Igors Pimenovs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Igors Pimenovs
12.Saeimas deputāts Igors Pimenovs (15815948970).jpg
Igors Pimenovs 2014. gadā
Saeimas deputāts

Dzimšanas dati 1953. gada 31. janvārī (65 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Rīga, Latvijas PSR, PSRS[1]
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Tautība krievs
Politiskā partija PSKP[2]
LSP[3]
Jaunais Centrs (?-2010)
Saskaņa (kopš 2010)
Profesija datorspeciālists
Augstskola Latvijas Valsts universitāte

Igors Pimenovs (dzimis 1953. gada 31. janvārī)[4] ir krievu tautības Latvijas politiķis. Pašlaik ir 13. Saeimas deputāts, pārstāv partiju "Saskaņa". Iepriekš bijis vairāku Saeimas sasaukumu, kā arī Rīgas domes deputāts.

I. Pimenovs izglītību ir ieguvis Latvijas Valsts universitātē, ko 1975. gadā pabeidzis ar fiziķa izglītību, bet 2007. gadā Latvijas Universitātē ieguva otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību kā ekonomists. Strādājis Latvijas Zinātņu akadēmijā un komercbankās, bijis datorspeciālists.

2002. gada jūlijā naturalizācijas kārtībā ieguvis Latvijas pilsonību. Viņš ir bijušais biedrības "Latvijas krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija" valdes priekšsēdētājs.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Bijis PSKP biedrs, Atmodas laikā darbojies Latvijas Tautas frontē.[2] 2002. gadā I. Pimenovs pirmo reizi kandidēja parlamenta vēlēšanās, kad 8. Saeimas vēlēšanās netika ievēlēts no PCTVL saraksta (līdz tam viņš to nevarēja darīt, jo nebija Latvijas pilsonis). 2004. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās viņš kandidēja no Tautas saskaņas partijas saraksta ar trešo numuru, lai arī nebija partijas biedrs, taču netika ievēlēts.

2005. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlēts Rīgas domē no partijas "Jaunais Centrs". 9. Saeimas vēlēšanās 2006. gadā I. Pimenovs kandidēja no "Saskaņas Centra" saraksta, bet atkal netika ievēlēts Saeimā. 2009. gada Rīgas domes vēlēšanās viņu ievēlēja galvaspilsētas pašvaldībā, taču I. Pimenovs atteicās no deputāta mandāta, jo viņam radās iespēja kļūt par 9. Saeimas deputātu Nila Ušakova vietā (apvienības līderis, savukārt, pārcēlās uz Rīgas domi, kur tika ievēlēts par priekšsēdētāju). 9. Saeimā I. Pimenovs darbojās Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā un Eiropas lietu komisijā.[5] 2010. gadā ievēlēts 10. Saeimā, tajā darbojies Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas un Eiropas lietu komisijas sastāvos, Eiropas lietu komisijā viņš bija sekretārs. Tāpat bijis priekšsēdētājs Parlamentārās izmeklēšanas komisijā saistībā ar "Parex bankas" pārņemšanu un restrukturizāciju.[6][7] 2011. gada ārkārtas vēlēšanās I. Pimenovs tika ievēlēts arī 11. Saeimā. Tajā turpina darboties Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas un Eiropas lietu komisijas sastāvos.[8]

Lai arī I. Pimenovs savulaik ir bijis "Latvijas krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas" vadītājs, laikā, kad tika vākti paraksti referenduma par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai ierosināšanai, viņš neatbalstīja Rīgas domes priekšsēdētāja un sava partijas biedra, apvienības "Saskaņas Centrs" līdera N. Ušakova izvēli parakstīties par likumprojektu,[9] kā arī neatbalstīja otras valsts valodas statusu piešķiršanu krievu valodai, paziņojot, ka "ir gatavs atteikties no radikāli noskaņotajiem vēlētājiem, ja to šāds balsojums prasīs".[10]

2014. gadā ievēlēts 12. Saeimā no partijas "Saskaņa", tāpat arī ievēlēts 13. Saeimā 2018. gada rudenī.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]