Ieva Jurjāne

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Ieva Jurjāne
Dzimusi 1972. gada 8. maijā (47 gadi)
Nodarbošanās scenogrāfe

Ieva Jurjāne (dzimusi 1972. gada 8. maijā) ir latviešu scenogrāfe.

Beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu. 1996. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļas maģistrantūru.

Veidojusi scenogrāfiju un kostīmus vairākiem Latvijas Nacionālās operas iestudējumiem. Sadarbojusies arī ar United Intimacy, Latvijas Nacionālo teātri un Jauno Rīgas teātri. Strādājusi arī pie vairākām filmām, tai skaitā "Tumšie brieži", "Pa ceļam aizejot" un "Laiks Eņģelim".

Saņēmusi Latvijas Gāzes Gada balvu, Lielo Kristapu, Latvijas Lielo Mūzikas balvu un Teātra gada balvu.[1]

Saņēmusi A/S Latvijas Gāze Gada balvu par LNO gada labāko izrādi "Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta" (2006), Lielo Kristapu kā labākā animācijas filmu māksliniece par filmu "Doktora D.sala" (2005), Teātra gada balvu par labāko scenogrāfiju izrādei "Čūska" (2000), Latvijas Lielo Mūzikas balvu par scenogrāfiju P.Čaikovska operai "Jevgeņijs Oņegins" (2000). Saņēmusi Kultūras ministrijas stipendiju divu mēnešu radošajam darbam Parīzes starptautiskā mākslas centra darbnīcā (1997) un Jaunrades Fonda stipendiju (1995/1996). Piedalījusies daudzās grupu izstādēs, kā arī personālizstādēs Rīgā (Rīgas Galerijā, Dāņu Kultūras Institūtā, galerijā "Daugava", galerijā "Istaba" un izstāžu zāles Arsenāls Radošajā telpā), Helsinkos un Holandē.

Ieva Jurjāne ir viena no Jaunā Teātra Institūta dibinātājām, Latvijas Mākslinieku Savienības biedre un Jauno Mākslinieku apvienības biedre.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Ieva Jurjāne». Latvijas Nacionālā opera un balets.