 1914. gadā Heinikes ģimenes zemes īpašumi tikuši nacionalizēti un tā atgriezusies Vācijā. Beidzis ģimnāziju Erfurtē, pēc tam mācījies komerclietas un strādājis kafijas eksporta kompānijā. 1936. gadā nodibinājis pats savu eksporta kompāniju.

Septiņpadsmit reizes uzvarējis Hamburgas pilsētas šaha čempionātos un piedalījies astoņos Vācijas šaha čempionātu finālos, kur lielāko panākumu sasniedzis 1953. gadā Berlīnē, kad aiz Volfganga Uncikera ieņēmis 2. vietu.[1] Veiksmīgi piedalījies arī starptautiskos šaha turnīros: 1939. gadā bijis 3. vietā Bādelsterē,[2] 1941. gadā uzvarējis Grācā, bet 1949. gadā Oldenburgā kopā ar Nikolasu Rossolimo dalījis 3.-4. vietu aiz uzvarētājiem Elmāra Zemgaļa un Jefima Bogoļubova.[3]

Pārstāvējis Vācijas komandu lielākajos komandu šaha turnīros:

Par panākumiem turnīros FIDE 1953. gadā Heinikem piešķīrusi starptautiskā meistara (IM) nosaukumu. Miris no miokarda infarkta.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]