Hyundai Wia

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Hyundai Wia
Hyundai Motors logo
Dibināts 1976. gads
Galvenais birojs Changwon, Dienvidkoreja
Vadība In-Kyu, Bae
Nozare industriālā, auto, aviācijas un militārā rūpniecība
Produkti Industriālās iekārtas, auto transports, militārais aprīkojums
Mājaslapa http://en.hyundai-wia.com/

Hyundai Wia grupa ir Hyundai Motor grupas (angļu: Hyundai Motor Group) biedrs, kuru dēvē par otro lielāko automobiļu detaļu ražotāju Dienvidkorejā. Kļūstot par vienu no pasaules vadošajiem augstas kvalitātes un lielas jaudas daudzfunkcionālu apstrādes centru ražotājiem, Hyundai Wia piedāvā augstas tehnoloģiju precizitātes produktus, pamatojoties uz plaši uzkrātām tehnoloģiskajām zināšanām un kvalitātes standartiem.

Ražošana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kopš 1976. gada Hyundai Wia grupa ir pierādījusi savas moderno tehnoloģiju prasmes auto industrijā, ražojot auto transportu un to detaļas, mehāniskās apstrādes darbgaldus, industriālos robotus un metāla preses, kā arī citas rūpniecības iekārtas un lidaparātu daļas.

Kā vienīgais šāda veida uzņēmums Korejā, Hyundai Wia ražo automašīnu dzinējus (Alpha, Gamma, Kappa un Nu) un piegādā tos Hyundai Motor grupai un Kia Motors. Šobrīd „auto moduļi”, plaši saukta par nākotnes auto detaļu apgādes sistēmu, veido lielāko daļu no uzņēmuma pārdošanas apjoma. Kompānija ražo 1,7 miljonu šasijas riepu ass moduļus, tās piegādājot iekšzemes ražošanas līnijām Hyundai Motor un Kia Motors.

Hyundai Wia ir vadošais iekšzemes tirgus pārstāvis darbgaldu ražošanā (t.s. mašīnas, kas rada mašīnas), iekļaujot CNC virpas, vertikālās / horizontālās apstrādes centrus un urbšanas iekārtas, radot iekārtas ar augstiem produktivitātes un darba efektivitātes rādītājiem. Spējot saražot 1800 darbgaldus gadā, pašlaik darbojas divas ražošanas rūpnīcas Changwon un Zhangjiagang, Jiangsu provincē, Ķīnā. Zhangjiagang pilsētas rūpnīcas darbība pašlaik tiek vērsta uz topošo Ķīnas tirgu.

Grupas galvenā mītne un ražotne atrodas Dienvidkorejas dienvidaustrumu daļā, rūpniecības pilsētā Changwon. Šīs uzņēmuma ražotnes platība ir 14 hektāri, kurā tiek nodarbināti ap 1100 darbiniekiem.

Sasniegumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kopš tās iekļaušanas Hyundai automobiļu ražošanas grupā, Hyundai Wia ir kļuvusi par grupas galveno filiāli auto daļu ražošanā. Uzņēmums šobrīd koncentrējas uz auto detaļu un sastāvdaļu ražošanu, ieskaitot auto ritošo daļu un transmisijas sistēmu. Attīstot savu pieredzi autobūves jomā, Ķīnā tika izveidota metāla liešanas un dzinēju rūpnīca. Mūsdienās Hyundai Wia grupa ir sasniegusi pasaules atpazīstamību kā globāla mēroga atzīts preču zīmols, kura atpazīstamību pasaulē nodrošina Hyundai auto industrijas panākumi. 2010. gadā uzņēmums ierindojās kā 45. labākais pasaules auto detaļu ražotājs.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Hyundai Wia sāka savu darbību kā Kia iekārtu ražotājs 1976. gadā un 1999. gadā tika iekļauta Hyundai auto ražotāju grupā.

Pēc divu Korejas vadošo virpošanas un frēzēšanas aprīkojumu ražotāju – KIA Heavy Industries un Hyundai Machine Tools apvienošanās 2005. gadā izveidojās Hyundai-Kia Automotive Group, kļūstot par lielāko šāda veida ražotāju Dienvidkorejā un ieņemot vietu starp pasaules vadošajiem virpošanas un frēzēšanas aprīkojuma ražotājiem.

Wia korporācijas vēstures laika līnija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dibināts 1976. gadā. 1977. gadā uzsāka darbgaldu ražošanu, bet 1979. gadā uzsākta automašīnu pārnesuma kārbu ražošana.

1983. gadā tika izstrādāts pirmais apstrādes centrs Korejā. 1985. gadā nodibināts TSCL. 1986. gadā tika pārņemta un apvienota Korejas Chang-won Works un nodibināta „KIA Machine Technology” institūts. 1988. gadā pabeidza izmēģinājuma ražošanas testa centru, bet 1989. gadā nodibināta ASV filiāle. 1990. gadā tika pabeigts An-San Ban-wol Works. 1992. gadā tika atvērts iekšējā personāla apmācības centrs.

1993. gadā tika pārsniegts viena miljona saražoto pārnesuma kārbu apjoms, kas paredzēts komerciālajam transportam. 1994. gadā tika sarīkota ražošanas iekārtu izstāde.