Lato Lapsa

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Lato Lapsa
Personīgā informācija
Dzimis 1969. gada 16. maijā (48 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Rīga, Latvijas PSR, PSRS
Nodarbošanās Žurnālists

Lato Lapsa (dzimis 1969. gada 16. maijā Rīgā [1]) ir Latvijas pētnieciskais žurnālists. Daudzu grāmatu autors par Latvijā ietekmīgiem cilvēkiem.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Strādājis aģentūrā LETA no 1998. līdz 2000. gadam, bijis LETA galvenais redaktors.[2] Lapsas publicistiskā darbība tikusi pretrunīgi vērtēta un izraisījusi asas diskusijas sabiedrībā. Pret Lato Lapsu vērsušies tiesā ("Parex banka" par neslavas celšanu, 2011. gada 18. janvārī[3]). Daudzkārt vērsies tiesā pret citiem (piem., pret Kārli Zuiku par neslavas celšanu,[4] pret Einaru Repši par kļūdaini aizpildītu ienākumu deklarāciju[5] u.c.)

2010. gada septembrī Lato Lapsa nāca klajā ar paziņojumu, ka "aizvadītajā nedēļā esmu vērsies ar iesniegumu Drošības policijā par draudiem, kas man ir izteikti attiecībā uz maniem ģimenes locekļiem un konkrēti - uz māsu un viņas bērniem". Viņam izteikti ļoti "skaidri draudi", ka līdz 3. oktobrim (2. oktobrī Latvijā notika 10. Saeimas vēlēšanas) jāpārtrauc žurnālistiskā darbība un nekavējoties jāslēdz tās interneta lapas, kas tikušas uzturētas pēdējā laikā.[6]

Sarakstījis arī vairākas ceļojumu aprakstu grāmatas - par Āzijas, Āfrikas un Amerikas valstīm.

Ievērojamākie darbi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]