Supermens

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no Klārks Kents)
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Šis raksts ir par tēlu. Par filmu skatīt rakstu Supermens (filma)
Supermens
Superman2.jpg
Pirmā parādīšanās Action Comics 1938. gadā
Autors Džerijs Sīgels, Džo Šusters
Attēlo Kristofers Rīvs, Brendons Rūts, Henrijs Kevils, Dīns Keins, Toms Vellings
Vārds Klārks Kents

Supermens (angļu: Superman) ir supervaronis DC Comics radītajos komiksos. Supermens tiek uzskatīts par vienu no iemīļotākajiem un populārākajiem šādā veida tēliem[1] un par amerikāņu kultūras ikonu.[2][3][4][5] Supermenu izveidoja 1932. gadā amerikāņu rakstnieks Džerijs Sīgels (Jerry Siegel) un Kanādā dzimušais mākslinieks Džo Šusters (Joe Shuster), kad abi dzīvoja Klīvlendā, Ohaio štatā. 1938. gadā Supermena tēls tika pārdots Detective Comics, Inc. kompānijai un tas parādījās "Action Comics" pirmajā numurā (1938. gada jūlijs), kā arī vēlāk parādījās radio seriālos, televīzijas programmās, filmās, laikrakstu slejās un datorspēlēs. Supermena piedzīvojumu panākumi aizsāka supervaroņu žanru amerikāņu komiksos.[2] Oriģinālajos Supermena stāstos viņš piedzima uz izdomātas planētas, tas ir, uz Kriptona, un viņa vārds bija Kal-El. Kad Supermens bija mazs, viņa tēvs viņu vienu pašu ielika kosmosa kuģī. Kosmosa kuģis atstāja Kriptonu brīdī, kad tas uzsprāga, un kuģis nonāca uz Zemes. Supermenu audzināja fermenis un viņa sieva no Kanzasas un viņam tika dots vārds Klārks Kents (Klārka ir fermera sievas pirmslaulību uzvārds). Viņš tika audzināts pēc augstiem morāles principiem. Ļoti agri viņam sāka parādīties supercilvēka spējas, kuras viņš izmantoja, lai palīdzētu cilvēcei.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. (angliski) Ohio Historical Society. «Superman». Ohio History Central: An Online Encyclopedia of Ohio. Ohio Historical Society, 2005. Skatīts: 2007. gada 30. janvārī. In the early twenty-first century, Superman remains one of the most popular comic book characters of all time. He also has been an immense draw in movies and on television.
  2. 2,0 2,1 Daniels (1998), p. 11.
  3. Douglas B. Holt. How Brands Become Icons: The Principles of Cultural Branding. Boston : Harvard Business School Press, 2004. 1. lpp. ISBN 1-57851-774-5.
  4. Koehler, Derek J., Harvey, Nigel. (eds.) (redaktors). Blackwell Handbook of Judgment and Decision Making. Blackwell, 2004. 519. lpp. ISBN 1-4051-0746-4.
  5. Joel Dinerstein. Swinging the machine: Modernity, technology, and African American culture between the wars. University of Massachusetts Press, 2003. 81. lpp. ISBN 1-55849-383-2.