Māris Beļaunieks

Vikipēdijas lapa
Māris Beļaunieks
Māris Beļaunieks 2021. gadā
Limbažu novada domes priekšsēdētājs
Amatā
2014. gada 29. maijs — 2015. gada 28. maijs
Prezidents
Premjerministrs Laimdota Straujuma
Priekštecis Didzis Zemmers
Pēctecis Didzis Zemmers
13. Saeimas deputāts
Amatā
2021. gada 8. jūnijs — 2021. gada 1. jūlijs
Prezidents
Premjerministrs Arturs Krišjānis Kariņš
Limbažu novada domes priekšsēdētāja vietnieks
Amata sākums
2021. gada 1. jūlijs
Prezidents Egils Levits
Premjerministrs Arturs Krišjānis Kariņš

Dzimšanas dati 1961. gada 27. decembrī (62 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Limbaži, Latvijas PSR, PSRS (tagad Karogs: Latvija Latvija)
Dzīvo Valsts karogs: Latvija Limbažu novads, Latvija
Politiskā partija
Profesija pedagogs
Augstskola LVFKI

Māris Beļaunieks (dzimis 1961. gada 27. decembrī Limbažos) ir latviešu pedagogs un politiķis. Šobrīd viņš ir Limbažu novada domes deputāts un priekšsēdētāja vietnieks.[1] Bijis 13. Saeimas deputāts un Limbažu novada domes priekšsēdētājs. Pārstāv partiju "Konservatīvie".

Dzīvesgājums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1984. gadā absolvējis Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu, fiziskās audzināšanas pasniedzēja specialitātē.[2]

Strādājis par sporta skolotāju Liepupes vidusskolā.

Darbojoties Limbažu novada pašvaldībā, bijis arī SIA “Olimpiskais centrs Limbaži” valdes loceklis, Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas direktora vietnieks. Biedrības "Sudraba ceļš" valdes loceklis.

Politiskā darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2009. gada Latvijas pašvaldību vēlešanās M. Beļaunieks nesekmīgi kandidēja uz vietu Limbažu novada domē no "Pilsoniskās savienības" saraksta. 2013. gada pašvaldību vēlēšanās tika ievēlēts Limbažu novada domē no partijas "Vienotība" saraksta un 2014. gadā kļuva par novada domes priekšsēdētāju Didža Zemmera vietā.[3] 2015. gadā D. Zemmers domes priekšsēdētāja amatu atguva.

2017. gada pašvaldību vēlēšanās M. Beļaunieks tika ievēlēts Limbažu novada domē jau pārstāvot Jauno konservatīvo partiju.

2018. gadā viņš kandidēja 13. Saeimas vēlēšanās no Jaunās konservatīvās partijas, bet netika ievēlēts. Darbojies pašvaldību izpildvarā, 2019. gadā kļūstot par Alojas novada izpilddirektoru, bet 2020. gadā par Limbažu novada izpilddirektoru.[4]

2021. gadā M. Beļaunieks kļuva par 13. Saeimas deputātu, apstiprināts uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece.[5] Diskusijā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju par jauna Saulkrastu novada izveidi administratīvi teritoriālās reformas ietvaros, M. Beļaunieks salīdzināja partiju "Nacionālā apvienība" ar Krieviju, sakot, ka līdz šim viņam šķitis, ka dažādas teritorijas, kā gadījumā ar Krimu, atņemt var tikai totalitāras valstis.[6] 2021. gada 1. jūlijā, sabijis 13. Saeimas deputāta amatā vien divas nedēļas, M. Beļaunieks nolika mandātu, jo pašvaldību vēlēšanās atkal tika ievēlēts Limbažu novada domē. Deputāti viņu ievēlēja arī par domes priekšsēdētāja vietnieku.[7]

Kandidēja 2022. gada 14. Saeimas vēlēšanās no "Konservatīvo" saraksta, taču partija nepārvarēja 5% barjeru.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]