Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija
Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija
Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija
Ministrijas pārskats
Izveidota 1918. gadā
Atrašanās vieta Brīvības iela 55, Rīga
Ministrs Jānis Vitenbergs, ekonomikas ministrs
Mājaslapa www.em.gov.lv

Latvijas Republikas Ekonomikas ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde ekonomiskās politikas jomā. Tās galvenais uzdevums ir izstrādāt un īstenot valsts tautsaimniecības struktūrpolitiku, rūpniecības politiku, enerģētikas politiku, ārējo ekonomisko politiku, iekšējā tirgus politiku (precēm un pakalpojumiem), komercdarbības attīstības politiku, konkurētspējas un tehnoloģiju attīstības politiku, patērētāju tiesību aizsardzības politiku, būvniecības un mājokļu politiku un citu politiku normatīvajos aktos noteiktajās jomās.[1] Ekonomikas ministriju politiskā līmenī vada ekonomikas ministrs.

Ekonomikas ministrija tika izveidota 1918. gadā kā Tirdzniecības un rūpniecības ministrija. Ministrija tika likvidēta pēc Latvijas inkorporācijas PSRS. 1991. gadā tā tika atjaunota kā Ekonomisko reformu ministrija, 1993. gadā tika pieņemts pašreizējais nosaukums.

Ekonomikas ministrijas funkcijas un uzdevumus nosaka tās nolikums. Ministrijas darbu vada arī valsts sekretārs. Valsts sekretāra galvenie uzdevumi ir nozares politikas un stratēģiju izstrādes organizēšana, nozares politikas īstenošana, iestādes administratīvā darba vadīšana un ministriju funkciju izpildes organizēšana.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Ekonomikas ministrijas nolikums». Likumi.lv. Skatīts: 2012. gada 29. septembrī.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]