Maiks Gaskoins

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par inženieri. Par citām jēdziena Gaskoins nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Maiks Gaskoins
Mike Gascoyne
Gaskoins 2008. gadā
Gaskoins 2008. gadā
Personīgā informācija
Dzimis 1963. gada 2. aprīlī (60 gadi)
Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Norviča, Apvienotā Karaliste
Pilsonība Karogs: Apvienotā Karaliste Apvienotā Karaliste
Tautība anglis
Bērni Džoels Gaskoins
Konija Gaskoina
Fredijs Gaskoins

Maikls "Maiks" Gaskoins (angļu: Michael "Mike" Gacoyne; dzimis 1963. gada 2. aprīlī, Norvičā, Apvienotajā Karalistē) ir angļu inženieris. Viņš ir pazīstams pateicoties darbam vairākās Formula 1 komandās. Pašlaik viņš pārstāv Lotus komandu. Pateicoties agresīvajam darba stilam, viņam ir dota iesauka "buldogs".[1]

Karjera[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Izglītība, pirmie gadi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1982. gadā Gaskoins sāka mācīties Kembridžas Universitātes doktorantūrā hidrodinamikas sadaļā, tomēr neguva doktora grādu, jo nepabeidza disertāciju.[2] 1989. gadā anglis pievienojās McLaren komandai kā vēja tuneļa aerodinamiķis, tomēr jau nākamgad devās strādāt uz Tyrrell. Tur Maiks Gaskoins bija viens no dizainera Hārvija Postletvaita padotajiem un, kad pēdējais devās uz Sauber komandu, Gaskoins sekoja. Lai gan Postletvaits drīz atgreizās Tyrrell, Gaskoins palika Šveices komandā līdz sezonas beigām. 1994. gadā Gaskoins gan piekrita piedāvājumam kļūt par Tyrrell tehniskā direktora vietnieku un šajā amatā bija četrus gadus.

Jordan[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1998. gada jūnijā Gaskoins kļuva par Jordan Grand Prix komandas tehnisko direktoru un drīz ķērās pie 1999. gada modeļa Jordan 199 gatavošanas. Tas izrādījās veiksmīgākais komandas gads un tā ierindojās 3. vietā konstruktoru kausā, bet tās pilots Heincs Haralds Frencens ieņēma 3. vietu pilotu kopvērtējumā. Lai arī 2000. gadā panākumi nebija tik spoži, inženiera pozīcija netika apdraudēta.

Benetton un Renault[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Drīz pirms 2001. gada sezonas sākšanās brits kļuva par Benetton (vēlāk komanda mainīja nosaukumu uz Renault) komandas tehnisko direktoru. Divarpus gados, kurus viņš pavadīja komandā, tās rezultāti uzlabojās un komanda pacēlās no 7. vietas konstruktoru kausā 2001. gadā līdz 4. vietai 2003. gadā.

Toyota[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2003. gada decembrī viņš jau sāka strādāt pie jaunās Toyota formulas. Sakarā ar viņa vēlo pievienošanos komandai, Gaskoins nespēja uzlabot rezultātus pirmajā sezonā. Tomēr 2005. gadā Toyota aizvadīja līdz šim veiksmīgāko sezonu un tās piloti vairākkārt kāpa uz pjedestāla. Inženieris paziņoja, ka 2006. gadā gaida uzvaras, tomēr komandai pirmajās sacīkstēs bija negaidīti vāji rezultāti un 6. aprīlī Gaskoins un Toyota nolēma sadarbību neturpināt.[3]

Spyker un Force India[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2006. gada novembrī brits pievienojās Spyker F1 komandai galvenā tehnoloģiju vadītāja amatā. 2007. gada Turcijas Grand Prix tika laista klajā uzlabotā Spyker F8-VII versija, kura bija pirmā Spyker formula, kuru izveidoja Gaskoins. Eiropas Grand Prix viņš ieteica komandas pilotam Markusam Vinkelhokam iebraukt boksos iesildīšanās apļa laikā un nomainīt riepas uz vidēji slapjam laikam paredzētajām, kamēr vēl bija sauss laiks. Drīz sāka līt stiprs lietus un Vinkelhoks izvirzījās vadībā. Sacīkste gan tika apturēta un pēc tās atsākšanas Vinkelhoks drīz zaudēja vadību, bet vēlāk izstājās. Gaskoins palika komandā arī pēc tam, kad to pārsauca par Force India. 2008. gada 7. novembrī viņš tika atlaists no komandas.

Lotus[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2009. gada vidū Gaskoins atbalstīja Lotus (Litespeed) Formula 1 projektu. Tas gan netika to trīs komandu starpā, kuras ieguva iespēju 2010. gadā braukt F1. Vēlāk, kad BMW Sauber paziņoja par čempionāta pamešanu, Lotus izvēlēja vietai čempionātā.

Žurnālistika[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gaskoins raksta slejas vairākiem žurnāliem. Viņš ir komentējis vienu Formula 1 sacīksti BBC radio, kā arī vienreiz aizvietojis Ediju Džordanu kā vienu no BBC Formula 1 ekspertiem sacīkstē.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]