Latvijas Biznesa koledža

Vikipēdijas lapa

Latvijas Biznesa koledža

Latvijas Biznesa koledžas logo.jpg
Latvijas Biznesa koledžas logo
Valsts Karogs: Latvija Latvija
Dibināta 2005
Atrašanās vieta Krišjāņa Valdemāra iela 26, Rīga
Tips Koledža
Pasniedzēji 32
Studenti 1594 (2014. gads)
Mājaslapa www.lbkeu.com/lv

Latvijas Biznesa koledža (LBK) ir privāta augstākās izglītības iestāde. Uz 2015. gada jūniju LR Izglītības un zinātnes ministrijas Studiju akreditācijas komisija ir piešķīrusi akreditāciju 5 studiju programmām: Grāmatvedība (6 gadi), Tiesību zinātnes (6 gadi), Programmēšana un datortīklu administrēšana (6 gadi), Uzņēmējdarbība (2 gadi), Personāla vadība (2 gadi). Pārējām studiju programmām ir piešķirta tikai licence, tās paliek neakreditētas: Banku vadība, Loģistika, Kultūras tūrisms, Reklāmas menedžments.[1]

2012. gadā augstskola pametusi ilggadēji ieņemto ēku Rīgā, Stabu ielā 63[2] (kādreizējā Horālā sinagoga[3]) un pārcēlusies uz Kr. Valdemāra ielu 26.

Budžeta vietas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Biznesa koledža nepiedāvā budžeta vietas.

Studenti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc LR Izglītības un zinātnes ministrijas datiem:[4]

 • 2014. gadā imatrikulēto studentu skaits — 604 (no tiem 604 studē par samaksu);
 • Imatrikulēto (pieņemto) studentu skaits pa gadiem:
  • 2010./2011. gads — 717,
  • 2011/2012. gads — 1223,
  • 2012./2013. gads — 993,
  • 2013./2014. gads — 1075,
  • 2014./2015. gads — 604 (studējošo skaits samazinājies par 44%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu);
 • 90 % studējošo dzīvo Rīgā;
 • 2014. gadā eksmatrikulējušies jeb ieguvuši kvalifikāciju 317 studējošie;
 • Akadēmiskā un vispārējā personāla skaits 2014. gadā — 46;
 • 2014. gadā 38 % studējošo mācījušies krievu valodas plūsmā, 0 % — angļu valodas plūsmā;
 • Studējošie citas valsts pilsoņi (144) 2014. gadā: Krievija (61), Baltkrievija (23), Uzbekistāna (23), Kazahstāna (11), Ukraina (8), Azerbaidžāna (5), Igaunija (4), Moldova (2), Lietuva (2), Gruzija, Tadžikistāna, Turcija, Izraēla, Kirgiztāna (pa 1).

Studiju programmas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Biznesa koledžas absolventi saņem Latvijas valsts atzītu diplomu par pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību un studiju programmai atbilstošu profesionālo kvalifikāciju. Studijas notiek latviešu, angļu un krievu valodā.

Latvijas Biznesa koledža piedāvā šādas studiju iespējas:

 • uzņēmējdarbības vadība,
 • kultūras tūrisms ,
 • tiesību zinātne,
 • loģistika ,
 • personāla vadība,
 • datorzinātne,
 • reklāmas menedžments ,
 • grāmatvedība,
 • banku darbība .

Studiju ilgums un formas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Biznesa koledža visās studiju programmās piedāvā šādas studiju formas:

 • dienas nodaļa,
 • vakara nodaļa,
 • neklātiene,
 • tālmācība.

Studiju programmas īstenošanas ilgums ir 2 gadi pilna laika (klātienes) un 2,5 gadi nepilna laika (neklātienes) studijās. Tas nozīmē, ka absolventi saņem diplomu par augstāko izglītību jau pēc 2 vai attiecīgi 2,5 gadiem, kas nodrošina iespēju ātri uzsākt aktīvā darba gaitas izvēlētajā profesijā.

