Katrīna Dimanta

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Katrīna Dimanta
Galvenā informācija
Dzimis 3.02.1991.
Žanri tautas mūzika, popmūzika
Nodarbošanās dziedātāja, mūziķe, dziesmu autore, komponiste un aranžētāja
Instrumenti čells,akordeons, vijole, ukulele, stabule, klavieres
Darbība ar ImantaDimanta un draugi
Māsas Dimantas Sisters
Ducele
Aarzemnieki

Katrīna Dimanta ir latviešu dziedātāja, mūziķe un dziesmu autore. Katrīna Dimanta ir septiņu bērnu ģimenes piektais bērns un mūziķes gaitas uzsākusi jau bērnībā - muzicējusi ģimenes folkloras kopā "Austra", izpildot tradicionālo mūziku. Katrīna Dimanta bijusi arī Rīgas Skolēnu pils folkloras kopas "Kokle" dalībniece.Beigusi Baldones mūzikas skolu čella specialitāte; apguvusi arī vijoli, ukuleli, akordeonu, mandolīnu, stabules, klavierspēli un citus mūzikas instrumentus. 2010. gadā absolvējusi Rīas 100. vidusskolu, bet 2012. gadā Alberta Koledžu, kur studējusi programmā "Izklaides industrijas vadība un producēšana". Atpazīstamību iemanojusi kā tautas mūzikas izpildītāja dažādos ansambļos: "Māsas Dimantas", "ImantaDimanta un draugi", "Ducele". Ar grupu "Aarzemnieki" startējusi Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Solo karjeru uzsākusi 2019. gada nogalē, izdodot dziesmu "Pipars" un ar dziesmas versiju angļu valodā "Heart Beats" startējot konkursā "Supernova 2020", kur ieguva 2. vietu. [1].

Muzikālā karjera[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

TV un popmūzika[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Plašāka publika Katrīnu iepazīst 2009. gadā, kad viņa kā grupas "Camillas" dalībniece piedalās TV šovā "Eirodziesma" un iekļūst konkursa finālā. Šajā pašā gadā viņa piedalās arī TV šovā "Koru kari 2" kā Rīgas Sarkanā kora dalībniece. 2010. gadā TV šovā "Dziedošās ģimenes" uzstājas arī Dimantu ģimene.

2014. gadā kā viena no grupas "Aarzemnieki" dalībniekiem ar humoristisko dziesmu "Cake to bake"[2] piedalās Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Kopenhāgenā, Dānijā.

2015. gadā Katrīnas balss ir dzirdama dziedātājas Laimas Dimantas studijas albuma “Mieram” ierakstā, bet 2018. gadā Laura Reinika dziesmas “Viss labi būs” dziesmas ierakstā. 2019. gada februārī klajā nāka Katrīnas duets kopā ar Lauri Valteru - dziesma "Nāc"[3].

2020. gada februārī Katrīna Dimanta piedalījās autoru un izpildītāju konkursā "Supernova 2020"[4] ar dziesmu "Heart Beats", finālā iegūstot 2. vietu. Mūziķe ir uzsākusi darbu pie sava pirmā solo albuma "Krāsas" ieraksta.

Tautas mūzika[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2013.gadā kopā ar māsām Laimu un Alisi Dimantām nodibināto grupu "māsas Dimantas sister"[5] Katrīna uzstājas Anglijā. Koncerttūri veidoja septiņi koncerti un piecas meistarklases. 2015. gadā "māsas Dimnatas sister" koncertē Austrālijā un ASV, 2016. gadā Brazīlijā un ASV, bet 2017. gadā Kanādā, 2019. gadā. Grupa ir izdevusi albumu, kas pieejams fiziskā skaņu nesēja formātā.

Paralēli Katrīna Dimanta muzicē arī grupā "ImantaDimanta un draugi”, ar kuru 2015. un 2016. gada vasarā un 2018. gada pavasarī uzstājas Amerikas Latviešu centros ASV,kā arī ir grupas menedžere. Dimanta darbojusies arī grupā "All folked up", 2015. gadā uzstājoties piecos koncertos ASV. 2019. gadā Dimanta kā viena no grupas "Ducele" ar koncertiem apbraukājusi Latviju.

Katrīna Dimanta dažādos muzikālajos sastāvos piedalījusies tradicionālās mūzikas izlasē “SVIESTS”: 2019 (“Pitraga vējš”) 2015 (“Kad pārnāksi bāleliņ”,”Tumša nakte”), 2013 (“Klipu klapu kaimiņjanka”), 2012 (“Daugaviņa”), 2007 (“Māte mani gauži rāja”), 2005 (“Neba lielas lietas dēļ”). Tāpat viņa ir dzirdama 2018. gada folkmūzikas izlasē “Folk & great Tunes from Latvia”. 2010. gadā Katrīna Dimanta līdzdarbojas folkloras kopas "Kokle" albuma "Tur man mūžam neapnika" albuma izdošanā. "ImantaDimanta un draugi” izdevusi divus albumus: “Izauga mātei brīnuma meita” (2017.) un "Līgo" (2019.).

Dziesmu un deju svētki, mūzika teātra izrādēm un aranžējumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2010. gadā dziedātāja ir "X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki" noslēguma koncerta soliste. 2018. gadā “XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku” koncertā izpildīja solo “Visas manas greznas dziesmas”.

2019. gada janvārī - jūlijā Katrīna Dimanta bijusi koncertuzveduma “Precību spēles” - mākslinieciskā vadītāja, mūzikas autore un izpildītāja.

Sabiedriskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

No 2014. gada Katrīna Dimanta kā Dr.Kaa Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā uzmundrina mazos pacientus, esot viena no "Dakteru klaunu" kustības. [6] No 2018. gada Dimanta darbojas arī fondā "Līdzskaņa", kur ar savu radošo ieguldījumu jaunas mūzikas rakstīšanā sniedz atbalstu grūtībās nonākušiem mūziķiem. [7] Fonda "Līdzskaņa" nometnēs mūziķe sarakstījusi tādas dziesmas kā “Tu esi” (2018), “Kukurūzas bērni” (2019), “Kāds” (2019), “Pipars” (2019). No 2019. gada Katrīna Dimanta ir arī viena no labdarības fonda "Nāc Līdzās!" mūziķiem.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

https://www.youtube.com/user/dymanta
https://www.facebook.com/KatrinaDimantaMusic
https://open.spotify.com/artist/2jh91xrgwH9shhvngzQLuc
https://www.lsm.lv/temas/katrina-dimanta/