Kategorijas diskusija:UNESCO Pasaules mantojuma saraksti

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Raksti par Pasaules mantojuma vietām (rakstu nosaukumi)[labot pirmkodu]

Man liekas, ka mums ir izveidojušies ne visai veiksmīgi nosaukumi rakstiem par Pasaules mantojuma vietām. Mazliet griežas tie ausīs — "Vietas Latvijā UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā". Jau agrāk likās šie rakstu nosaukumi nelabskanīgi, bet domāju, ka kāds cits tam pievērsīs uzmanību, kad ķersies šim jautājumam klāt. Tagad skatos, ka Kleivas (diskusija · devums) to dara. Uzskatu, ka ir īstais laiks diskutēt par rakstu nosaukumiem. Piedāvāju sekojošus variantus, kas, manuprāt, ir labskanīgāki nekā augstāk minētais variants:

  1. Pasaules mantojuma vietas Latvijā
  2. UNESCO Pasaules mantojuma vietas Latvijā
  3. Pasaules mantojums Latvijā
  4. Pasaules mantojuma vietu saraksts Latvijā
  5. Pasaules mantojuma saraksts Latvijā
  6. Pasaules mantojuma saraksta vietas Latvijā

Man vislabāk patīk pirmais variants. PS: Vai obligāti rakstu nosaukumā vajag norādi uz UNESCO? --Treisijs (diskusija) 2016. gada 27. februāris, plkst. 10.21 (EET)

Vai ir pārliecība, ka "pasaules mantojums" nav pārāk plašs/vispārīgs jēdziens? Tas tā kā būtu mans pamatojums UNESCO atstāšanai. Līdz ar to es laikam tā kā vairāk par 2. variantu. --FRK (diskusija) 2016. gada 27. februāris, plkst. 10.31 (EET)
Es arī to gribu mest nost. Pirmkārt pagarina nosaukumu, otrkārt, skatot starpviki saites, UNESCO citu valodu rakstu nosaukumos ir salīdzinoši maz (UNESCO Pasaules mantojuma objekts vikidatos). Protams, jāpārbauda, vai tas tik tiešām nav pārāk plašs jēdziens. --Treisijs (diskusija) 2016. gada 27. februāris, plkst. 11.13 (EET)
Es atbalstu 1. un 2. Treisijs (diskusija · devums) variantu! Bet visvairāk, ja šādā gadījumā tad sliecos par labu otrajam variantam! Vajadzētu nonāk pie slēdziena ātri, kurš variants, ir optimālais visiem! Es par visām valstīm, izveidošu šādus rakstus! Visiem rakstiem būtu jābūt ar vienādiem nosaukumiem (atšķiras tikai valsts)! Kleivas! (diskusija) 2016. gada 27. februāris, plkst. 14.31 (EET)
Es teiktu — ”UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā minētās Latvijas vietas”, bet tas laikam ir par garu. Zuiks
Ja mēs vēlamies puslīdz korektu, tad drīzāk "UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautās vietas Latvijā". Man tomēr gribētos saglabāt UNESCO, lai tad vismaz nebūtu disputu par to, kas iekļaujams tajos rakstos. --FRK (diskusija) 2016. gada 27. februāris, plkst. 15.15 (EET)
A kas vainas šim nosaukumam UNESCO Pasaules mantojuma vietas Latvijā! Pie tam šis ir vismaz īsāk nekā citi, kas te tiek piedāvāti un nosaukums ietver tās lietas, kas ir iekļautas rakstos. Kleivas! (diskusija) 2016. gada 27. februāris, plkst. 16.30 (EET)
Izskatās, ka 3 balsis (es, Kleivas un Edgars2007) ir par UNESCO Pasaules mantojuma vietas Latvijā. Protams arī pārējie augstāk piedāvātie varianti varētu būt gana labi, bet man nepatīk šo nosaukumu garums. --Treisijs (diskusija) 2016. gada 27. februāris, plkst. 21.46 (EET)
@Treisijs, Edgars2007: Tad es varu pāradresēt jau esošajiem rakstiem nosaukumus uz šādu formāti — UNESCO Pasaules mantojuma vietas ...
Un vēl viena lieta pie reizes! Kāds var paskatīties kāpēc rakstam Vietas Lietuvā UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā ir neprecīza saite uz angļu rakstu! Viņš pāradresē uz Ziemeļeiropas objektiem! Uzskatu, ka tā nav pareizi! Kleivas! (diskusija) 2016. gada 28. februāris, plkst. 08.49 (EET)
Tas tā ir, jo Vikidatos kāds ir ielicis pāradresāciju. Ja tās ņem ārā, tad uzrodas daži, kas to novērš. Es jau vienreiz mēģināju cīnīties ar to, ka Vikidatos nevajadzētu likt starpviki uz pāradresācijas lapām, bet nepietiekamas angļu valodas zināšanu dēļ nespēju argumentēt savu viedokli pārējiem Vikidatistiem.--Treisijs (diskusija) 2016. gada 5. marts, plkst. 09.29 (EET)