Tālmācība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Tālmācība ir studijas ar interneta palīdzību. Tās ne tikai sniedz iespēju veltīt nepieciešamo laiku ģimenei, pamata darba vietai un pat paralēlām studijām citā augstskolā, bet arī nodrošina katra individuālo studiju vielas apguves ātrumu. Tālmācību izvēlas studenti, kas dzīvo un strādā ārzemēs, jaunas māmiņas, sportisti, šovbiznesa pārstāvji un citi, kuru darbs ir saistīts ar biežiem komandējumiem. Tālmācības studijas īpaši neatšķiras no studijām dienas vai vakara nodaļā — klātesamība lekcijās tiek nodrošināta ar ciešu sadarbību ar pasniedzējiem, videomateriāliem un uzdevumiem Intraneta sistēmā, kas pieejama jebkurā diennakts laikā un jebkurā pasaules vietā, kur ir internets. Tālmācības studiju procesā iegūtais diploms ir pilnvērtīgs Eiropas Savienības atzīts izglītības dokuments. Kopš 2014. gada Latvijas Biznesa koledža piedāvā studentiem studijas patstāvīgi izstrādātajā tālmācības sistēmā www.distance-learning.com/online, kas tiek nepārtraukti pilnveidota un modernizēta saskaņā ar studentu prasībām un rekomendācijām, kā arī mūsdienu tendencēm e-tehnoloģiju jomā. Tālmācības sistēma ir studentiem un pasniedzējiem ērta un saprotama, tā sniedz iespēju veiksmīgi apgūt studiju procesu attālināti, klātienē piedaloties tikai un vienīgi kvalifikācijas pārbaudījomos studiju noslēgumā. Kā pats tālmācības studiju process, tā arī noslēguma pārbaudījumi tiek organizēti tā, lai maksimizētu atgriezenisko saiti; darbu aizstāvēšanās notiek, izmantojot rīku Skype for Business, klātesot visiem grupas dalībniekiem. Visa komunikācija starp studentu, pasniedzēju un LBK administrāciju tiek nodrošināta arī caur tīmekļa pārlūkprogrammu, studentam pieslēdzoties tālmācības e-videi.

Starptautiskā sadarbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Biznesa koledžas studiju programmas atbilst starptautiski vienotajiem izglītības standartiem, tādējādi veiksmīgi tiek realizēta arī starptautiskā sadarbība, īstenojot pieredzes apmaiņas programmas ar ārvalstu augstskolām.

Tālākizglītība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Biznesa koledžas absolventi var turpināt studijas un iegūt nākamo izglītības pakāpju diplomus jebkurā Eiropas valstī. Koledža ir noslēgusi sadarbības līgumus par studiju procesa turpināšanu ar augstskolām un koledžām gan Latvijā, gan citās valstīs. Četrās Lielbritānijas augstskolās — University of Salford, University of Huddersfield, University of Central Lancashire, University of Derby un Horvātijas biznesa koledžā ”Dionisie Pop Marţian” — Latvijas Biznesa koledžas absolventi var turpināt studijas un iegūt bakalaura grādu viena gada laikā. Latvijas Biznesa koledža ir arī veiksmīgi noslēgusi sadarbības līgumu ar Francijas izglītības iestādi IPAG Business School. IPAG Latvijas Biznesa koledžas 1. līmeņa augstākās izglītības programmu absolventiem piedāvā iegūt bakalaura grādu studiju IBM programmā viena gada laikā, kā arī pēc tam iespēju iegūt MBA viena gada laikā.

Studentu pašpārvalde[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Biznesa koledžas Studentu pašpārvalde ir aktīvu, ieinteresētu jauniešu apvienība, kas pārstāv studentu intereses. Organizācijā var iesaistīties ikviens koledžas students, lai īstenotu savas un domubiedru idejas un piedalītos dažādās interesantās programmās savu talantu attīstīšanai.

Eksperiments[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2011. gadā studentu pašpārvalde organizēja Latvijā vēl nebijušu eksperimentu — "Kā miega trūkums ietekmē intelektu?". Testu pildīšanas rezultāti un bezmiega ietekme bija pārsteidzoši un liecināja, ka ar katru negulēto stundu studentu spējas domāt eksakti ne tikai nemainās, bet arī uzlabojas. Eksperimentā piedalījās 10 Latvijas Biznesa koledžas studenti, kas bezmiega izturības ziņā sacentās par naudas balvu — tika uzstādīts rekords, jo ilgāk izturējusī dalībniece negulēja 4 diennaktis.

