Melnsila iela (Rīga)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Šis raksts ir par ielu Rīgā. Par citām jēdziena Melnsila iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Melnsila iela
Melnsila iela
Melnsila ielas un Kristapa ielas krustojums
Ielas novietojums Rīgā
Riga Melnsila iela karte.png
Pamatinformācija
Pilsēta Flag of Riga.svg Rīga
Priekšpilsēta Kurzemes rajons
Apkaime Āgenskalns
Garums 940 m
Joslu skaits 2
Segums asfalts
Sabiedriskais transports
Autobuss 4. 4z. 21. 38. 39. 46. 56.
Trolejbuss 5. 9. 12. 25.

Melnsila iela ir iela Rīgā, Kurzemes rajonā, Āgenskalnā. Melnsila iela sākas krustojumā ar Lapu un Ormaņu ielām un beidzas krustojumā ar Āgenskalna ielu, tālāk turpinās kā Vīlipa iela. Kopējais ielas garums ir 950 metri un tā sastāv no 2 braukšanas joslām.

Ielas raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Melnsila iela.JPG

Melnsila iela ir 940 metrus gara asfaltēta iela Āgenskalna apkaimē. Tā sākas krustojumā ar Lapu un Ormaņu ielām un iet ziemeļu—ziemeļrietumu virzienā kā divu joslu iela. Jaunatnes dārza (bij. Ļermontova parka) tuvumā iela savienojas ar Ļermontova ielu un krustojas ar Ernestīnes ielu. Tālāk iela virzās gar Rīgas 53. vidusskolu un krustojas ar Kapseļu ielu, nedaudz tālāk arī ar Kalnciema un Kristapa ielām. Melnsila iela beidzas krustojumā ar Āgenskalna ielu, tālāk turpinās kā Vīlipa iela.

Līdz krustojumam ar Kristapa ielu ielas abās pusēs atrodas vecā apbūve, bet aiz krustojuma ar Kristapa ielu — piecstāvu dzīvojamie nami, kuri ir daļa no pirmā tipveida daudzstāvu apbūves masīva Latvijā.

Ielu savienojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Melnsila iela ir savienota ar šādām ielām:

Objekti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sabiedriskais transports[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Melnsila ielā kursē vairāki autobusu, trolejbusu, kā arī mikroautobusu maršruti. Visas Melnsila ielas garumā (no Lapu un Ormaņu ielu krustojuma līdz Āgenskalna ielai) kursē 4., 4z., 21., 38., 39. un 46. maršruta autobusi.

5. maršruta trolejbusi kursē posmā no Kristapa ielas līdz Lapu un Ormaņu ielu krustojumam (virzienā uz stadionu "Daugava" trolejbusi kursē līdz Kapseļu ielai). Savukārt, posmā no Āgenskalna ielas līdz Kapseļu ielai kursē 9., 12. un 25. maršruta trolejbusi (virzienā uz Iļģuciemu trolejbusi Melnsila ielā kursē no Kristapa ielas).

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Rīgas 53. vidusskola». dati.e-skola.lv.