2013. gadā studentu pašpārvalde nāca klajā ar jaunām idejām un eksperimentu atkārtoja. Šoreiz mainījās eksperimenta tēma — "Kā miega trūkums ietekmē radošās spējas?" Šis atraktīvais un radošais eksperiments pulcēja koledžas studentus, kas, atrodoties slēgtā telpā, atsakoties no miega, nodevās radošām darbībām. Tika prezentēti vairāki radoši darbi tādās disciplīnās kā dzeja, tēlniecība, zīmēšana u.c. Padarīto vērtēja žūrija, kas piešķīra punktus. Šoreiz lielākā punktu skaita ieguvēji katrs ieguva vienu no trim balvām — 1000, 700 vai 500 eiro studijām un citiem tēriņiem. Iepriekšējā eksperimenta rekords tika pārspēts par vairākām stundām. 2013./2014. studiju gadā tika rīkots jauns eksperiments. Eksperimenta tēma: kā miega trūkums ietekmē cilvēka intelektuālas spējas? Šoreiz, uzvarētāja negulēja 90 stundas un vinnēja galveno balvu 1000 eiro apmērā.

Nordea Rīgas maratons[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ik gadu studentu pašpārvalde veido komandu dalībai Nordea Rīgas maratonā — tradicionāli tā ir 5 km distance, kuras pārvarēšana tiek apmaksāta ikvienam koledžas studentam. Par labiem rezultātiem komandas kopvērtējumā tiek piešķirtas arī vērtīgas balvas.
2013. gadā koledžas komanda bija sestā kuplākā komandu dalībnieku skaita ziņā.

Labdarība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studentu pašpārvalde katru gadu palīdz labiekārtot Rīgas zooloģiskā dārza iemītnieku mājvietas. 2011. gadā tika ziedoti līdzekļi tīģeru mājai, 2012. gadā studenti piešķīra līdzekļus no pašpārvaldes budžeta lūšu mājas būvniecībai, 2013. gadā studenti palīdzēja izveidot interaktīvo informācijas stendu zoodārzā.

Tiesu procesu izspēles[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studentu pašpārvalde labprāt piedalās tiesu procesu izpēlēs gan Latvijas, gan starptautiskā līmenī. Pašlaik tiesību zinātņu studenti, neskatoties uz to, ka studē vien sākuma kursos, jau ir guvuši panākumus Eiropas tiesību studentu asociācijas Latvijā (ELSA Latvija) rīkotajās konstitucionālo un civiltiesību tiesas procesa izspēlēs.

Atvērto durvju dienas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atvērto durvju dienas Latvijas Biznesa koledžā notiek katru dienu. Koledžas Informācijas centrā var uzzināt visu par studiju programmām un studiju procesu.

Skandāli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2003. gadā tika dibināts Latvijas Biznesa koledžas meitas uzņēmums — privātā augstskola EIHSEBA. Lai gan iestāde tā arī netika akreditēta, īpašniekiem nomainot nosaukumu "EIHSEBA" uz "Eiropas Tālmācības augstskola" (European Distance University),[5] tā turpina pastāvēt un kādu laiku reklamēja neakreditētās studiju programmas;[6] šobrīd akreditācijas pieteikuma izskatīšana vēl ir procesā; LBK līdzās EIHSEBA ir pazīstams arī ar uzstājīgām reklāmas kampaņām[7] un nepilnīgas informācijas studentiem sniegšanu reklāmas kampaņu laikā.[8]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

 1. http://www.izm.gov.lv/images/akreditacija/Akrediteto_studiju_virzienu_un_programmu_tabula.xls[novecojusi saite]
 2. «Latvijas Biznesa koledža». Kurmacities.lv. 2002-07-22. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016-03-04. Skatīts: 2015-11-02.
 3. «Rīga, Stabu iela 63 : Holokausta memoriālās vietas Latvijā». Memorialplaces.lu.lv. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2018-04-12. Skatīts: 2015-11-02.
 4. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2016. gada 6. martā. Skatīts: 2015. gada 3. septembrī.
 5. «"EIHSEBA" augstskola». 1188.lv. 2014-01-20. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2014-08-17. Skatīts: 2015-11-02.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]